I letos jsme soutěžili o titul Vesnice roku

Ani uvítací cedule na začátku obce, ani pekáčky paní Liangovské s nimiž jsme soutěžili o nejlepší bramborový pokrm ba ani Vírský mlýnek nepřesvědčily komisi aby nám udělila titul Vesnice Vysočiny:). Hodnocení pana Kabelky, starosty obce Jakubov a předsedy komise ale vyznělo pozitivně: „Jsou obce, kterým jsme doporučili, aby se teď dva roky nehlásili a něco udělali, ale vy dokončete mlýnek, zábradlí a plochu u hasičské zbrojnice, vylepšete knihovnu a příšti rok máte šanci…“ Takže blahopřejeme obci Studenec a za rok se opět pokusíme aby text na uvítací tabuli nebyl jen humornou nadsázkou.

3-cedule

Vítání občánků

15. června jsme ve Víru vítali občánky: Za poslední rok se ve Víru nebo v Chlumu- Korouhvici narodili: Matěj Čermák, David Havel, Lukáš Houdek, Kateřina Humpolíčková, Eliška Jančíková, Matěj Řehůřek Mezi školáčky se v nastávajícím školním roce zařadí: Karel Bodlák, Šárka Havlíčková, Tomáš Jelínek, Kateřina Kadlecová, Daniel Preisler, Aneta Vázlerová, Nikola Zemanová a Denisa Žáková. Školní lavice naopak opouštějí: Miroslav Borový, Diana Hapak, Vladimíra Pauerová, Lukáš Piskač, Barbora Řehůřková, Eliška Sysová a David Šenkýř. Všem jmenovaným přejeme mnoho štěstí v dalším životě.

pict0044

Sobota 9.6.2007 – den plný sportu

Oddíl atletiky TJ Jiskra zve všechny příznivce sportu, hlavně děti na sobotu 9.6.2007 ke kulturnímu domu do Víru na den plný sportu. V rámci tohoto dne proběhnou závody pro mládež v kategoriích 1. až 3., 4. a 5., 6. a 7. a 8. a 9. třída v netradičních sportech. Prezentace proběhne od 9,30 hod., vlastní soutěže budou zahájeny v 10,00 hod. Zároveň budou zahájeny soutěže pro předškoláky o sladké odměny.

Ve 14,30 hod. bude odstartován 3. ročník horského běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady na 28 km s převýšením 524m (pozvánka) jako první závod poháru Běháme Vysočinou senátora ing. Josefa Novotného. V 15,00 hod. pak odstartuje 3. ročník závodu na 4 km s převýšením 130m Přes přehradu pro příchozí bez rozdílu věku.

Na Vaši účast se těší pořadatelé, kteří pro Vás po celý den připravili doprovodný program. tombolu i bohaté občerstvení. Pro děti je od 9,00 do 14,00 hod. připravena bezplatně skákací atrakce! Také pro sběratele Turistických známek pořadatelé připravili výroční známky : Vír – obec plná sportu 2006, 50. výročí zatopení obce Chudobín Vírskou přehradou a známku No.1321 Vír – Českomoravská vrchovina.

pict0092

Setkání harmonikářů aneb Ve víru harmonik

V sobotu dne 14. července 2007 ve 14,00 hod. se bude v Kulturním domě ve Víru konat I. setkání harmonikářů a heligonkářů. Tohoto setkání se kromě místních zúčastní i harmonikáři a heigonkáři z blízkých i vzdálenějších měst a obcí. Svými uměleckými výkony jistě vytvoří hezkou atmosféru a návštěvníci si společně s nimi zazpívají pěkné písničky. Po skončení koncertní části následuje volná zábava spojená s tancem. Občerstvení zajištěno.

Akci pořádají Cestovní agentura TRČKA a Obecní úřad ve Víru. Vstupné je šedesát korun. Předprodej a rezervace vstupenek bude od 18. června 2007 v prodejně Smíšeného zboží ve Víru – tel: 566 575 156.

harmonika

Pozvánka na Memoriál Zdeňka Vavříčka 2007 + Update

V sobotu 19. května 2007 se konají takřka již tradiční cykloturistické výlety pro přátele cyklistiky – Memoriál Zdeňka Vavříčka. Můžete si také prohlédnout fotografie minulého ročníku.

Nové: Oficiální pozvánka na Memoriál Zdeňka Vavříčka

Sraz je v 10 hodin u Vavříčkových (Vír čp. 22), odkud se pojede po následujících trasách:

 1. Vír – Dalečín – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Vír,
  délka trasy je 24km a je vhodná i pro rodiny s dětmi.
 2. Vír – Nedvědice – Rožná – Dol. Rožínka – Bystřice n.
  Pern. – Dalečín – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Vír,
  délka trasy je 60km.
 3. Vír – Nedvědice – Rožná – Dol. Rožínka – Rozsochy –
  Skalský Dvůr – Lísek – Míchov – Jimramov – Dalečín –
  Veselí – Hluboké – Korouhvice – Vír, délka trasy je 72km.

Pořadatelé doporučují na trasách malé občerstvení v hospůdce Pohádka v Hlubokém.

memorial-zdenka-vavricka

Ukončení divadelní sezóny vírských ochotníků

V pátek 4. května 2007 ukončili před domácím publikem divadelní sezónu vírští ochotníci. Od premiéry 2. března absolvoval soubor 22 představení ve 20 obcích a jejich výkon shlédlo více jak tři tisíce diváků. Zatímco v loňské sezóně připravila pro ochotníky nejedno překvapení dlouhá zima, letos bylo naopak teplé a slunečné počasí, což se někdy projevilo i na návštěvě. Není snadné se rozhodnout, jestli si užívat slunečné odpoledne na kole v přírodě nebo jít na divadelní představení. Přesto mohou být vírští ochotníci spokojeni jak s návštěvností svých vystoupení, tak s ohlasy diváků. Vždyť i na zcela nové „štaci“ v Ořechově (u Křižanova ) odcházela po představení stovka spokojených diváků. Soubor opět zaujal nejen výkony herců, ale také originálními kostýmy a nápaditou scénou podpořenou hudebními a zvukovými efekty. I když svoji sezónu ochotníci oficiálně ukončili, čeká na ně ještě mimořádné vystoupení 1. června v Olešnici n.M. v rámci folkové přehlídky „Olešnická kytka“, ale ani to není konec. Jedno vystoupení by měli mít při festivalu „Vírský vánek“ a v jednání jsou i vystoupení v září na Slovensku, v družebním Vranově n.T.

Vylepšený kalendář akcí a událostí

Vzhledem k tomu, jak hojně je kalendář akcí a událostí využíván a jak tragické měl od počátku provedení, zasloužil si velké úpravy a rozšíření, aby šlo akce vkládat pohodlněji a s více možnostmi.

Doposud šlo uložit pouze datum konání akce a krátký nijak neformátovaný popisek. Nyní došlo na několik změn:

 • Každá akce má nyní (povinný) nadpis.
 • Lze uložit nejen datum zahájení, ale i datum ukončení. Akce tedy bude
  v tomto časovém intervalu stále aktuální.
 • Data lze vkládat pomocí šikovných kalendářů vyvolaných kliknutím na
  tlačítko „Vložit datum“ – není třeba trápit si hlavu, v jakém
  formátu je datum nutno napsat.
 • Popis akce není nyní délkově nijak omezen a lze jej formátovat
  jednoduchou Texy! syntaxí, stejně tak jako zdejší komentáře.

Novinek je tedy spousta a je jen na Vás, abyste je využili a vložili do seznamu blížící se akce, o kterých tam není ani zmínka 🙂 (Mimochodem, možná bude nutné obnovit stránku, aby se načetly všechny aktuální změny a vše správně fungovalo.)

Další změnou bude vytvoření tradičního kalendáře, jaké znáte z jiných podobně zaměřených stránek. Ale to až v budoucnu.

Vírské výlety 2007

Na počest zakladatele a prvního průkopníka turistiky ve Víru Františka Šťastného. Motto: Nestůjte nohy, choďte horami, krajem mocného kdysi Věnavy, užijte přírody hýřící krásami, poznejte Vír, perlu Moravy!

Výlety půjdeme v sobotu 5. května 2007 a zváni jsou všichni, kteří se chtějí na vlastní oči přesvědčit, jaké krásy přírody nám zůstávají skryty, pokud se za nimi sami nevypravíme. Prezentace účastníků bude z Kulturního střediska (bývalá Mateřská škola) ve Víru od 7 do 11 hodin, ukončení do 17 hodin. Výlety se konají za každého počasí. Každý, kdo se zúčastní, jde a jede na vlastní nebezpečí. Rodiče plně odpovídají za své děti. Startovné je dobrovolné. Občerstvení zajištěno. Udělejte něco pro své zdraví a dobrou pohodu, poznávejte své okolí:

1. trasa – 11 km

Vír – Javorův kopec – Horní les (rozhledna) – modrá – 6 km
Horní les – Chlum – modrá – 2 km
Chlum – Klubačice (vyhlídka) – nevede po značce – 2 km
Klubačice – Vír – červená – 1 km

(Pokračování textu…)

S letním počasím letní vzhled

dizajn-leto Je to teprve pár týdnů, co začalo jaro roku 2007 a přesto už byl zimně laděný kabátek našeho webu trochu pasé, ne-li přímo webmasterovou ostudou 🙂 Vytvořil jsem tedy vzhled vskutku letní, veselý a hrající barvami. Doufejme tedy, že se bude s počasím za okny shodovat velmi, velmi dlouho.

Web samotný doznal i několika strukturálních změn, například nejnovější aktualita se vypisuje na úvodní stránce nad texty, při přidávání komentáře lze zobrazit jeho náhled ještě před publikováním. Drtivá většina novinek je ovšem v administraci a usnadňuje správu obsahu tohoto webu nám, editorům.

Máte-li k současné podobě webu jakékoli výhrady či připomínky, neváhejte a podělte se o ně v komentářích pod tímto textem.