PODĚKOVÁNÍ

Obec Vír děkuje panu Marku Klusákovi, který dlouhodobě, nezištně a kvalitně spolupracuje na vzniku a provozování našich oficiálních webových stránek. Naposled vděčíme jeho programu za to, že můžeme sami aktuálně přispívat na náš web.

pict0248

Oprava zábradlí na přehradě

Od dubna probíhá na hrázi Vírské přehrady výměna zábradlí. Z tohoto důvodu bude silnice přes hráz až do července zcela uzavřena.

oprava zabradli

Nový web Víru

Rok se s rokem sešel a Vír má nový web! Zatím jej vidíte jen v jeho výchozí a pracovní podobě, ze které se postupem času přetvoří v (doufám) plnohodnotného nástupce předchozí verze.

Nebude to ovšem zítra a pravděpodobně ani do týdne, ale budu se snažit, aby tomu bylo tak brzy, jak jen mi to čas dovolí. Doplním původní texty, opravím chybky, zprovozním fotogalerii a diskuzní fórum…

V komentářích k tomuto textu se můžete podělit o připomínky nápady… vypadá web ve Vašem prohlížeči podivně? Napište to do komentářů! Máte dojem, že zde nějaká informace chybí? Napište to do komentářů…

Snad se budou nové stránky líbit 🙂

Malé obce – co s nimi?

Senátor a starosta Bystřice nad Pernštejnem pan Ing. Josef Novotný obesílá okolní obce výzvou k připojení k městu Bystřici n.P. Jako argumenty pro slučování obcí uvádí zadlužený stát, nehospodárné rozmělňování finančních prostředků a také fakt, že dnešní stav s velkým počtem malých obcí je v evropských zemích ojedinělý a do budoucna neudržitelný.

(Pokračování textu…)

Tip pro výlet na kolech

V okolí Víru se nachází spousta zajímavých míst snadno dostupných na kole. Vzal jsem si s sebou fotoaparát a z jednu takovou trasu pro Vás nafotil. Vede přes Bolešín a průměrný cyklista ji zvládne bez obtíží.

(Pokračování textu…)

Odpady – kam s nimi?

Na obecním úřadě se snažíme řešit každý problém. Těch je mnoho a na nás je, rozdělit je podle pořadí důležitosti. Na počátku roku nás kromě spousty dalších zaměstnává výpočet plateb za odpady a jejich pozdější výběr. U odpadů bych ale rád zůstal, protože ty nás nezaměstnávají jen na počátku roku.

Odpady jsou součástí našeho života, i když bychom byli radši, kdyby jí nebyly.Praotec Čech a jeho družina si mohli dovolit veškerý svůj odpad pohodit vedle své chatrče.Jenže dnes nás tady žije více než sto na kilometru čtverečním a každý vyprodukujeme ročně dvě a půl tuny odpadu se kterým si příroda neumí poradit jako dříve, protože podstatná část tohoto množství je tvořena odpadem v přírodě nerozložitelným. A tak se musíme k odpadům chovat jinak než oni současníci praotce Čecha.

(Pokračování textu…)