Festival Vírské Vanutí má již XII. ročník

Ve dnech 27. a 28. 7. 2018 se k nám do Víru opět sjedou hudební a divadelní soubory i jednotlivci, aby předvedli svoje umění v prostorách u Kulturního domu ( v případě nepříznivého počasí v něm).

Festival zahájí ve 14,00 hod. už tradičně svým vystoupením, hlavně pro děti, loutkoherec Jan Hrubec. Těšme se, čím nás letos překvapí.

Volně naváže svým vystoupením Ateliér Abakuk z Hanušovic. Marie a Jaroslav Pecháčkovi předvedou svoji řezbářskou show, při které pomocí motorových pil vyřežou z kusu dřeva sochu. O kvalitě jejich vystoupení se mohli přesvědčit i diváci televize, při jejich vystoupení v soutěži Česko Slovensko má talent 2012.

Motýlek Štístko (Lukáš Kunz) a Víla Poupěnka (Barbora Waschingerová) se na vás moc těší a budou vám hrát, zpívat svoje bájový písničky, vyprávět pohádky a tančit. Na  vystoupení se mohou těšit děti i dospělí. Mají pro vás připravený i workshop.

(Pokračování textu…)

Vírský Chilli Drak 2018

Máme tu druhý ročník úspěšné soutěže v pojidaní chilli. Akce proběhne ve spolupráci a zároveň v den Malého Svrateckého maratonu, můžete se tedy těšit i na pekelné menu. Něco málo k připravované akci, která proběhne 25. srpna 2018.

(Pokračování textu…)

40. ročník fotbalového turnaje žáků ve Víru – 23. června 2018

V sobotu 23.června 2018 uspořádal fotbalový oddíl TJ Jiskra Vír již 40.ročník turnaje v kopané. Přihlášených 5 družstev žáků odehrálo celkem 10 utkání,ze kterých pak vzešlo celkové umístění. Turnaj proběhl za proměnlivého, chladného počasí.

Turnaje se zúčastnila devítičlenná (8+1) družstva žáků ze Štěpánova, Sněžného, Radostína n.Oslavou, Dolních Heřmanic a domácího oddílu. Po zajímavých výsledcích rozhodly o konečném pořadí níže uvedené výsledky.

Nejlepšími jednotlivci se stali:

  • hráč: Jitka Vilišová z Radostína
  • brankář : Oto Procházka ze Sněžného
  • střelec :  Karel Orel z domácího týmu ( 5 branek ).

K dobrému průběhu turnaje a spokojenosti účastníků přispělo i dobře zajištěné stravování v Hotelu Vír a podpora mnoha sponzorů.

Výsledky:

Vír – Sněžné 1:1 (0:1) Krčil – Vít Ondra
Štěpánov – Sněžné 1:1 (0:0) Metela – Kunc
Radostín – Heřmanice 0:0 (0:0)
Štěpánov – Vír 1:6 (0:4) Metela – Karel Orel 3 (1x PK),Kluj 2,Kubík
Heřmanice – Štěpánov 2:0 (1:0) Večeřa,Musil
Radostín – Sněžné 0:0 (0:0)
Vír – Heřmanice 0:2 (0:2) Vala, Večeřa
Radostín – Štěpánov 1:2 (1:1) Dvořáková – Nedoma,Metela-PK
Heřmanice – Sněžné 0:0 (0:0)
Vír – Radostín 2:0 (1:0) Karel Orel 2

Vírské serpentiny a uzavírka silnice

Připomínáme všem občanům, že vzhledem k víkendovým závodům bude silnice do Bystřice od pátečního odpoledne až do neděle uzavřena.