III. Vírský Chilli Drak

 

Po úspěšných ročnících jsme byly zařazeni do nově vznikajícího seriálu CHILLI GP –  Mistrovství České republiky v pojídání chilli pokrmů. Akce se uskuteční v rámci Malého Svrateckého Maratonu ve Víru.

Pokud byste se chtěli soutěže zúčastnit jako soutěžící, můžete se hlásit na adrese petrstyndl@seznam.cz , zápisné 200 ,- Kč.

Pravidla soutěže v pojídání chilli na Vírském Chilli Drakovi:
– podmínkou účasti je dovršení 18 let věku v den konání soutěže,
– během celého klání nesmí soutěžící konzumovat cokoliv jiného než pokrmy předložené organizátorem, včetně nápojů,
– pokrmy budou podávány v následujícím časovém intervalu: 1 minuta na vložení do úst, 1 minuta na pozření, 3 minuty na strávení pokrmu, pokud soutěžící nesplní jeden z těchto časových limitů, je diskvalifikován,
– po celou dobu soutěže nesmí soutěžící vyměšovat žádné tělesné tekutiny (kromě potu a slz),
– soutěžící bude mít k dispozici vodu na zapití (doporučujeme střídmě), 2 plátky toustového chleba a jednu smetanu,
– v okamžiku kdy se soutěžící bude cítit ohrožení vlastního zdraví, nevolnost či jiné nepřirozené stavy, neprodleně o tomto bude informovat
pořadatele a ze soutěže odstoupí zvednutím se od stolu,
– každý účastník při prezentaci před soutěží svým podpisem potvrdí zbavení zodpovědnosti pořadatele za případné následky z požití potravin
na soutěži,
– v případě potřeby si vyhrazujeme právo měnit pravidla i v průběhu soutěže,
– přibližný počet kol bude 10 – 12.

V závodním chilli menu můžete okusit např. chilli limonádu, chilli brownies, chilli zmrzlinu, omáčky z papriček, různé druhy chilli papriček a další.

Kdo by chtěl jakkoliv akci podpořit, tak budeme moc rádi, stačí se ozvat na – petrstyndl@seznam.cz.

Těšíme se na vás na Chilli Drakovi 🙂

Vysočina v obrazech – vernisáž

28. července se v Galerii Na Bahnech odehrála již třetí vernisáž výstavy, tentokrát věnované obrazům Vysočiny. Ke zhlédnutí je 83 obrazů předních malířů Vysočiny, pokud by se vám některý z nich natolik zalíbil, že byste ho chtěli mít i doma, můžete si ho i zakoupit. Výstava, na kterou vás srdečně zveme, potrvá do 28. srpna.

Ve Víru běháme všichni 2019

V rámci akce ČUS „Sportuj s námi 2019“ uspořádá oddíl atletiky Jiskra Vír v sobotu 24. srpna   akci „Ve Víru běháme všichni 2019“.

Od 8,00 hod. začíná prezentace na  41. roč. Běh Vírem mládeže (propozice), který bude odstartován v 9,30 hod. první, tou nejmladší kategorií, ze 13, jejichž výsledky budou vyhlášeny od 11,45 hod. Všichni, kdo ukončí svůj závod budou odměněni párkem v rohlíku a limonádou. Můžete se těšit i na diplomy a věcné ceny.

Hlavní běžecký závod, 66. roč. Malého svrateckého maratonu (propozice), bude odstartován ve 14,30 hod., kdy se závodníci vydají na 32 km dlouhou trať z Víru do Nedvědice a zpět. V 15,00 hod. se na svůj závod, 53. roč. Běhu Vírem vydá dorost, dívky a chlapci, kteří absolvují trať dlouhou 3km. V cca 16,15 hod. můžeme očekávat vítěze hlavního závodu. Vyhlášení výsledků se předpokládá v 18,30 hod.

Od 11,30 hod. začne prezentace na soutěž 3. roč. „Vírský Chilli Drak“, která bude zahájena ve 12,00 hod. Současně bude možno ochutnat, případně zakoupit přípravky, obsahující chilli papričky.

Od 9,30 hod. se mohou děti těšit  z d a r m a  na skákací hrad. V 11,00 hod. bude zahájen prodej tradiční tomboly, kde můžete vyhrát 2 poukazy pro 3 osoby na vyhlídkový let s HERBST AERO BRNO  a další pěkné ceny. Na závěr celého sportovního dne je pro všechny připravena tradiční Maratonská veselice, na které k tanci i poslechu zahraje  KAREL GOTT revival Morava. Po celý den je pro vás připraveno občerstvení.

Pořadatelé by chtěli poprosit všechny, kteří mohou, aby tuto akci podpořili. Zároveň chtějí poděkovat všem, kteří již podpořili a dále podporují tuto akci.

Galerie Na Bahnech letos podruhé

V pátek 5. července 2019 uvedl v Galerii Na Bahnech malíř pan Petr Bernard letošní druhou výstavu s názvem Od barev po železo. Kulturní vystoupení zajistili žáci ZUŠ z Bystřice nad Pernštejnem. Výstava potrvá do 25. července. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Omezení na vírských komunikacích

V úterý 2.7. 2019 budou po celé obci Vír probíhat opravy výtluků. Především v částech Hranovec, Závodí a Kozí ulička.

Uzavírka Veselí – Dalečín

Mezi obcemi Dalečín a Veselí bude od 1.7. 2019 probíhat oprava vozovky. Silnice bude po dobu oprav uzavřena.