Gladiator race

Dne 20.4. 2019 se čtyři odvážné ženy z Víru rozhodly zúčastnit extrémního závodu Gladiator race, který se konal v Lanškrouně. Pro ty, kteří o tomto závodě ještě neslyšeli, se jedná o běžecký závod s překážkami v extrémním terénu – bahno, voda, prudké výstupy, les. Je určen pro všechny, kteří chtějí najít svoji hranici, poznat sami sebe a nebo v sobě jen objevit novou sílu. Chtěla bych poděkovat našim „Vírským Superženám“, které se odhodlaly a šly do toho a zároveň vyzvat všechny, kteří by to chtěli zkusit. Síla nepochází z fyzických schopností, ale z nezlomné vůle. Děkuji všem, kteří nás podporovali a mysleli na nás, Údolí sportu za krásné dresy, ve kterých jsme mohly závodit. #matosmysl

Ester Trefilová

VU3V – Petr Wieczorek

Přednáška nás zavedla do lékařského prostředí africké Ghany. Pan Petr Wieczorek nám povyprávěl zajímavé informace o státě Ghana, o zkušenostech, které má při léčbě místních obyvatel, odpovídal na otázky, které mu byly kladeny, ale také nás podrobil testíku, aby si posluchači zopakovali, co se dozvěděli a zapamatovali.

Pozvánka na 16. ročník Memoriálu Zdeňka Vavříčka

Pozvánka na 16. ročník v sobotu 18. května 2019 v 10 hod. Informace:  Irena Valová, tel: 724 284 333,  e-mail: irena.valova@seznam.cz, Bohuslav Matuška, tel: 724 218 379.

Prezentace: v sobotu  18. května 2019 v 9,30 hod u Hasičské zbrojnice ve Víře. V 10 hod po přivítání vyjíždíme!

Trasy memoriálu : 

  1. Vír – Dalečín (DD klub) – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Chlum – (U tety Áji) – Vír.
    Délka trasy je 26 km a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Kdo nemůže do kopce, sleze 🙂
  2. Vír – Nedvědice – Rožná – Dol. Rožínka – Bystřice nad Pern. – Dalečín (DD klub) – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Chlum (U tety Áji) – Vír.
    Délka trasy je 62 km.
  3. Vír – Nedvědice – Rožná – Dol. Rožínka – Rozsochy – Skalský Dvůr – Lísek – Míchov – Jimramov – Dalečín (DD klub) – Veselí – Hluboké – Korouhvice – Chlum (U tety Áji) – Korouhvice –  Vír.
    Délka trasy je 74 km.

Celou akci společně zhodnotíme u piva s tradičními medailemi v podobě utopenců pro účastníky ve na terase hotelu Vír.

Přijďte si zasportovat a potěšit se!

ČISTÁ VYSOČINA – ČISTÁ ŘEKA

Žáci základní školy se pravidelně každé jaro zapojují do akce Čistá Vysočina. Letošní rok se spojili i s hráznými z přehrady a zaměřili se na sběr odpadků v okolí řeky. K čistotě prostředí, kde žijeme, může přispět každý z nás.