Tříkrálová sbírka 2019

5. a 6. ledna proběhla ve Víru Tříkrálová sbírka. V letošním roce naši králové vybrali krásných 24.165 korun, děkujeme.

Proběhla již třetí mikulášská besídka

Každy rok se snažíme dělat akci aspoň o něco lepší a myslím, že se nám to daří. Obrovské díky patří naší obci a dobrovolníkům i sponzorům, bez kterých by to nešlo. U obecního úřadu přibyla i krásná zvonička, kterou vyrobil pan Jaroslav Dědek – moc děkujeme a doufáme, že každé zazvonění přinese každému aspoň trochu toho štěstíčka.

Chtěli bychom se s vámi podělit o pár fotografií z akce a z 5. prosince, kdy jsme zahájili každoroční průvod čertů po Víru.

Všem ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další Mikulášskou besídku.

Za O.S.Přátelé Víru
Petr Štyndl

Plast je past

Přijďte na naše promítání filmu A Plastic Ocean pod záštitou Greenpeace ČR a ponořte se do hlubin oceánu.

Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.

Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa.

Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky. Vstup volný, promítání můžete podpořit na www.plastjepast.cz/film

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=6zrn4-FfbXw

Více o filmu na: http://www.plasticoceans.org/