Setkání seniorů ve Víru

Více než sedmdesát hostů strávilo příjemné jarní odpoledne v našem kulturním domě.  Čekalo na ně vystoupení dětí ze základní školy, promítání starých fotografií, hudba T. Bartoně a J. Svobody a především přátelé a známí, se kterými si mohli popovídat, ale také zatančit či zazpívat. Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a děkujeme i těm, kteří za námi zavítali.

VU3V – příběh Věry Sosnarové

Kdo zavítal na univerzitu 28.3.2019, mohl vyslechnout poutavý příběh paní Věry Sosnarové. Osud ji rozhodně nešetřil, 19 let v ruských pracovních lágrech, dolech, továrnách i slévárnách, nelidské zacházení, návrat zpět do republiky pod kontrolou STB a slib mlčenlivosti. Celý její příběh si můžete přečíst v knize Krvavé jahody od Jiřího S. Kupky.

PONOŽKOVÝ DEN

Na den 21. 3. připadá každý rok Světový den Downova syndromu. Toto datum není náhodné, protože tito lidé mají tzv. trizomii 21. chromozomu. Normálně máme každý tyto chromozomy dva, osoby s Downovým syndromem mají tři – tedy 3 chromozomy 21 = 21.3.  Symbolem se staly ponožky, pro jejich tvar připomínající chromozom a pokud jsou pruhované, tak i jeho strukturu. A kdo si navlékl na každou nožku jinou ponožku jako my?