Vesnice roku 2019

Vzpomínáte si na rok 2010, kdy jsme společně slavili titul Vesnice Vysočiny? Je tu rok 2019 a naše obec je opět v nominaci na Vesnici roku. V týdnu od 27. do 31. května k nám přijede komise soutěže a my doufáme, že společnými silami předvedeme naši obec v tom nejlepším.

Více na www.vesniceroku.cz .

 

Pyšolec

Pyšolec, zřícenina gotického hradu u Víru. Pernštejnové ho postavili ve 14. století a jsme rádi, že alespoň jeho část nám zde stojí dodnes. Ovšem jeho stav nás stále zaměstnává a podnikáme různé kroky k tomu, aby jsme Pyšolec zachovali i pro další generace. Snažíme se dokončit převod hradu z Lesů ČR na obec. Zároveň vzniká pod hlavičkou Spolku na ochranu památek Bystřicka projekt, který bude řešit záchranu jednotlivých částí hradu. První na řadu přijde cisterna, se kterou už manželé Korbičkovi začali. A později se pustíme do opravy hlavní věže a dalších částí. Pokud jsou mezi vámi víkendoví nadšenci, kteří by byli ochotni nám s úpravami pomoci, rádi vás uvidíme.

Vírský blešák podruhé

Poslední dubnovou sobotu jste mohli přijít do kulturního domu prodat vše, co vám doma překáželo a nakoupit to, co vám udělá radost, na již 2. Vírský blešák. Děkujeme všem za účast.

 

Gladiator race

Dne 20.4. 2019 se čtyři odvážné ženy z Víru rozhodly zúčastnit extrémního závodu Gladiator race, který se konal v Lanškrouně. Pro ty, kteří o tomto závodě ještě neslyšeli, se jedná o běžecký závod s překážkami v extrémním terénu – bahno, voda, prudké výstupy, les. Je určen pro všechny, kteří chtějí najít svoji hranici, poznat sami sebe a nebo v sobě jen objevit novou sílu. Chtěla bych poděkovat našim „Vírským Superženám“, které se odhodlaly a šly do toho a zároveň vyzvat všechny, kteří by to chtěli zkusit. Síla nepochází z fyzických schopností, ale z nezlomné vůle. Děkuji všem, kteří nás podporovali a mysleli na nás, Údolí sportu za krásné dresy, ve kterých jsme mohly závodit. #matosmysl

Ester Trefilová