MLOK zve všechny zájemce o hru Scrabble do knihovny a na internet. Scrabble je hra, která prověří i rozšíří Vaši slovní zásobu, povzbudí Vaše logické uvažování a polechtá soutěživého ducha.

A o čem to tedy je? (podle otevřené encyklopedie Wikipedie)

„Scrabble je desková slovní hra pro 2 až 4 hráče. Obsahuje herní plán o velikosti 15×15 polí a 100 písmen. Počet jednotlivých písmen a bodové ohodnocení závisí na jejich četnosti v jazyce (např. v české verzi je písmeno A zastoupeno pětkrát a má hodnotu 1 bodu, X jednou za 10 bodů).

Úkolem hráčů je vytvářet vzájemně zapadající slova za co možná nejvyšší počet bodů. Využívají při tom také prémiová pole násobící hodnotu písmene (světle modré dvakrát, tmavě modré třikrát) nebo slova (světle červené dvakrát, tmavě červené třikrát). V české verzi se mohou hrát všechny slovní druhy kromě citoslovcí. Existují 2 varianty: KLASIK (slova přípustná jen v 1. pádě) a KOMPLET (včetně ostatních pádů a přechodníků).“

Zkuste to, vždyť o nic nejde. Přijďte si zahrát do knihovny, trénujte na on-line verzi, stáhněte si hru do svého počítače nebo hrajte na desce.

Období vánočních svátků je přímo ideální pro to, abyste se Scrabble začali. Třeba najdete tuhle hru pod stromečkem nebo ji sami dáte těm, se kterými rozbalujete dárky … Pokud tam nebude, nebuďte smutní, utíkejte do nejbližšího hračkářství nebo se registrujte na: www.scrabbleonline.cz, kde najdete i pravidla a návod, jak hru hrát.

Abychom se vyznali ve vírských hráčích, doporučuji zvolit nick MLOK+číslo (tedy např. MLOK1, MLOK2…). Pro začátek zvolte variantu KLASIK. Abychom mohli začít tvořit MLOKtým, pošlete mi prosím oznámení o tom, že jste se registrovali na email mlok@virvudolisvratky.cz

Vyzývám Vás na souboj! Hraji už Scrabble na stránkách www.scrabbleonline.cz léta pod nickem „voice.“

Doporučuji tyto odkazy:

www.scrabbleonline.cz (online verze bez časových limitů)

www.scrabble.hrejsi.cz (Česká asociace Scrabble)

http://www.stahuj.centrum.cz/…/crisscross/ (web, kde si můžete stáhnout hru do PC –CrissCross)

http://www.herna.net/scrabble/ (online verze s časovým limitem na tah)

Jakmile bude MLOKtým dostatečně naplněný, můžete se těšit vírský turnaj ve Scrabble!

Budete-li mít ke Scrabble nějaké dotazy, problémy s instalací, herní potíže, ráda Vám poradím.

Dana Říhová, MLOK