Možnost zapůjčení her a knih ze ZŠ

Milí žáci a rodiče,

rády bychom vám nabídly možnost zapůjčení deskových her z naší školní družiny a samozřejmě také knih ze školní knihovny. Pokud budete mít zájem, budeme vám k dispozici vždy v úřední den – každé pondělí od 8:00 do 12:00 hodin.
                                                                                                                        Vaše paní učitelky ze ZŠ Vír

Odečty elektroměrů

Ve dnech 6. – 7. 4.2020 budou prováděny odečty elektroměrů v obci. Žádáme proto, aby byly v tyto dny elektroměry zpřístupněny. S ohledem na vládní nařízení, prosíme o zanechání stavů nepřístupných elektroměrů na viditelném místě.

Provoz MŠ nadále přerušen

V návaznosti na aktuální situaci bude provoz naší mateřské školy i nadále přerušen.
O změnách vás budeme včas informovat.
                                                                                                          Děkujeme za pochopení

Roušky

Naše švadlenky ušily první stovku roušek. Roušky jsou k dispozici na obecním úřadě.

Občané nad sedmdesát let si je mohou vyzvednout zdarma,   ostatní za 40 Kč.

Chudobínská borovice – vítěz ankety Evropský strom roku 2020

Poslední měsíc byl opravdu náročný. Každý den přináší nepříjemné zprávy ze situace ve světě i u nás. Jsme proto velmi rádi, že v dnešní den přišla zpráva, která nás všechny velmi potěšila. Dnes proběhlo oficiální odtajnění výsledků únorového hlasování. Bohužel jsme na oficiální vyhlášení do Bruselu jet nemohli, ale i tak s hrdostí můžeme oznámit, že Chudobínská borovice se stala vítězem ankety Evropský strom roku 2020. Tímto děkujeme všem za úžasných 47 226 hlasů, které dostala a zároveň gratulujeme i stříbrnému Jinanu z Daruvaru (Chorvatsko) a bronzovému Osamělému topolu (Ruská federace) a všem ostatním stromům, kteří nám byly soupeři.

Děkujeme za podporu !

Odkaz na video z vyhlášení:

https://www.youtube.com/watch?v=dZX0i7bx8dI&feature=youtu.be

Výsledky:

http://www.treeoftheyear.org

 

Omezení v Nemocnici Nové Město na Moravě

Omezení v novoměstské nemocnici

Od 17. března bude otevřen pouze hlavní vchod

S platností od 17. března je do Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, vstup umožněn pouze hlavním vchodem. Každý příchozí pacient (včetně řidičů vjíždějících do areálu) bude u vchodu osloven personálem, teprve potom bude odeslán buď k ošetření, nebo bude požádán, pokud to jeho stav dovolí, aby si návštěvu lékaře domluvil telefonicky na pozdější termín.

Pacienty a všechny návštěvníky nemocnice žádáme, aby se vybavili rouškou. Bez ní do areálu nikoho nevpustíme. Jako alternativa poslouží textilní roušky, šátek, kapesník, látková plena. V současné situaci platí víc, než kdy jindy heslo chráním sebe, chráním tebe. Zároveň vás prosíme, abyste dodržovali všechna hygienická doporučení.

Vzhledem k epidemiologické situaci v celé České republice omezujeme provoz v celé nemocnici. Odkládáme plánované operace, preventivní vyšetření, pravidelné kontroly, u kterých to lze. Pacienty průběžně informujeme, obvolávají je sestřičky jednotlivých oddělení.

Neodkladné operace, akutní operace a jiná neodkladná vyšetření budou probíhat dále. Informovat se můžete telefonicky ve vašich ambulancích.

Omezení na gynekologicko-porodnickém oddělení :

Na základě aktuální epidemiologické situace jsme nuceni od pondělí 16. března do odvolání zakázat přítomnost jakéhokoli doprovodu u porodu. Týká se to všech bez rozdílu, opakujeme jakýkoli doprovod.

Od 17. března nebudou do areálu nemocnice zajíždět autobusy Městské hromadné dopravy Nové Město na Moravě, zastávka bude přesunuta nad nemocnici.

Prosíme všechny, aby v této mimořádné situaci respektovali pokyny zdravotního personálu. Současná situace je mimořádná, a pokud ji chceme zvládnout, musíme všichni spolupracovat a být zodpovědní. Omlouváme se za dočasná omezení a děkujeme za spolupráci a váš zodpovědný přístup,

vaše nemocnice.

Opatření v souvislosti s epidemií koronaviru – co můžeme udělat my

Vážení občané,

v souvislosti s epidemií koronaviru doporučujeme sledovat sdělovací prostředky a řídit se pokyny státních orgánů. V případě potřeby vás budeme informovat prostřednictvím obvyklých informačních prostředků. Těmi jsou:

Vývěsní desky obce

Webové stránky obce

Mobilní aplikace ČESKÁ OBEC

Doporučujeme občanům, aby si vyrobili a používali vlastní ústní roušky. Tištěný návod si můžete vyzvednout v prodejnách potravin ve Víru.

Zde je video k tomuto návodu.