Slavnost v Galerii

V pátek 14. června jsme v Galerii Na Bahnech přivítali naše nové občánky se svými rodiči. Zároveň se i děti z mateřské školy rozloučily se školkou a velcí deváťáci s povinnou školní docházkou, všechny po prázdninách čeká nová životní etapa.

Dobročinná sbírka

Obec Vír vyhlašuje dobročinnou sbírku.

Před dvěma měsíci došlo k tragické dopravní nehodě, při níž přišli o život dva občané obce. Obec Vír tímto vyhlašuje dobročinnou sbírku pro pozůstalé. Přispívat můžete do schránky umístěné na obecním úřadě, nebo na účet číslo 115-9929100247/0100.

Děkujeme za Vaše příspěvky.

Vernisáž v Galerii Na Bahnech

V neděli odpoledne byla vernisáží zahájena prodejní „Výstava“ v Galerii Na Bahnech. Svoji tvorbu vystavují Eva Homolková – šperky, Lucie Jiránková – obrazy a fotografie Lucie Žaloudková. Výstavu můžete navštívit do 3. července. Těšíme se na vaši návštěvu.

Aplikace „ČESKÁ OBEC“

Naše obec se pyšní titulem Inovativní obec. Proto jsme pro vás připravili novou aplikaci s názvem Česká obec. V jejím rámci vás budeme v červnu informovat o vírském dění. Pokud se vám tento způsob předávání informací zalíbí, začneme ho využívat dlouhodobě. Aplikaci si můžete stáhnout do vašeho zařízení, více na http://www.ceskaobec.cz .

Setkání u Chudobínské borovice

Ve čtvrtek 30. května proběhlo na Vírské přehradě setkání se zástupci soutěže Strom roku, kde je „Chudobínská borovice“ mezi dvanácti finalisty. Proběhlo oficiální focení a také losování čísla, pod kterým bude borovice zapsána. O to se postarala paní Peňázová a my už nyní víme, že našim favoritem bude číslo 8. Od 17. června začíná hlasování, podrobnosti přineseme později. Souběžně se Stromem roku probíhá i výtvarná soutěž dětí, zapojili se i žáci z vírské školy, kteří byli na místě a obrázky naší borovice předali přímo porotcům.