Pozvánka na valnou hromadu JISKRY Vír z.s

Pozvánka na valnou hromadu JISKRY Vír z.s., která se koná v neděli 3. 11. 2019 v 9,30 hodin v sále kulturního domu ve Víru.

Program:

  1. Zahájení
  2. Volba volební a mandátové komise
  3. Zpráva o činnosti
  4. Zpráva o hospodaření
  5. Zpráva mandátové komise
  6. Volby výkonného výboru
  7. Diskuze
  8. Různé

Zdeněk Šudoma v.r.
předseda  Jiskra Vír z.s.

Jeseníky

Ve dnech 2. až 4. 10. 2019 jsme se seniory z Víru a okolí navštívili Jeseníky. Vír získal půlmilionovou finanční odměnu za vítězství v soutěži Obec přátelská seniorům a z vyčleněných prostředků jsme hradili dopravu a vstupy na cestě. Chtěli jsme navštívit Stezku v oblacích, ale ta byla mimořádně uzavřena kvůli větrnému počasí. Vynahradili jsme si ji dalšími vstupy – např. do papírny ve Velkých Losinách, exkurzí v pivovaru Holba, na hradě Kolštejně a dalších. Také výstupy na rozhlednu Zlatý Chlum z Rejvízu a výstup na Praděd se podařil a navzdory nepříznivé předpovědi počasí jsme nezmokli. Večer jsme vyhřáli kosti ve vířivce, sauně a v bazénu. Ubytovaní jsme byli v penzionu Pepovka, kde se nám líbilo a kde nám i moc chutnalo.

Chudobínská borovice vítězem ankety Strom roku 2019

4394 hlasů pomohlo Chudobínské borovici k vítězství v anketě Strom roku 2019, které bylo vyhlášeno 3. 10. v Planetáriu v Brně. Všem, kteří hlasovali, mnohokrát děkujeme. Borovice získala poukaz na arboristické ošetření, ale vzhledem k tomu, že je volně rostoucí strom v přírodní krajině a my jsme od samého počátku ankety všem říkali, že v případě vítězství tento šek neuplatníme, tak jsme se dohodli s navrhovateli Žižkova dubu, který byl v anketě druhý, že jim tento šek předáme. Vítězství také přináší postup do celoevropské soutěže, kde bude příští rok reprezentovat Českou republiku na Evropském stromu roku .

Ještě jednou děkujeme téměř 16ti tisícům fanoušků za hlasování a gratulujeme všem soupeřům.

Ztracené klíče

V úterý 24.9. byly nalezeny na mostě přes řeku Svratku tyto klíče. K vyzvednutí jsou na obecním úřadě.