Jaké bylo Vírské Vanutí 2019

13. ročník Vírského Vanutí je za námi. Ve videu si můžete zavzpomínat, jaké bylo. Děkujeme všem účinkujícím a prodejcům, všem, kteří se zapojili do příprav či organizace a nesmíme zapomenout i na vás, kteří jste na Vírské Vanutí zavítali. Těšíme se na vás i příští rok.

III. Vírský Chilli Drak

 

Po úspěšných ročnících jsme byly zařazeni do nově vznikajícího seriálu CHILLI GP –  Mistrovství České republiky v pojídání chilli pokrmů. Akce se uskuteční v rámci Malého Svrateckého Maratonu ve Víru.

Pokud byste se chtěli soutěže zúčastnit jako soutěžící, můžete se hlásit na adrese petrstyndl@seznam.cz , zápisné 200 ,- Kč.

Pravidla soutěže v pojídání chilli na Vírském Chilli Drakovi:
– podmínkou účasti je dovršení 18 let věku v den konání soutěže,
– během celého klání nesmí soutěžící konzumovat cokoliv jiného než pokrmy předložené organizátorem, včetně nápojů,
– pokrmy budou podávány v následujícím časovém intervalu: 1 minuta na vložení do úst, 1 minuta na pozření, 3 minuty na strávení pokrmu, pokud soutěžící nesplní jeden z těchto časových limitů, je diskvalifikován,
– po celou dobu soutěže nesmí soutěžící vyměšovat žádné tělesné tekutiny (kromě potu a slz),
– soutěžící bude mít k dispozici vodu na zapití (doporučujeme střídmě), 2 plátky toustového chleba a jednu smetanu,
– v okamžiku kdy se soutěžící bude cítit ohrožení vlastního zdraví, nevolnost či jiné nepřirozené stavy, neprodleně o tomto bude informovat
pořadatele a ze soutěže odstoupí zvednutím se od stolu,
– každý účastník při prezentaci před soutěží svým podpisem potvrdí zbavení zodpovědnosti pořadatele za případné následky z požití potravin
na soutěži,
– v případě potřeby si vyhrazujeme právo měnit pravidla i v průběhu soutěže,
– přibližný počet kol bude 10 – 12.

V závodním chilli menu můžete okusit např. chilli limonádu, chilli brownies, chilli zmrzlinu, omáčky z papriček, různé druhy chilli papriček a další.

Kdo by chtěl jakkoliv akci podpořit, tak budeme moc rádi, stačí se ozvat na – petrstyndl@seznam.cz.

Těšíme se na vás na Chilli Drakovi 🙂

Vysočina v obrazech – vernisáž

28. července se v Galerii Na Bahnech odehrála již třetí vernisáž výstavy, tentokrát věnované obrazům Vysočiny. Ke zhlédnutí je 83 obrazů předních malířů Vysočiny, pokud by se vám některý z nich natolik zalíbil, že byste ho chtěli mít i doma, můžete si ho i zakoupit. Výstava, na kterou vás srdečně zveme, potrvá do 28. srpna.

Galerie Na Bahnech letos podruhé

V pátek 5. července 2019 uvedl v Galerii Na Bahnech malíř pan Petr Bernard letošní druhou výstavu s názvem Od barev po železo. Kulturní vystoupení zajistili žáci ZUŠ z Bystřice nad Pernštejnem. Výstava potrvá do 25. července. Těšíme se na vaši návštěvu.