Vírský blešák podruhé

Poslední dubnovou sobotu jste mohli přijít do kulturního domu prodat vše, co vám doma překáželo a nakoupit to, co vám udělá radost, na již 2. Vírský blešák. Děkujeme všem za účast.

 

Gladiator race

Dne 20.4. 2019 se čtyři odvážné ženy z Víru rozhodly zúčastnit extrémního závodu Gladiator race, který se konal v Lanškrouně. Pro ty, kteří o tomto závodě ještě neslyšeli, se jedná o běžecký závod s překážkami v extrémním terénu – bahno, voda, prudké výstupy, les. Je určen pro všechny, kteří chtějí najít svoji hranici, poznat sami sebe a nebo v sobě jen objevit novou sílu. Chtěla bych poděkovat našim „Vírským Superženám“, které se odhodlaly a šly do toho a zároveň vyzvat všechny, kteří by to chtěli zkusit. Síla nepochází z fyzických schopností, ale z nezlomné vůle. Děkuji všem, kteří nás podporovali a mysleli na nás, Údolí sportu za krásné dresy, ve kterých jsme mohly závodit. #matosmysl

Ester Trefilová

VU3V – Petr Wieczorek

Přednáška nás zavedla do lékařského prostředí africké Ghany. Pan Petr Wieczorek nám povyprávěl zajímavé informace o státě Ghana, o zkušenostech, které má při léčbě místních obyvatel, odpovídal na otázky, které mu byly kladeny, ale také nás podrobil testíku, aby si posluchači zopakovali, co se dozvěděli a zapamatovali.

ČISTÁ VYSOČINA – ČISTÁ ŘEKA

Žáci základní školy se pravidelně každé jaro zapojují do akce Čistá Vysočina. Letošní rok se spojili i s hráznými z přehrady a zaměřili se na sběr odpadků v okolí řeky. K čistotě prostředí, kde žijeme, může přispět každý z nás.