Rekonstrukce hotelu Siesta

Bývalý hotel Siesta změnil na přelomu roku 2013/2014 majitele, a nový vlastník plánuje jeho rychlou rekonstrukci. Ubytování i hotelová restaurace by se měly veřejnosti otevřít ještě v tomto roce pod značkou Hotel Vír.

Pro více informací sledujte webové stránky a stránku na Facebooku.

Chceme nové hřiště?- aktualizováno a první výsledky ankety

Vážení občané, při svých návštěvách obcí jsem viděl, že mnohé mají, či budují různá sportovní zařízení (víceúčelová hřiště).  Na takových hřištích je pak možné (v závislosti na velikosti a částečně na povrchu) hrát tenis, volejbal, nohejbal, malý fotbal, hokej, košíkovou a další sporty. Vír má hřišť několik, ale všechna jsou vybudována před řadou let a jejich stav přestává vyhovovat dnešním požadavkům. Proto se na vás, občany obce, obracím s žádostí o zamyšlení se nad touto problematikou. V následujícím dotazníku chci zjistit, zda máte zájem o vybudování hřiště nového a jak by mělo vypadat.

Dotazníky jsou k dispozici v obchodech a pohostinstvích, nebo si ho můžete vytisknout zde. Pokud dotazník budete vyplňovat, prosím vždy zakroužkujte vámi vybranou variantu.


                                                                                                                                

(Pokračování textu…)

Výsledky letošního ročníku a vyhlášení nového ročníku fotosoutěže

V letošním roce došlo na naše stránky 382 fotografií, které se ucházely o nejhezčí fotografii Víru. Vy jste jim zaslali 652 hlasů. Nejvíce hlasů obdržela fotografie „Zasněná“ od Zdeňka Pelikána. Na druhém místě se umístila fotografie Martina Matušky „Poslední paprsky na Ledové stěně“ a třetí místo patří fotografii „Záviského statek“ od Michala Zámečníka. Vítězům gratulujeme. Barevné originály si můžete prohlédnout ve vírském kalendáři na rok 2014. Ten je již dva týdny v prodeji a náklad tři sta kusů rychle mizí. V tomto kalendáři naleznete kromě vítězných i dalších padesát krásných fotografií, které jsme zde umístili na základě našeho výběru.

Pro příští rok opět vyhlašujeme fotosoutěž, tentokrát na téma „Co se u nás děje“. Posílejte proto fotografie z akcí ve Víru, které jste vyfotili letos, anebo je vyfotíte v roce 2014. Téma jsme vybrali z toho důvodu, že chceme aby byl kalendář živý, abychom si s ním mohli zavzpomínat na události z minulých let. Proto při výběru fotografií budeme upřednostňovat fotografie z různých společenských a sportovních akcí nebo ze stavebních akcí v obci.

Představujeme vítěznou fotografii

Děkujeme všem, kdo zaslal svou fotografii do naší fotosoutěže. Soutěžících bylo 22, fotografií 382 a hlasů jste zaslali 652.

My zatím zveřejňujeme vítěznou fotografii „Zasněná“ od Zdeňka Pelikána, které jste zaslali patnáct hlasů:

Informace z obecního úřadu

Referentka obecního úřadu Kateřina Humpolíčková oznamuje, že bude mít od úterý 29. října do pondělí 4. listopadu dovolenou. Naléhavé záležitosti vyřídí paní Havlová od 10 do 13 hodin.

Vodárenská akciová společnost oznamuje, že bude zítra v pátek 25. 10. a v pondělí 28. 10. provádět odkalování. Z tohoto důvodu může dojít ke krátkodobému přerušení dodávky vody nebo poklesu tlaku.

Knihovna bude v pondělí (ve svátek) otevřena. V nabídce je 30 nových výtisků.

Nová provozní doba na poště

Po dohodě s Českou poštou s. p. dochází od 1. prosince 2013 k úpravě provozní doby na pobočce ve Víru.

 

ÚŘEDNÍ DOBA

Pondělí:          8:00 – 10:00…………13:00 – 16:00

Úterý:            8:00 – 10:00…………13:00 – 16:00

Středa:           8:00 – 10:00…………13:00 – 16:00

Čtvrtek:          8:00 – 10:00…………13:00 – 16:00

Pátek:             8:00 – 10:00…………13:00 – 16:00

Sobota:           zavřeno

Neděle:           zavřeno