Roušky

Naše švadlenky ušily první stovku roušek. Roušky jsou k dispozici na obecním úřadě.

Občané nad sedmdesát let si je mohou vyzvednout zdarma,   ostatní za 40 Kč.

Chudobínská borovice – vítěz ankety Evropský strom roku 2020

Poslední měsíc byl opravdu náročný. Každý den přináší nepříjemné zprávy ze situace ve světě i u nás. Jsme proto velmi rádi, že v dnešní den přišla zpráva, která nás všechny velmi potěšila. Dnes proběhlo oficiální odtajnění výsledků únorového hlasování. Bohužel jsme na oficiální vyhlášení do Bruselu jet nemohli, ale i tak s hrdostí můžeme oznámit, že Chudobínská borovice se stala vítězem ankety Evropský strom roku 2020. Tímto děkujeme všem za úžasných 47 226 hlasů, které dostala a zároveň gratulujeme i stříbrnému Jinanu z Daruvaru (Chorvatsko) a bronzovému Osamělému topolu (Ruská federace) a všem ostatním stromům, kteří nám byly soupeři.

Děkujeme za podporu !

Odkaz na video z vyhlášení:

https://www.youtube.com/watch?v=dZX0i7bx8dI&feature=youtu.be

Výsledky:

http://www.treeoftheyear.org

 

Omezení v Nemocnici Nové Město na Moravě

Omezení v novoměstské nemocnici

Od 17. března bude otevřen pouze hlavní vchod

S platností od 17. března je do Nemocnice Nové Město na Moravě, příspěvková organizace, vstup umožněn pouze hlavním vchodem. Každý příchozí pacient (včetně řidičů vjíždějících do areálu) bude u vchodu osloven personálem, teprve potom bude odeslán buď k ošetření, nebo bude požádán, pokud to jeho stav dovolí, aby si návštěvu lékaře domluvil telefonicky na pozdější termín.

Pacienty a všechny návštěvníky nemocnice žádáme, aby se vybavili rouškou. Bez ní do areálu nikoho nevpustíme. Jako alternativa poslouží textilní roušky, šátek, kapesník, látková plena. V současné situaci platí víc, než kdy jindy heslo chráním sebe, chráním tebe. Zároveň vás prosíme, abyste dodržovali všechna hygienická doporučení.

Vzhledem k epidemiologické situaci v celé České republice omezujeme provoz v celé nemocnici. Odkládáme plánované operace, preventivní vyšetření, pravidelné kontroly, u kterých to lze. Pacienty průběžně informujeme, obvolávají je sestřičky jednotlivých oddělení.

Neodkladné operace, akutní operace a jiná neodkladná vyšetření budou probíhat dále. Informovat se můžete telefonicky ve vašich ambulancích.

Omezení na gynekologicko-porodnickém oddělení :

Na základě aktuální epidemiologické situace jsme nuceni od pondělí 16. března do odvolání zakázat přítomnost jakéhokoli doprovodu u porodu. Týká se to všech bez rozdílu, opakujeme jakýkoli doprovod.

Od 17. března nebudou do areálu nemocnice zajíždět autobusy Městské hromadné dopravy Nové Město na Moravě, zastávka bude přesunuta nad nemocnici.

Prosíme všechny, aby v této mimořádné situaci respektovali pokyny zdravotního personálu. Současná situace je mimořádná, a pokud ji chceme zvládnout, musíme všichni spolupracovat a být zodpovědní. Omlouváme se za dočasná omezení a děkujeme za spolupráci a váš zodpovědný přístup,

vaše nemocnice.

Opatření v souvislosti s epidemií koronaviru – co můžeme udělat my

Vážení občané,

v souvislosti s epidemií koronaviru doporučujeme sledovat sdělovací prostředky a řídit se pokyny státních orgánů. V případě potřeby vás budeme informovat prostřednictvím obvyklých informačních prostředků. Těmi jsou:

Vývěsní desky obce

Webové stránky obce

Mobilní aplikace ČESKÁ OBEC

Doporučujeme občanům, aby si vyrobili a používali vlastní ústní roušky. Tištěný návod si můžete vyzvednout v prodejnách potravin ve Víru.

Zde je video k tomuto návodu.

VU3V – odstartovali jsme 7. ročník

16. ledna jsme zahájili 7. ročník Vírské univerzity třetího věku. Prvním přednášejícím v novém školním roce byl pan Pavel Nepustil, který se nás seznámil se záludnostmi závislostí, jak lehce k nim přijdeme a jak těžké je se jich zbavit.

4. února proběhlo setkání s lovcem stromů Robem McBridem, o které jsme již informovali.

Další přednáška byla 13. února od paní Šimkové Dany, která už u nás jednou přednášela. Dnešní téma bylo Opera nekouše.  Paní Šimková nám pouštěla ukázky oper a ve zkratce nás seznámila s dějem daného hudebního díla i jejího autora (např. Mozart , Donizetti , Verdi  (opera Nabuko), Giacomo Puccini  (opery Tosca  a  Turandot,..). Paní Šimková nám i naživo zazpívala úryvek z opery Gianni Schicchi od Pucciniho.    I ti , kteří operu nemají rádi si určitě našli úryvek , který je zaujal.

Zatím poslední přednáška byla 27.2.2020 na téma Parcipativní rozpočet. Pan Vojtěch Černý nás v prvních 45 minutách seznámil s počátky a smyslem tohoto financování projektů. V další části přednášky se aktivně zapojili sami studenti. Byli jsme seznámeni s návrhy projektů samotnými navrhovateli a poté  jsme „nanečisto“ hlasovali pro jednotlivé návrhy.