Divadelní představení BYZNYS S MLOKY

Nemáte někdy pocit, že jste zavaleni tunou zbytečných zpráv?
Nemáte někdy pocit, že musíte všechny informace klíčovat, abyste se dozvěděli pravdu?
Nemáte někdy pocit, že lidstvu hrozí nebezpečí?
A nemáte někdy strach, že o tom třeba nebudete ani vědět a pak už bude pozdě?
My někdy ano.

Za kulturou i za sportem

V pátek 30. května můžete shlédnout ve 20 hodin ještě jednou divadelní hru „Světáci“ v podání vírského divadelního spolku „Vířina“. Tím však víkend nekončí. V sobotu proběhne sportovní akce, jubilejní 10. ročník horského běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady se startem ve 14,30 hod.

Již od 10 hodin proběhne sportovně laděný „Dětský den“ s hrami a soutěžemi o sladkosti a párek v rohlíku a skákacím hradem pro ty nejmenší zdarma. Kdo si netroufne na hlavní závod, může si prověřit svoji fyzickou zdatnost při 10. ročníku běhu „Přes přehradu“ se startem ve 14,50 hod.

Celou akci pro vás připravil oddíl atletiky Jiskry Vír za finanční podpory Fondu Vysočiny. Po celý den bude pro vás připraveno občerstvení a ti šťastní mohou vyhrát v tradiční tombole. Srdečně vás zvou a na vás se těší pořadatelé, kteří také děkují všem, kteří jakýmkoliv způsobem přispěli k uspořádání celé akce.

Poděkování vírským ochotníkům

Přetiskuji vzkaz od paní Havlátové vírským ochotníkům:

„Přeji krásný dobrý den! V sobotu 21. 4. 2012 jsem navštívila s dcerou divadelní představení „Hrátky s čertem“. Není třeba dlouhých komentářů, opravdu to byl moc hezký zážitek, výkony herců a bezesporu také režisérský um pana Matušky byly skvělé! Na Vaše představení se snažím chodit každý rok a patří Vám můj velký obdiv a dík. Ráda na vírské občany vzpomínám také v souvislosti projektu The Cultural village of Europe, kdy jsem si s některými z Vašich obyvatel potykala, ale bohužel bych je dnes už asi těžko poznala, již je to drahný čas, kdy jsme společně navštívili Anglii. Moc Vám fandím a těším se na další herecké výkony a snad i na osobní setkání. Třeba se naskytne možnost již při letošním uskutečnění projektu. Dceři je teď sedm let, tak jsem nemohla vyhledat Vaše ochotníky po představení, prosím vyřiďte jim, že Bysteráci byli nadšení, ale toho si jistě museli všimnout již zde. Přeji hodně zdaru celé Vaší obci a tím i občanům. Mějte se moc hezky! Zdraví Hana Havlátová, rozená Sejkorová.“

Děkujeme!

Ochotníci připravují hru Jana Drdy – Hrátky s čertem

Pro letošní rok zvolili Vírští ochotníci divadelní hru Jana Drdy – Hrátky s čertem. Hrátky s čertem je úsměvná pohádková komedie, v níž je však pod nánosem pohádkové symboličnosti silně aktuální jádro: hra líčí boj prostého českého člověka proti bezpráví, násilí a špatnosti. Hlavní hrdina, vysloužilý voják Martin Kabát nezná bázeň. Nelekne se loupežníka Sarky Farky, nelekne se ani čertů v Čertově mlýně. Dá se sice ošálit zákeřným úskokem vychytralého ďábla Dr. Solferna, ale svou odvahou toto nedopatření napraví. Pro záchranu dvou nevinných dívčích duší se pustí do statečného boje s celým peklem. Do boje, ve kterém nakonec přes velkou přesilu moci zla zvítězí. Zachrání obě nerozumné, touhou po ženichovi posedlé dívenky, princeznu Dišperandu a její služebnou Káču. Spravedlivě při tom lidsky potrestá loupežníka Sarka Farku i zpyšnělého poustevníka Školastyka a nakonec se s Káčou ožení.

Premiéra se uskuteční v pátek 16. března 2012 v 19,30 hodin v Kulturním domě ve Víru.  Následně zahrají divadlo v okolních obcích. Obce si mohu představení objednat  telefonicky 736174667 nebo e-mailem havlova.obec@seznam.cz. Termíny a obsazení rolí naleznete na stránce představení v části webu Kultura.