Pozvánka na Hudebně divadelní festival

 Letošní ročník festivalu představí především umění z vesniček, které uspěly v soutěži Vesnice roku. A tak přivítáme letošního krajského vítěze obec Domamil a nositele oranžové stuhy obec Jiratice, loňské krajské vítěze Nepolisy, Březno a domácí Vír. Velké očekávání jistě naplní loňští celostátní vítězové z Ratměřic. Další program je složen z vystoupení umělců, které jsme již měli tu čest ve Víru přivítat (loutkáři Jan Hrubec a Kateřina Rakovčíková, skupina Pocity, Zdeněk Junák), ale i z těch, kteří u nás vystoupí poprvé (skupina All X a cimbálová muzika Veronica). Všichni se jinak mohou těšit na dobré občerstvení a příjemnou atmosféru, děti také na sobotní skákací hrad. Vstupné  na jednotlivý den činí 100 Kč pro dospělé, 50 Kč pro děti do patnácti let a děti do deseti let mají vstup zdarma. plakat-vir-2011

PÁTEK 29. 7.

patek

SOBOTA 30. 7.

sobota

Fotografie z představení Doba kamenná

Vírští herci ve dnech 11. a 12. března předvedli novou divadelní hru, kterou pro nás v zimních měsících nastudovali. Divadelní hra Pavla Němce „Doba kamenná“ je změnou, kdy naší herci přešli ze salonů střední třídy až k počátkům vývoje naší civilizace. Jak ale hra ukazuje, ani v těchto dobách nechyběli vykukové, kteří se chtěli mít dobře a jen parazitovat na práci jiných. Naštěstí i pravěcí lovci měli pravděpodobně dostatek zdravého selského rozumu a se svými šamany se dokázali vypořádat. Děkujeme vírským ochotníkům za příjemný kulturní zážitek a přejeme jim i mnoho úspěchů na dalších jevištích.

V pokračování článku následuje mnoho fotografií z představení!

(Pokračování textu…)

Termíny představení nové hry vírských ochotníků

Vírští ochotníci nacvičují novou hru Doba kamenná, jejímž autorem je Pavel Němec. Je to komedie o tom, jak již v pravěku žili vykukové ovládající umění manipulovat s lidmi. Premiéra se uskuteční v pátek 11. března 2011 v Kulturním domě ve Víru. Začátek bude v 19.30 hodin. V dalších měsících se uskuteční představení v okolních obcích. Představení je možno objednat na telefonním čísle 736 174 667 nebo na e-mailu havlova.obec@seznam.cz.

Dnes byla na web přidána stránka s termíny a místy jednotlivých představení (pozor, v minulých letech docházelo k mnohým změnám, tak se tuto stránku vyplatí sledovat), naleznete tam také přehled postav a jejich obsazení.

Tyto informace naleznete vždy pod odkazem Kultura > Doba kamenná v horní navigaci.

AKTUALIZACE: Vstupenky na vírská představení v pátek 11. března a v sobotu 12. března budou v předprodeji od pátku 4. března v obchodě u paní Jitky Sehnalové.

Hodnocení divadelní sezóny 2010

Zkoušky probíhaly za ztížených podmínek: v kulturním domě se finišovalo s opravami jak sálu,tak jeviště,všude zima a prach. A tak několik zkoušek proběhlo i v klubovně hasičské zbrojnice. Díky tomu rostla nervozita v souboru – stále to nebylo dostatečně nacvičeno. Ani generálka ještě nebyla OK,ale premiéra v pátek 12. března rozptýlila obavy ochotníků – obecenstvo je přijalo bouřlivě a slova chvály nebrala konce. Stejně tak dopadla i sobotní repríza a je škoda, že tam chybělo netradiční uvítání obecenstva promítnuté na zavřenou oponu, které se v pátek velmi líbilo.

Určitě byl úspěch představení také podpořen zcela novou scénou : renovované jeviště s novou podlahou, která nevrzá, nová jevištní technika s novými závěsy a zcela nové osvětlení jistě zanechaly v divákovi dobrý dojem.

(Pokračování textu…)

Jak to ve škole bývalo dříve

Děti ze školy i školky si ke Dni matek připravily malé představení, které vám zahrajeme v pátek 7. 5. 2010 od 16. 30 hodin v kulturním domě ve Víru. Doufáme, že se přijdete podívat všichni, nejen maminky. Těšíme se na vás!

plakat-skolni-divadlo

Ochotníci stále umějí pobavit publikum

ochotnici Amatérští divadelníci odehráli minulý rok s hrou Taková ženská na krku celkem čtyřiadvacet představení. Ochotnickým divadlům se v posledních letech začíná dařit, i když se z vesnic přesouvají do měst.

Vír – V roce 2001, kdy po pětileté pauze obnovil Vírský ochotnický divadelní spolek svoji činnost, vystoupili herci s divadelní hrou Na letním bytě před publikem pouze sedmkrát, minulý rok absolvovali s hrou Taková ženská na krku již dvacet čtyři představení. „Loni to byl opravdu velký shon, na nazkoušení představení máme vždy dva a půl měsíce, takže zkoušky probíhají někdy i čtyřikrát týdně, pro pracující je to časově velmi namáhavé,“ popsal náročný rok režisér ochotníků Bohuslav Matuška.

Přečtěte si celý článek
o ochotnících v online
deníku Stisk »»»

Autorem textu je Šárka
Vostrejžová
, autorem fotografií Jaroslav
Nečas
.

Bláznivá komedie „Valčík tučňáků“

V letošním roce procestují oblíbení vírští ochotníci v jarních měsících okolní obce s divadelním představením Patricka Haudecoeura „Valčík tučňáků“. Jedná se o bláznivou komedii, v níž na prvním místě je zábava. Svět komedie je zaplněn svéráznými postavičkami, z nichž naprosto výjimečnou komediální postavou je Moriniho dcera Annabella, která je handicapována zážitkem z dětství- není schopna normálně komunikovat- vydává jen skrumáže zvuků, jimž rozumí pouze věrný majordomus Kajetán.

Premiéra představení se uskuteční v pátek 12. března 2010 v kulturním domě ve Víru, a to v 19.30 hodin. Předprodej vstupenek bude probíhat „postaru“, vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji 14 dnů před premiérou v potravinách u paní Jitky Sehnalové a v pátek 12.3. přímo před představením v kulturním domě.

Více informací naleznete v tomto článku