Fotografie z představení Doba kamenná

Vírští herci ve dnech 11. a 12. března předvedli novou divadelní hru, kterou pro nás v zimních měsících nastudovali. Divadelní hra Pavla Němce „Doba kamenná“ je změnou, kdy naší herci přešli ze salonů střední třídy až k počátkům vývoje naší civilizace. Jak ale hra ukazuje, ani v těchto dobách nechyběli vykukové, kteří se chtěli mít dobře a jen parazitovat na práci jiných. Naštěstí i pravěcí lovci měli pravděpodobně dostatek zdravého selského rozumu a se svými šamany se dokázali vypořádat. Děkujeme vírským ochotníkům za příjemný kulturní zážitek a přejeme jim i mnoho úspěchů na dalších jevištích.

V pokračování článku následuje mnoho fotografií z představení!

(Pokračování textu…)

Termíny představení nové hry vírských ochotníků

Vírští ochotníci nacvičují novou hru Doba kamenná, jejímž autorem je Pavel Němec. Je to komedie o tom, jak již v pravěku žili vykukové ovládající umění manipulovat s lidmi. Premiéra se uskuteční v pátek 11. března 2011 v Kulturním domě ve Víru. Začátek bude v 19.30 hodin. V dalších měsících se uskuteční představení v okolních obcích. Představení je možno objednat na telefonním čísle 736 174 667 nebo na e-mailu havlova.obec@seznam.cz.

Dnes byla na web přidána stránka s termíny a místy jednotlivých představení (pozor, v minulých letech docházelo k mnohým změnám, tak se tuto stránku vyplatí sledovat), naleznete tam také přehled postav a jejich obsazení.

Tyto informace naleznete vždy pod odkazem Kultura > Doba kamenná v horní navigaci.

AKTUALIZACE: Vstupenky na vírská představení v pátek 11. března a v sobotu 12. března budou v předprodeji od pátku 4. března v obchodě u paní Jitky Sehnalové.

Hodnocení divadelní sezóny 2010

Zkoušky probíhaly za ztížených podmínek: v kulturním domě se finišovalo s opravami jak sálu,tak jeviště,všude zima a prach. A tak několik zkoušek proběhlo i v klubovně hasičské zbrojnice. Díky tomu rostla nervozita v souboru – stále to nebylo dostatečně nacvičeno. Ani generálka ještě nebyla OK,ale premiéra v pátek 12. března rozptýlila obavy ochotníků – obecenstvo je přijalo bouřlivě a slova chvály nebrala konce. Stejně tak dopadla i sobotní repríza a je škoda, že tam chybělo netradiční uvítání obecenstva promítnuté na zavřenou oponu, které se v pátek velmi líbilo.

Určitě byl úspěch představení také podpořen zcela novou scénou : renovované jeviště s novou podlahou, která nevrzá, nová jevištní technika s novými závěsy a zcela nové osvětlení jistě zanechaly v divákovi dobrý dojem.

(Pokračování textu…)

Jak to ve škole bývalo dříve

Děti ze školy i školky si ke Dni matek připravily malé představení, které vám zahrajeme v pátek 7. 5. 2010 od 16. 30 hodin v kulturním domě ve Víru. Doufáme, že se přijdete podívat všichni, nejen maminky. Těšíme se na vás!

plakat-skolni-divadlo

Ochotníci stále umějí pobavit publikum

ochotnici Amatérští divadelníci odehráli minulý rok s hrou Taková ženská na krku celkem čtyřiadvacet představení. Ochotnickým divadlům se v posledních letech začíná dařit, i když se z vesnic přesouvají do měst.

Vír – V roce 2001, kdy po pětileté pauze obnovil Vírský ochotnický divadelní spolek svoji činnost, vystoupili herci s divadelní hrou Na letním bytě před publikem pouze sedmkrát, minulý rok absolvovali s hrou Taková ženská na krku již dvacet čtyři představení. „Loni to byl opravdu velký shon, na nazkoušení představení máme vždy dva a půl měsíce, takže zkoušky probíhají někdy i čtyřikrát týdně, pro pracující je to časově velmi namáhavé,“ popsal náročný rok režisér ochotníků Bohuslav Matuška.

Přečtěte si celý článek
o ochotnících v online
deníku Stisk »»»

Autorem textu je Šárka
Vostrejžová
, autorem fotografií Jaroslav
Nečas
.

Bláznivá komedie „Valčík tučňáků“

V letošním roce procestují oblíbení vírští ochotníci v jarních měsících okolní obce s divadelním představením Patricka Haudecoeura „Valčík tučňáků“. Jedná se o bláznivou komedii, v níž na prvním místě je zábava. Svět komedie je zaplněn svéráznými postavičkami, z nichž naprosto výjimečnou komediální postavou je Moriniho dcera Annabella, která je handicapována zážitkem z dětství- není schopna normálně komunikovat- vydává jen skrumáže zvuků, jimž rozumí pouze věrný majordomus Kajetán.

Premiéra představení se uskuteční v pátek 12. března 2010 v kulturním domě ve Víru, a to v 19.30 hodin. Předprodej vstupenek bude probíhat „postaru“, vstupenky bude možno zakoupit v předprodeji 14 dnů před premiérou v potravinách u paní Jitky Sehnalové a v pátek 12.3. přímo před představením v kulturním domě.

Více informací naleznete v tomto článku

Vírští ochotníci na Vírském vánku

Během letošního ročníku festivalu Vírský vánek vystoupili vírští ochotníci se svou jarní hrou Taková ženská na krku. Počasí vystoupení pod širým nebem přálo, jen vítr občas otestoval stabilitu divadelních kulis. Můžete si prohlédnout pár fotografií.

pict6179
pict6180
pict6182
pict6185
pict6188
pict6195
pict6198
pict6199
pict6200
pict6202