Výstava obrazů Jiřího Buršíka

Malováním se Ing. Jiří Buršík zabývá od dětských let, kdy navštěvoval známou Lidovou školu umění na Petrově, která mu dala pevné základy.

plakat-bursik V době, kdy se připravoval na talentové zkoušky na architekturu, prošel několika výtvarnými ateliéry. Začátkem devadesátých let pracoval ve Středomoří jako architekt. Zde ho ovlivnila barevnost a světlo. Velký vliv na jeho tvorbu měla cesta na východ, kde se setkal s budhismem a jeho výtvarným vyjadřováním. Stále však hledal svůj osobitý výraz, pouštěl se i do sochařství a postupně se dopracoval k syntéze těchto umění a objevil zcela jedinečný, třírozměrný styl, který vyzařuje originalitou a spojuje v sobě všechny vlivy. Přitom se nevyhýbá ani klasické malbě, ale je v jeho povaze hledat nové a nové vyjadřovací cesty.

V posledních letech je autor velice aktivní a pořádá desítky výstav. Je pro něj obtížné najít volné termíny a vyjít tak vstříc galeristům. Je členm Sdružení umělců Moravy a Slezka. Jeho práce se nacházejí v galeriích po celé republice, ale i v zahraničí. Díky americkému manažerovi a milovníku umění se jeho práce nachází v USA a v Mexiku.

Jeho zázemí tvoří umělecká rodina. Sestra žijící ve Vídni se úspěšně zabývá výrobou uměleckých šperků a švagrová je malířkou evropského významu.

Ještě nekončíme

vernisaz-vera-bakalova Letošní letní sezóna v galerii Na Bahnech byla ukončena výstavou obrazů Vysočiny a květinových zátiší malíře Josefa Dobiáše z Jimramova. Obzvláště zdařilá byla tentokrát i vernisáž, na které vystoupili brněnští umělci, mimo jiné členka opery Národního divadla v Brně paní Věra Bakalová. Z předcházejících výstav si naši stálí návštěvníci z Víru i turisté mohli prohlédnout výstavy Jiřího Peřiny, Petra Bernarda, Josefa Langera a Libuše Müllerové. Akce v galerii však začaly už v březnu velikonočními dílnami pro děti a malou výstavou obrázků a kreslených vtipů Jiřího Pilgra. S nemalým zájmem se setkala výstava akademické malířky Jaromíry Knoblochové uskutečněná v dubnu. vernisaz-jaromira-knoblochova Ještě však nekončíme. Na podzim Vás potěšíme dvěma výstavami. 5. – 19. října si budete moci prohlédnout fotografie pana M. Neči z Nedvědice. Přijďte se určitě podívat. Po jejich zhlédnutí budete odcházet s nemalým nadšením stejně jako my. Poslední výstavu v letošním roce otevřeme slavnostní vernisáží, na níž vystoupí žáci MŠ a ZŠ, 30. listopadu. Bude zde opět představena domácí tvorba . Zastoupení měly doposud převážně ženy, ale necháme se překvapit. Třeba se chlapi letos předvedou. Proto neotálejte, finišujte, čas je neúprosný. Výstavní místnosti jsou připraveny. Těšíme se na Vás.

OnŠuChaSa