61. ročník Malého svrateckého maratonu za námi

V rámci akce „Ve Víru běháme všichni“ finančně podpořené Fondem Vysočiny a zařazené do akcí „Sportuj s námi“ ČUS, patřila sobota 23.srpna 2014 ve Víru 61.ročníku Malého svrateckého maratonu a doprovodným běžeckým závodům.

I letos měli pořadatelé obavy z počasí, které jim však nakonec přálo a v sobotu bylo příjemně, i když nechyběla i dešťová přeháňka.

Dopoledne patřilo tradičně běžeckým závodům mládeže všech věkových kategorií. 36. ročníku „Běhu Vírem mládeže“ se tentokrát zúčastnilo 162 dětí a pro všechny měli pořadatelé připraven párek v rohlíku s limonádou a zajímavé ceny i odměny za účast.

Odpoledne, ve 14,30 hod. byl pak odstartován 61. ročník MSM, na jehož start se postavilo celkem 99 maratonců, mezi nimi 16 žen. Závod dokončilo 97 startujících.

Na startu se objevilo hodně nových tváří, z nichž zaujal zejména loňský mistr republiky v maratonu, teprve 24 letý Jiří Homoláč svým suverénním výkonem. Závod absolvoval způsobem start-cíl a s přehledem překonal deset let starý traťový rekord o 43 sekund a na druhého v cíli Jana Kohuta získal 6:25 min.! Ten se na druhou pozici propracoval po desátém kilometru, kdy předběhl vítěze květnového horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ Jana Janů. Tuto trojici v čele závodu zpočátku doplňoval Daniel Orálek, ale postupně na ni ztrácel. Čtvrté místo však bezpečně kontroloval až do cíle. Na jeho výkon, jak v cíli řekl, měla vliv prodělaná viróza.

Mezi ženami se zpočátku zdálo, že za svým dalším vítězstvím běží desetinásobná vítězka Ivana Martincová. To jí však nedopřála Tereza Ďurdiaková, která ji cca 2 km před cílem předběhla a proměnila  svůj první start ve Víru ve vítězství, s náskokem 33 sekund před druhou Martincovou. Třetí místo patřilo Lindě Beniačové, která byla ve Víru také poprvé.

Soutěž družstev se stala kořistí dvojice Adidas Running TEAMu Jiří Homoláč-Aleš Borek před družstvem Moravská Slávia Brno „A“ Michal Glier –Daniel Orálek.Třetí skončil tým Moravské Slávie „B“ Petr Svoboda-Jiří Rerych.

Po startu MSM byl tradičně startován také „Běh Vírem“ na 3 km dorostu,a to jeho 48.ročník.Potěšitelná byla poměrně velká účast:6 dívek a 11 chlapců. Nejlepší mezi dívkami byla Adéla Lorenčíková z Chrudimi, z chlapců pak Matyáš Ammer ze Žďáru nad Sázavou.

V 19,00 hod.pak proběhlo vyhlášení výsledků MSM a také poháru „Běháme Vysočinou“,ve kterém byl nejlepší mezi muži Jan Kohut před Janem Janů a Danielem Orálkem, mezi ženami byla nejlepší Ivana Martincová před Terezou Procházkovou a Zdeňkou Komárkovou.

Po celý den měli pořadatelé pro návštěvníky zajištěno bohaté občerstvení, zájemci mohli vyhrát zajímavé ceny v tombole, mezi nimi i dva vyhlídkové lety nad Vírem a okolím.

Pořadatelé i touto cestou děkují všem, kteří jim pomáhají zajišťovat tuto tradiční akci!!! O tom, že ve Víru opravdu „běhají všichni“ svědčí to, že z celkových 278 závodníků byly nejmladšímu necelé 2 roky a nejstarší byl ve věku 76 let.  

Výsledky ke stažení: Výsledky 61. ročníku Malého svrateckého maratonu

Fotografie od návštěvnice Terezy ve fotogalerii Rajče.cz.

Ve Víru běháme všichni #2

Tato akce, podpořená Fondem Vysočiny a zařazená do kalendáře Sportuj s námi – ČUS se blíží. Počet přihlášených na hlavní závod se každým dnem zvyšuje, na startu by neměl chybět Dan Orálek ani Ivana Martincová, v jednání jsou běžci z Maroka. V tradiční tombole můžete vyhrát vyhlídkový let s Herbst Aero Brno a mnoho dalších pěkných cen. Pro děti bude kromě běhů připraven „zdarma“ skákací hrad, pro všechny pak bohaté občerstvení.

Pro ty, kteří zůstanou až do vyhlášení výsledků a případně si prodlouží pobyt u nás ve Víru, bude při tradiční maratonské zábavě hrát k tanci i poslechu skupina TONIC Bédy Knödla. Přijďte si zaběhat a pobavit se, již se na vás těšíme.

Ve Víru běháme všichni

V sobotu 23. srpna uspořádá o.s. Jiskra Vír akci „Ve Víru běháme všichni“ za finanční podpory Fondu Vysočiny a projektu ČUS Sportuj s námi již 61. ročník Malého svrateckého maratonu spolu s 36. roč. Běhu Vírem mládeže a 48. roč. Běhu Vírem. Start první dětské kategorie je v 9,30 hod., hlavního závodu ve 14,30 a dorostu v 15 hod. Podrobnosti najdete v propozicích.

Po celý den pro vás pořadatelé připravili občerstvení, ti šťastní mohou vyhrát některou z cen v tradiční tombole a děti mohou využít zdarma skákací atrakci. Na závěr celého dne je připravena tradiční Maratonská zábava od 21 hod.

podporili

60. ročník Malého svrateckého maratonu proběhl úspěšně

p8240054

Na startu

Za, pro běžce příznivého počasí, proběhl 60. ročník Malého svrateckého maratonu. Pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina MUDr. Jiřího Běhounka a za podpory Kraje Vysočina se na start jubilejního závodu postavilo 92 běžců z ČR, SR a Anglie. Pro naše běžce to bylo mistrovství ČR veteránů v malém maratonu. Na startu závodníky pozdravila radní Kraje Vysočina pro školství, mládež a tělovýchovu ing. Jana Fialová, starosta Víru Mgr. Ladislav Stalmach, za VAS pak Helena Fanturová. Startérem byl tentokrát předseda hnutí Pro sport a zdraví, Josef Dobeš. Pořadatelům chyběl na startu zástupce KASu Jihlava.

V mužích patřili k favoritům zejména Daniel Orálek, Mulugeta Serbessa, Tomáš Ondráček a Pavel Kratochvíl, kteří si to měli rozdat o mistrovské tituly. V ženách to pak byla Ivana Martincová, Anna Krátká a nejstarší ze zúčastněných žen, Alena Krcháková.

p8240099

Vítězný Serbessa

Předpoklady se plnily, když se na čele usadila dvojice Serbessa, Orálek, kteří spolu běželi skoro po 24. km. Jejich mezičasy činily na 5.km 16:32 min., 10.km 33:37 min., na obrátce 54:19 min. Nástup Serbessy nedokázal Orálek zachytit a na 25.km (1:25:45 hod.) ztrácel již 20 sec, aby se náskok do cíle zvýšil na 3:07 min. Na třetí místo se již s větším odstupem vypracoval Ondráček před čtvrtým veteránem Pavlem Kratochvílem. V ženách se Martincová s Krátkou držely pospolu, později pak Krátká odpadla a na obrátce (1:07:52) ztrácela již minutu. Celkově si však druhé místo udržela před Krchákovou, která její náskok silně dotahovala. Závod dokončilo 87 běžců, mezi nimiž bylo 5, kteří startovali za Vír.Při vyhlášení výsledků dostali závodníci od pořadatelů poháry, diplomy i mistrovské diplomy a každý pak věcnou cenu. Každý ze závodníků si také odnesl tašku s trikem 60.r. MSM a dárkem od sponzora.

1-imgp5995-002

Závodnice Anna Musilová, kategorie dívky 3–4 roky (foto R. Musil)

V doprovodných závodech pro děti a mládež 35. roč. Běhu Vírem mládeže startovalo celkem 149 běžců, v 47. roč. Běhu Vírem pak 4 dorostenky a 4 dorostenci. Všechny děti mohly po celý využít pro ně zdarma připravený skákací hrad a velkou skluzavku, každý pak mohl něco vyhrát v připravené tombole. Na závěr celého dne byl odpálen slavnostní ohňostroj a proběhla tradiční Maratonská veselice.

Výsledky:

Celá sportovní sobota proběhla velmi úspěšně, za což pořadatelé děkují všem, kteří se o to jakýmkoliv způsobem zasloužili.

(Pokračování textu…)

Orálek bez konkurence

Letos opět za finanční podpory Fondu Vysočiny uspořádala Obec Vír spolu s OA Jiskra Vír již 59. ročník Malého svrateckého maratonu. Ještě v pátek pořadatelé sledovali počasí, které běhu vůbec nepřálo. Teploty přesahovaly 30 stupňů a proto uvítali, když přišel déšť, který trval celou noc a ještě ráno zkrápěl tratě závodu.

Výsledky ke stažení: Výsledky 59. ročníku Malého svrateckého maratonu

Vůbec to nevadilo ani dětem, kdy byl při 34. ročníku Běhu Vírem mládeže překonán účastnický rekord a závodilo jich celkem 173!

(Pokračování textu…)

Fotografie z 59. ročníku Malého svrateckého maratonu

Návštěvnice Therress nám poskytla odkaz na fotografie, které pořídila v průběhu sobotního 59. ročníku Malého svrateckého maratonu. Přes 200 fotografií naleznete na adrese therress.rajce.idnes.cz, níže jsou pouze tři obrázky pro ukázku.
Aktualizace: další fotografie doplnil ještě návštěvník Dao na adrese dao.rajce.idnes.cz.

Malý svratecký maraton – co na vás čeká kromě běhání?

Pokud přijdete v sobotu 25. 8. 2012 ke kulturnímu domu, čekají na vás, kromě běhání, ještě další zajímavosti. U stánku Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR si zdarma můžete nechat přeměřit váš krevní tlak, ale také tělesný tuk. Dále budete seznámeni s výhodami a příspěvky pro pojištěnce VZP ČR.

S další zajímavou prezentací se uvede HEALTY PLANET,s.r.o. z Kyjova, výhradní dovozce CHIA semínek do ČR, SR, Ukrajiny a Ruska. Zde proběhne zdarma ochutnávka a také prodej CHIA semínek, produktu, který dováží z Mexika a Guatemaly. Konzumací semínek získáte velké množství energie, mastných kyselin OMEGA 3 a OMEGA  (více než z lososa), můžete hubnou bez pocitu hladu. O dalších možnostech vás budou informovat zástupci firmy.

Pro rodiče i děti se uvede firma Zábavné učení. Před začátkem nového školního roku předvede svoje výrobky a děti si s ní mohou zasoutěžit v zábavných hrách.

Výhradně pro děti, a to opět zdarma, je pro děti připraven pohádkový skákací hrad a nově také skluzavka. Pokud se vás drží štěstí, můžete vyhrát některou z cen při tombole, kde na vás čeká jako hlavní výhra hodinový vyhlídkový let pro tři osoby s HERBST AERO. Po celý den je pro vás připraveno občerstvení.

maraton