Orálek bez konkurence

Letos opět za finanční podpory Fondu Vysočiny uspořádala Obec Vír spolu s OA Jiskra Vír již 59. ročník Malého svrateckého maratonu. Ještě v pátek pořadatelé sledovali počasí, které běhu vůbec nepřálo. Teploty přesahovaly 30 stupňů a proto uvítali, když přišel déšť, který trval celou noc a ještě ráno zkrápěl tratě závodu.

Výsledky ke stažení: Výsledky 59. ročníku Malého svrateckého maratonu

Vůbec to nevadilo ani dětem, kdy byl při 34. ročníku Běhu Vírem mládeže překonán účastnický rekord a závodilo jich celkem 173!

(Pokračování textu…)

Fotografie z 59. ročníku Malého svrateckého maratonu

Návštěvnice Therress nám poskytla odkaz na fotografie, které pořídila v průběhu sobotního 59. ročníku Malého svrateckého maratonu. Přes 200 fotografií naleznete na adrese therress.rajce.idnes.cz, níže jsou pouze tři obrázky pro ukázku.
Aktualizace: další fotografie doplnil ještě návštěvník Dao na adrese dao.rajce.idnes.cz.

Malý svratecký maraton – co na vás čeká kromě běhání?

Pokud přijdete v sobotu 25. 8. 2012 ke kulturnímu domu, čekají na vás, kromě běhání, ještě další zajímavosti. U stánku Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR si zdarma můžete nechat přeměřit váš krevní tlak, ale také tělesný tuk. Dále budete seznámeni s výhodami a příspěvky pro pojištěnce VZP ČR.

S další zajímavou prezentací se uvede HEALTY PLANET,s.r.o. z Kyjova, výhradní dovozce CHIA semínek do ČR, SR, Ukrajiny a Ruska. Zde proběhne zdarma ochutnávka a také prodej CHIA semínek, produktu, který dováží z Mexika a Guatemaly. Konzumací semínek získáte velké množství energie, mastných kyselin OMEGA 3 a OMEGA  (více než z lososa), můžete hubnou bez pocitu hladu. O dalších možnostech vás budou informovat zástupci firmy.

Pro rodiče i děti se uvede firma Zábavné učení. Před začátkem nového školního roku předvede svoje výrobky a děti si s ní mohou zasoutěžit v zábavných hrách.

Výhradně pro děti, a to opět zdarma, je pro děti připraven pohádkový skákací hrad a nově také skluzavka. Pokud se vás drží štěstí, můžete vyhrát některou z cen při tombole, kde na vás čeká jako hlavní výhra hodinový vyhlídkový let pro tři osoby s HERBST AERO. Po celý den je pro vás připraveno občerstvení.

maraton

58. ročník Malého svrateckého maratonu je za námi

maraton Od 8 hodin začala prezentace na 33. ročník Běhu Vírem mládeže, kde pořadatelé z OA Jiskra Vír přivítali v 9,30 hod. na startu 13 kategorií celkem 153 mladých závodníků (78 dívek a 75 chlapců) nejen z ČR, ale i Rakouska. Každý, kdo doběhl, vyhrál, protože každý ze závodníků dostal nejen diplom, ale i věcnou cenu.

Co pořadatelé nejvíce sledovali, bylo počasí. Na startu hlavního závodu ve 14,30 hod. bylo 32°C a proto se více závodníků, z předem přihlášených, ze závodu omluvilo. Přesto na trať vyrazilo 69 závodníků, z nichž bylo pouze 6 žen a 1 závodník (Ivan Skřivánek) se odrážel na dřevěné drezíně.

Výsledky ke stažení:

 

Favorité závodu nezklamali. Na 5. km byla v čele trojice Orálek, Serbessa a Jun (čas 16:24 min.) před Wallenfesem (16:41) a Žákem (16:58). Následoval Ondráček (17:25) a skupinka Kratochvíl, Ožanka, Siegel, Chlubna a Štýbnar (18:43). Na 10. km vedli Orálek se Serbessou (34:02), Jun ztrácel 6 sec. a  Wallenfels se vzdálil Žákovi na 30sec. Na obrátce v Nedvědici opět čelo beze změn. Orálek a Serbessa (54:48) před Junem (56:05) již 76 sec. Na 4. místě již Žák a 5. Ondráček, kteří získali náskok na Wallenfelse již 9 sec.

(Pokračování textu…)

Přijďte na maraton a proleťte se nad Vírem

Pořadatelé získali překrásnou cenu do tomboly sobotního Malého Svrateckého Maratonu. Pan Karel Peřan věnoval poukaz na hodinový let trojmístným letadlem a tak, kdo bude mít šťastnou ruku, může si vytáhnout los právě s touto cenou.

p5100052