Výhled z Bukovce nad Věstínem

Pan Karel Lejska mě ve svém komentáři upozornil na další pěknou vyhlídku v okolí naší obce, tentokrát na kopci Bukovec na sever od Věstína. Následující video jsem natočil z louky pod jeho vrcholem (přesná poloha) a nestačil žasnout, za jaké výšky lze shlížet na vesničky, na které se my Víráci musíme koukat pouze zespodu.

Vírské vanutí 2011

Překrásné fotografie z festivalu, z naší obce a okolí nám zaslal také starosta obce Nepolisy pan Dušan Šustr. Najdete je na tomto odkazu: Vírský vánek 2011. Děkujeme za ně.

mlynek
 

Pohled z Javorova kopce

V okolí Víru jsou vyšší kopce než je ten Javorův, ale právě Javorův kopec je zvláštní tím, že je na jižní straně od úpatí až k samotnému vrcholku odlesněn. Turistům se tak naskytne krásný výhled na jih, aniž bu museli vystoupat na nedalekou rozhlednu Horní les. Zvláštní také je, že při pohledu z tohoto místa jsou očím skryty prakticky všechny známky lidské činnosti (odmyslíte-li si bílé zemědělské koule a nový vysílač nad Vírem). Nikde žádné stavení, Chlum i Vír skryty za kopci, Kobylnice příliš daleko. Záběry na videu jsou nepříjemně pošmourné a pozorný divák si dokonce všimne padajících kapek deště, ale i tak má krajina, která se stále nestihla probudit ze zimy do jara, své kouzlo.

Obec Vír v Toulavé kameře

Obec Vír byl po dvou týdnech opět v televizi, tentokrát v pořadu Toulavá kamera. Reportáž si můžete prohlédnout na stránkách České televize, cca od 20. minuty.
toulava-kamera-leden
V únoru se bude jedna z reportáží věnovat dračkám u Fialů.

Vírské hody v pořadu Folklorika

Martinské hody u nás probíhaly pod dohledem televizních kamer a dnes, dne 10. ledna, byla reportáž z nich odvysílána v pořadu Folklorika. Kdo jste neměli šanci usednout před šestou hodinou ke Dvojce, můžete se podívat na internetové vysílání (klikněte na následující obrázek), nebo počkejte na opakování v neděli 16. ledna. 2011 v 12:10 (také na Dvojce).
folklorika-hody