Přepady na Vírské přehradě

Vírská přehrada je jako téměř každé jaro plná vody až po okraj, respektive tento týden i o trošku více a díky tomu proudila voda přes přepady. Tento nevšední zážitek si nenechaly utéct spousty diváků a díky několika snímkům a krátkému videu se můžete podívat i vy.

Přehrada a ledová stěna na videu

Na webu tišnovského InfoCentra www.tisnov.tv můžete nalézt dvě videoreportáže z naší vesnice. První z nich je záznam z akce Adrex Ice Run 2009, lezení po ledové stěně na rychlost pořádané 7. února 2009. Druhý záznam dokumentuje nízký stav hladiny Vírské přehrady a detailně zkoumá odkryté pozůstatky budov z její stavby. Následující obrázky jsou odkazy na samostatné stránky s videy na tišnovském serveru.

video-tisnov-ledova-stena
video-tisnov-prehrada

Zatopené osudy – Chudobín

Televizní cyklus Zatopené osudy zavítal i k Vírské přehradě a osudům vesniček Chudobín a Korouhvice. Byla by škoda, kdyby tento pořad o našem krásném okolí a pohnuté historii jen tak zapadl do televizního archivu, proto jej můžete jednoduše zhlédnout tady (kliknutím na šedou šipku v levém dolním rohu).

(video již bohužel není dostupné)

Jen připomenu, že v pondělí 10. listopadu v 21:25 bude na Dvojce odvysílána epizoda Šumných měst, ve kterých si Vír i s přehradou také zahraje menší roli.