VU3V – Čokoládové posezení

Sladká přednáška VU3V  byla  o čokoládě s paní Ivanou Pólovou.  Mohli jsme si osahat sušený kakaový bob, ochutnat jej sušeny a drcený. Dále jsme okusili 3 druhy čokolády s vyšším obsahem kakaa (více jak 25%) – mléčná, hořká a bílá. Byli jsme poučeni o tom, co má kvalitní čokoláda obsahovat za přísady, dozvěděli jsme se i o nežádoucích přísadách ve většině čokoládových výrobků na našem trhu, možná, že některé z nás na čokoládu i přešla chuť 🙂 .

VU3V – Víme, jak nenaletět

Antonín Křoustek, vedoucí jihlavské poradny Bílého kruhu bezpečí, nám vyprávěl o nástrahách podomního a pouličního prodeje, o tom, jak se nenechat napálit nekalými obchodníky a také jsme dostali rady, jak se zachovat a jak jim odpovídat.

Jeseníky

Ve dnech 2. až 4. 10. 2019 jsme se seniory z Víru a okolí navštívili Jeseníky. Vír získal půlmilionovou finanční odměnu za vítězství v soutěži Obec přátelská seniorům a z vyčleněných prostředků jsme hradili dopravu a vstupy na cestě. Chtěli jsme navštívit Stezku v oblacích, ale ta byla mimořádně uzavřena kvůli větrnému počasí. Vynahradili jsme si ji dalšími vstupy – např. do papírny ve Velkých Losinách, exkurzí v pivovaru Holba, na hradě Kolštejně a dalších. Také výstupy na rozhlednu Zlatý Chlum z Rejvízu a výstup na Praděd se podařil a navzdory nepříznivé předpovědi počasí jsme nezmokli. Večer jsme vyhřáli kosti ve vířivce, sauně a v bazénu. Ubytovaní jsme byli v penzionu Pepovka, kde se nám líbilo a kde nám i moc chutnalo.

VU3V – Jan Hrubý

23.května jsme si na univerzitě povídali o „tváři venkova“.  Získali jsme celkový pohled na architekturu, její vývoj a současné trendy. Poučením pro nás byly i fotografie opravdu nevkusných staveb. Tyto experimenty jsou odstrašujícím příkladem a ukázkou lhostejnosti vůči okolí.

Předpremiéra filmu

Ten, kdo zavítá ve čtvrtek 23. května na univerzitu, bude mít možnost zhlédnout v předpremiéře film o Víru, jehož autorem je Vojta Beneš a průvodní slovo v něm má pan Milan Peňáz.