VU3V – Jan Hrubý

23.května jsme si na univerzitě povídali o „tváři venkova“.  Získali jsme celkový pohled na architekturu, její vývoj a současné trendy. Poučením pro nás byly i fotografie opravdu nevkusných staveb. Tyto experimenty jsou odstrašujícím příkladem a ukázkou lhostejnosti vůči okolí.

Předpremiéra filmu

Ten, kdo zavítá ve čtvrtek 23. května na univerzitu, bude mít možnost zhlédnout v předpremiéře film o Víru, jehož autorem je Vojta Beneš a průvodní slovo v něm má pan Milan Peňáz.

VU3V Emil Jíra

25.4. jsme se na univerzitě seznámili s panem Emilem Jírou, který nám vyprávěl o svých zkušenostech s bezdomovectvím. Rozvod, exekuce, vězení, deprese … to vše stálo za tím, že je již více jak 15 let bez domova, tím je pro něj v současné době squat, ale byly doby, kdy přespával i na ulici v kartonech.

 

VU3V 2019 byla zahájena

31.1.2019 jste mohli spolu s námi zahájit nový ročník VU3V. Jako první nám paní Žaneta Zelinková poutavě vyprávěla o tom, jak se zdravě stravovat a odpověděla nám na všechny naše zvídavé otázky. Další přednáška nás čeká 21. února s panem Michalem Romanem na téma venkovské architektury.

Vírská univerzita

Není to tak dlouho, co jsme slavnostně předali magisterské diplomy absolventům Vírské univerzity třetího věku a už nám klepe na dveře její další ročník. Nový semestr započne ve čtvrtek 31.ledna 2019 v 17 hodin v kulturním domě a naši první přednášku povede Žaneta Zelinková na téma „Projezme se ke zdraví“.  Jste všichni zváni.

Na minulý ročník můžete zavzpomínat ve fotogalerii.