Nedaleko obce se nachází rekreační středisko Autokemp Na kopci (na mapě), kde se můžete ubytovat v chatkách, apartmánech, či si přivézt stany nebo obytné vozy. Jde o původní dětský tábor Jitřenka. Od obce je vzdálen přibližně dva kilometry a skryt v nádherných lesích v údolí říčky Bystřičky. Autocamp má vlastní stránky www.autocampnakopci.cz.

Ubytování

Nově zrekonstruovaný Hotel Vír (webové stránky).

Kvalitní ubytování přímo v obci můžete nalézt v naší turistické ubytovně.

Ubytování v soukromí rodinného domu Vám rádi poskytnou Hamříkovi – Hamrikovi.wz.cz. Poloha na mapě

Ubytování v soukromí nabízí i rodina Janďourkova v rekonstruovaném stavení původní Šťastného výletní restaurace.

Kvalitní ubytování i restauraci naleznete v Pensionu U lípy v Rovečném. Od Víru je vzdálen přibližně 4 km.

Hospody

Dorazíte-li s karimatkami a spacáky, lze se na provizorním ubytování domluvit i s hospodským na Veselém statku, což je jedna z vírských hospod (na mapě).

Další hospodou je Hospůdka U Strejčka (tel.: 566 575 109, na mapě). Její otevírací doba je Po-Čt 10:30–22, Pá 10:30–24, So 10–24, Ne 10–22.

Uprostřed obce naleznete hospůdku Na Pískovně – její stránka na Facebooku. Nabízí útulné prostředí s venkovním posezením blízko řeky Svratky, nabízí domácí speciality a pivní speciály.

Příjemná hospoda i s ubytováním byla v obci Hluboké vzdálené od Víru přibližně 7 km – Pohádka Hluboké, ale ta je v současnosti až do odvolání uzavřena.

Obchody

Nakoupit můžete v samoobsluze „U Koukalů“ (Samoobsluha Košíková, Vír 246, na mapě, tel.: 566 575 130, 566 575 132), případně „U Jitky“ (Smíšené zboží Sehnalová, Vír 176, na mapě, tel.: 566 575 156).