Knihovna informuje

Vážení čtenáři!

Po prázdninách bude knihovna otevřena

v pondělí 3. září 2012 od 12 do 18h,

ve čtvrtek 13. září 2012 od 12 do 18h,

a dál již pravidelně každé pondělí od 12 do 18h. Věřím, že vám tato změna v otvíracích hodinách bude vyhovovat a těším se na vaši návštěvu.

Omluva

V sobotní příloze Žďárského deníku Rodina vyšel článek o Víru, který jsem iniciovala. Několikrát jsem autora žádala o to, abych text mohla autorizovat, než půjde do tisku. Nevyslyšel mě. A tak v článku zaznělo několik nepřesností. Třeba ohledně vzniku bowlingu. Autor článku René Flášar napsal, že „za tím stojím“. Omlouvám se všem, kteří na vzniku bowlingu ve Víru mají větší zásluhy než já, za tuto nešťastnou formulaci, která z mých úst rozhodně nezazněla. Uznání patří především jim…

Dana Říhová

Pět let v Galerii Na bahnech

divotvorna-kvetina-nahled Galerie Na bahnech měla v loňském roce půlkulaté výročí. Po pěti letech snad už můžeme krátce bilancovat. První akcí v bývalé mateřské škole byla koncem roku 2005 velmi úspěšná výstava betlémů. Od té doby se zde uskutečnilo 28 výstav, které zhlédly stovky návštěvníků. O vystavování projevují zájem především malíři, ale stojí zato připomenout i další úspěšné výstavy: Proměny dřeva, Skleněný svět, Paličkovaná krajka, velikonoční výstavy spojené s tvořivými dílnami pro děti, předvánoční akce atd.

Jenom nás mrzí, že mezi návštěvníky galerie stále převažují přespolní nad domácími. Přejeme si, aby nám zachovali svoji přízeň, ale také chceme přilákat další příznivce. Pro sezónu 2011 máme už připravený bohatý program. Těšíme se na každého z vás.

M. Ondráčková a J. Šudomová