Vír je zasazen do nádherné krajiny a přímo tak vybízí k libovolnému sportu, ať už individuálnímu nebo takovému, ke kterému jsou v naší obci vytvořeny patřičné podmínky.

fotbal Svoje sportovní zájmy může návštěvník využít na kvalitním udržovaném fotbalovém hřišti, dále si může zahrát volejbal. K dalšímu pobavení slouží dva tenisové kurty (kontakt kvůli pronájmu: Antonín Hájek, tel. 566 575 113), z nichž jeden je v zimním období využíván jako kluziště.

Svoje kouzlo má sjíždění rozbouřené řeky Svratky, pro které byl horní tok pod hlavní hrází patřičně upraven a „ztížen“ umělými splavy a překážkami (více o vodáckém kanálu). Vír je všem správným vodákům v okolí dobře znám. Koho zajímá vodní rozvrh hladiny řeky, ten nepohrdne telefonním číslem na velín elektrárny +420 566 575 122, kde lze zjistit aktuální a plánovaný průtok vody.

Možností, jak aktivně strávit volný čas, je samozřejmě více. Třeba rybařením.

Na jaře roku 2011 byla v naší obci vybudována bowlingová dráha, která má samostatné webové stránky na adrese www.vagonbowling.cz.

Ledová stěna a via ferrata

Pro horolezce a milovníky adrenalinu vytvářejí kluci ze spolku Ledová stěna Vír, z.s. každou zimu na jedné z místních skal ledovou stěnu a v provozu je prakticky celoročně Via Ferrata na Velké Věži a Jezerní stěně (informace a Facebook stránka).

Malý svratecký maraton

Tento závod je velmi dobře znám a již 50 let se jej účastní závodníci z celé republiky. Obvykle na 32 kilometrovou trať vyráží 40 až 70 běžců (laický odhad). Trasa kopíruje tok řeky svratky až do 16 kilometrů vzdálené Nedvědice a zpět.

Malý svratecký maraton má vlastní stránku → najdete ji zde.

Horský běh Bystřickem kolem Vírské přehrady

Vedle známého maratonu se v naší obci pořádá ještě Horský běh Bystřickem kolem Vírské přehrady. Více informací nalezenete také na samostatné stránce.

Memoriál Zdeňka Vavříčka

Na památku Zdeňka Vavříčka, vírského rodáka, sportovce a učitele se každou třetí květnovou sobotu jezdí cyklistický pohodový výlet na kolech. Tato akce má také samostatnou stránku.