Mezi Vírem a Bystřicí nad Pernštejnem stával odedávna letní dětský tábor Jitřenka. Před několika lety jeho upadající areál koupil nizozemský podnikatel pan Jordan a vytvořil z něj hojně navštěvovaný Autokemp Na Kopci / Camping de Berg. Vizte celý článek na našem webu.

WWW adresa: www.autocampnakopci.cz

 

Komentáře (3)

 • Zdeněk

  Vír znám od malička, rád tam jezdím, není mi však jasné, proč se autokemping v hlubokém údolí Říčky (Bystřičky) jmenuje „Na kopci“. To je úplná ironie. vysvětlí mi to někdo ?

 • Marek Klusák

  Tuším, že je to takto: autokemp patří podnikateli z Nizozemí, kde žádné kopce nejsou, a jeho pojmenování „Na kopci“ je vyloženě marketingový tah (nebo určitá hříčka), která má zvýšit atraktivnost kempu pro hosty z Nizozemí a tamních rovinatých krajin 🙂 Turisté s Nizozemí mají Vír a jeho okolí rádi a zdejší kopce na tom mohou mít lví podíl 🙂 Takto jsem to jednou slyšel, ale popravdě nevím, jestli si ze mě nedělali legraci.

  Ale něco na tom bude, když si pročítám strojový překlad jejich webu, tak tam majitelé vyloženě tvrdí, že se autokemp jmenuje po hoře Na Kopci, u jejíhož úpatí kemp leží a která dosahuje 870 metrů nad mořem. Což je i více než nejvyšší kopec Vysočiny, Javořice s 837 metry 😀 Inu, marketing.

 • Zdeněk

  Díky za rychlou odpověď. Pro Holanďany jsou to holt hory. Ale i pro mne nádherná krajina. Kdykoliv začnu sjíždět od Bystřice dolů do údolí, tak mě něco chytne u srdce.

Přidejte váš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..