Setkání u Chudobínské borovice

Ve čtvrtek 30. května proběhlo na Vírské přehradě setkání se zástupci soutěže Strom roku, kde je „Chudobínská borovice“ mezi dvanácti finalisty. Proběhlo oficiální focení a také losování čísla, pod kterým bude borovice zapsána. O to se postarala paní Peňázová a my už nyní víme, že našim favoritem bude číslo 8. Od 17. června začíná hlasování, podrobnosti přineseme později. Souběžně se Stromem roku probíhá i výtvarná soutěž dětí, zapojili se i žáci z vírské školy, kteří byli na místě a obrázky naší borovice předali přímo porotcům.

Vesnice roku – vyhlášení

Ve Vepříkově proběhlo vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku 2019. Vítězem se stala obec Sobíňov na Havlíčkobrodsku, které tímto gratulujeme. Projeli jsme se jí a můžeme potvrdit, že si to zaslouží. Obec Vír po návratu do soutěže po devítileté přestávce získala ocenění za zlepšení kvality života v obci díky informačním technologiím  – inovativní obec a za vzorné vedení kroniky. Za první ocenění je možné získat pro obec zapůjčení elektromobilu na dobu šesti měsíců, za druhé pak finanční odměnu.

https://vysocina-news.cz/sobinov-vesnici-kraje-vysocina-roku-2019/

MTB workshop I.

Adrex Base Camp, Obec Vír a Bikecomplex  vás zvou na MTB workshop.

KDY ?   1. června 2019

V KOLIK ?  16.00 hodin

KDE ?  Skill zóna v Ledničkách

 

První společný trénink techniky jízdy na horském kole v Ledničkách.

  • vhodné pro malé i velké bikery
  • překážky pro 16″ až 29″ kola
  • drobné motivační dárky
  • kapacita zóny 10 osob

Vesnice roku – „Den D“

V úterý 28. května zavítala do naší obce desetičlenná komise soutěže Vesnice roku. Předvedli jsme jí to nejlepší co u nás máme. Děkujeme všem, kteří se na včerejší prezentaci, ale hlavně na dlouhodobé práci pro naši obec podíleli.

Hotspot v Ledničkách

Víte, že máme v Ledničkách hotspot? Děkujeme firmě Poda, která jej sponzoruje. Ale pozor, jen pro sportovce! Takže očekáváme, že si tam zajdete na internet, přitom si dáte petanque, nebo si vyrýsujete postavu na workoutu, nebo budete na kole trénovat na skill parku, nebo si zahrajete nepřeberné množství míčových her na hřišti. Nebudete tam chodit s alkoholem, nebo vykuřovat!

VU3V – Jan Hrubý

23.května jsme si na univerzitě povídali o „tváři venkova“.  Získali jsme celkový pohled na architekturu, její vývoj a současné trendy. Poučením pro nás byly i fotografie opravdu nevkusných staveb. Tyto experimenty jsou odstrašujícím příkladem a ukázkou lhostejnosti vůči okolí.

Informační systém již informuje

Obec Vír má od neděle 26. května 2019 nový informační systém. Návštěvníci už se nemusí ptát, kde je přehrada, hřiště, nebo pošta a místo nevzhledných bannerů u nás najdete důstojné značení význačných cílů. Děkujeme všem, kdo přidal ruku k dílu.