Vírské vanutí – ohlédnutí

16. ročník Vírského vanutí je za námi, děkujeme všem účinkujícím a také všem, kteří se na realizaci festivalu podíleli. 

Ohlédnutí za Vírským Vanutím 2020

Mnohokrát děkujeme všem účinkujícím, dobrovolníkům i vám,kdo jste přišli podpořit kulturu ve Víru 😊 Počasí nám přálo – letošní Vírské Vanutí jsme si užili! (FB Vírské Vanutí)

Jaké bylo Vírské Vanutí 2019

13. ročník Vírského Vanutí je za námi. Ve videu si můžete zavzpomínat, jaké bylo. Děkujeme všem účinkujícím a prodejcům, všem, kteří se zapojili do příprav či organizace a nesmíme zapomenout i na vás, kteří jste na Vírské Vanutí zavítali. Těšíme se na vás i příští rok.

Festival Vírské Vanutí má již XII. ročník

Ve dnech 27. a 28. 7. 2018 se k nám do Víru opět sjedou hudební a divadelní soubory i jednotlivci, aby předvedli svoje umění v prostorách u Kulturního domu ( v případě nepříznivého počasí v něm).

Festival zahájí ve 14,00 hod. už tradičně svým vystoupením, hlavně pro děti, loutkoherec Jan Hrubec. Těšme se, čím nás letos překvapí.

Volně naváže svým vystoupením Ateliér Abakuk z Hanušovic. Marie a Jaroslav Pecháčkovi předvedou svoji řezbářskou show, při které pomocí motorových pil vyřežou z kusu dřeva sochu. O kvalitě jejich vystoupení se mohli přesvědčit i diváci televize, při jejich vystoupení v soutěži Česko Slovensko má talent 2012.

Motýlek Štístko (Lukáš Kunz) a Víla Poupěnka (Barbora Waschingerová) se na vás moc těší a budou vám hrát, zpívat svoje bájový písničky, vyprávět pohádky a tančit. Na  vystoupení se mohou těšit děti i dospělí. Mají pro vás připravený i workshop.

(Pokračování textu…)

10. ročník hudebně divadelního festivalu Vírské vanutí bude

Ve dnech 29.7. a 30.7.2016 se uskuteční jubilejní 10. ročník hudebně divadelního festivalu „Vírské vanutí“. Po desáté se k nám do Víru sjedou hudební a divadelní soubory a jednotlivci, aby předvedli své umění v prostorách u Kulturního domu (v případě nepříznivého počasí v něm).     

Festival bude zahájen v pátek ve 14,00 hod., kdy hlavně pro dětské diváky vystoupí oblíbený loutkoherec Jan Hrubec s pohádkou „O mudrci Bitpajovi“. Také ve 14,45 hod. potěšíme dětské publikum. Divadlo Paravánek uvede své Loutkohraní, kdy je důležitou součástí představení živá hudba a bezprostřední kontakt účinkujících Marcely Renátové a Kateřiny Rakovčíkové s dětmi.

Od 15,30 hod. vystoupí Komedianti na káře se svým žonglováním všeho druhu. Po nich od 16,15 hod. Divadlo beze jména při ZUŠ Bystřice nad Pern.,které nikdy nezklame,  uvede hudební pohádku „Princezna ze mlejna“.

V 17,30 hod. vystoupí horkokrevná kapela z Brna a okolí Kumbalu, která chce své posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Zpívá své texty česky a hraje ve složení : saxofón ovládá Honza Havránek, housle, rytmickou kytaru a africké djemba Jura Mičkal , Eulál za bicí soupravou a basu Ondra Novák. Jejich poslední deska má název „Když je zima na Balkáně“. Od 18,30 hod. zahraje  Ochotnické divadlo z Boskovic komedii Francise Vebera „Blbec k večeři“

Celý páteční program od 21,00 hod. zakončí K.R. Banda – banda koloušků kolem zpěvačky, hráčky na příčnou flétnu, Kateřiny Rakovčíkové, která se orientuje na českou tvorbu, inspirovanou blues.

(Pokračování textu…)