Chudobínská borovice na známce

Česká pošta vydává novou poštovní známku s motivem Chudobínské borovice, která zvítězila v roce 2020 v soutěži Evropský strom roku.

Zájemci si ji již nyní mohou za 19 Kč zakoupit na přepážkách a v e-shopu na webových stránkách České pošty nebo přímo na přepážce pošty ve Víru.

Setkání s Robem McBridem – lovcem stromů

Britský lovec stromů Rob McBride zavítal k naší kandidátce na Evropský strom roku – Chudobínské borovici. Setkal se zde se zástupci Víru, Dalečína a Nadace partnerství z Brna. Počasí nepřálo, ale i tak byl Rob naší Královnou okouzlen. Mimo jiné navštívil i Vírskou univerzitu, školu, kde probíhalo Čtení, Vagón bowling, zhlédl část připravované hry vírských ochotníků… jistě si pobyt u nás užil.

Odkaz na reportáž v České televizi:

https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/3043245-chudobinska-borovice-muze-byt-evropskym-stromem-roku-ocenil-ji-take-anglicky-znalec

Hlasování probíhá do konce února, neváhejte poslat hlas a oslovit i další lidi kolem vás, děkujeme.

Odkaz na hlasování:

https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Chudobinska-borovice?gclid=Cj0KCQiAsbrxBRDpARIsAAnnz_NVd-PUY5c-w17LMT7Vyo9Gy2gMuNm5WE7Zxk3n5y4yW41OolIa5aQaAhFvEALw_wcB

Evropský strom roku 2020 – hlasování

A je to tady! 1. února začíná hlasování soutěže Evropský strom roku 2020. Do finále evropské soutěže postupují vítězové národních kol a my jsme hrdi na to, že Českou republiku v ní zastupuje Chudobínská borovice. Hlasovat můžete od 1.2  do 29.2. 2020. Každý člověk může hlasovat pouze jednou prostřednictvím své e-mailové adresy. Hlasující označí vždy dva kandidáty a svůj hlas potvrdí.

Předem děkujeme za všechny poslané hlasy.

 

Odkaz na hlasování:

https://www.treeoftheyear.org/Stromy/Chudobinska-borovice?gclid=Cj0KCQiAsbrxBRDpARIsAAnnz_NVd-PUY5c-w17LMT7Vyo9Gy2gMuNm5WE7Zxk3n5y4yW41OolIa5aQaAhFvEALw_wcB

 

Chudobínská borovice vítězem ankety Strom roku 2019

4394 hlasů pomohlo Chudobínské borovici k vítězství v anketě Strom roku 2019, které bylo vyhlášeno 3. 10. v Planetáriu v Brně. Všem, kteří hlasovali, mnohokrát děkujeme. Borovice získala poukaz na arboristické ošetření, ale vzhledem k tomu, že je volně rostoucí strom v přírodní krajině a my jsme od samého počátku ankety všem říkali, že v případě vítězství tento šek neuplatníme, tak jsme se dohodli s navrhovateli Žižkova dubu, který byl v anketě druhý, že jim tento šek předáme. Vítězství také přináší postup do celoevropské soutěže, kde bude příští rok reprezentovat Českou republiku na Evropském stromu roku .

Ještě jednou děkujeme téměř 16ti tisícům fanoušků za hlasování a gratulujeme všem soupeřům.

Zatopené osudy – Chudobín

Televizní cyklus Zatopené osudy zavítal i k Vírské přehradě a osudům vesniček Chudobín a Korouhvice. Byla by škoda, kdyby tento pořad o našem krásném okolí a pohnuté historii jen tak zapadl do televizního archivu, proto jej můžete jednoduše zhlédnout tady (kliknutím na šedou šipku v levém dolním rohu).

(video již bohužel není dostupné)

Jen připomenu, že v pondělí 10. listopadu v 21:25 bude na Dvojce odvysílána epizoda Šumných měst, ve kterých si Vír i s přehradou také zahraje menší roli.