MSM 2023 – Sportovní den pro malé i velké

Jiskra Vír zve všechny příznivce zábavy a sportu do Víru. 19.8.2023 se koná výroční 70. Malý svratecký maraton. I letos můžete přihlásit své ratolesti online, půjde o jedinou možnou variantu přihlášení.

Využijte této možnosti, je to opravdu jednoduché. Areál bude až do 8:30 plně uzavřený, přihlaste své děti online a příchod do areálu před KD odložte až po 8:30.

Pro příchozí je připravena opět velká tombola a výzva v podobě sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru.

Další novinky objevíte až na místě, rádi vás i děti překvapíme.

Sledujte nás FB, kde se dozvíte více detailů k celému dni.

 

Těšíme se, tým Jiskra Vír.

Fotbalová sobota ve Víru

FOTBALOVÁ SOBOTA VE VÍRU 2023

Jiskra Vír zve všechny příznivce fotbalu do Víru.

24.6.2023 se koná tradiční Fotbalová sobota ve Víru 2023. V tento den oslavíme 60. výročí založení fotbalového oddílu. V rámci těchto oslav bude uspořádán již 45. ročník žákovského turnaje v kopané.

Těšíme se na společné setkání.

výbor Jiskry Vír, z.s.

MSM 2022 je již minulostí

Tradičně v sobotu, tentokrát 20. srpna 2022, Jiskra Vír uspořádala běžecký den pro malé i velké. Malý svratecký maraton, běh z Víru do Nedvědice a zpět se startem ve 14:30 se konal již po 69. Samozřejmostí byly i tradiční běhy pro mládež a dorost.

Článek se souhrnem dne a výsledky závodů naleznete na https://jiskravir.cz/msm-2022-uspesny-test-pred-jubilejnim-70-rocnikem/

Tým Jiskra Vír

MSM 2022 – Sportovní den pro malé i velké

Jiskra Vír zve všechny příznivce zábavy a sportu do Víru. 20.8.2022 se koná tradiční Malý svratecký maraton do kterého letos poprvé v historii můžete přihlásit své ratolesti online.

Využijte této možnosti, je to opravdu jednoduché. Věříme, že celý proces odstraní ranní čekání a zbytečně brzký příchod do areálu před KD ve Víru.

Pro příchozí je připravena velká výzva v podobě sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru.

Další drobné novinky objevíte až na místě, rádi vás i děti překvapíme.

Těšíme se, tým Jiskra Vír.

Ohlédnutí Miloslava Šenkýře za Mistrovstvím světa v muškaření

V letošním roce jsem se zúčastnil 7. ročníku Světového Mistrovství Masters v muškaření v Trentinu v Itálii ve dnech 18. 7. – 24. 7. 2022. V konkurenci 16 států jsme obsadili v týmech krásné 5. místo. V jednotlivcích jsem se z 85 závodníků z celého světa umístil  v Top 10 na 7. místě. Mistrovství probíhalo na ledovcových řekách Sarca, Noce a Chiesa v Dolomitech. Sarca pramení v ledovcích Adamelo. Noce pramení ve výšce 3360 m nad mořem. V řekách se střídají nízké úseky, hluboké výmoly, rychlé proudy. Chiesa má přívalový charakter. Rybí obsádka je hlavně pstruh mramorový, pstruh obecný, lipan podhorní. Podařil se mi osobní rekord – lipan 51 cm.

Vstávalo se brzy ráno, následovala snídaně, kontrola vybavení (nic nezapomenout, vrátit se nebylo možné) a odjezd autobusy na sektory. V autobuse byly rozpečetěny obálky se závodním sektorem pro každého účastníka. Nikdy jsem do poslední chvíle nevěděl a neviděl místo, kde budu chytat. Bylo to těžké a zároveň vzrušující. Závod trval vždy 3 hodiny po dobu 5 dnů. Cesta autobusy trvala i 3 hod. denně. Opravdu náročné, ale krásné. Každý závodník měl u sebe svého rozhodčího, který bedlivě sledoval dění ve vodě a každou rybu přesně měřil. Odpoledne byl návrat do hotelu Carlo Magna. Po večeři nastalo vyhodnocení celého dne. 4 závodní dny jsem se držel střídavě na 1. a 3. místě, stejně tak v týmech. Poslední závodní den nám bohužel los a příroda nachystala úsek řeky, kde se rybkám nechtělo být a tak se naše umístění posunulo o nějaký stupínek níž. I tak jsem velmi hrdý na úspěch, kterého  jsem dosáhl a  vážím si ho. Stejně tak si vážím možnosti reprezentovat Českou republiku a naši obec Vír. Chci poděkovat všem, kdo mi umožnili, abych se mohl zúčastnit. Jmenovitě Obec Vír, David Matuška, Ladislav Kolář, Luboš Řehůřek a Pavel Vorel a všem kdo mi fandili.

Ještě jednou velké poděkování,  Miloslav Šenkýř.

GRATULUJEME KE KRÁSNÉMU UMÍSTĚNÍ A REPREZENTACI ČESKÉ REPUBLIKY A NAŠÍ OBCE.

DO DALŠÍCH ZÁVODŮ PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ !

VRCHY 2022 – Sportovní den pro malé i velké

Jiskra Vír zve všechny příznivce zábavy a sportu na obnovenou jarní akci ve Víru. 28.5.2022 se vrací do běžeckého kalendáře tradiční Běh kolem Vírské přehrady, který doplní nově stále více oblíbené štafety. Nejkratší tratí je Běh přes přehradu na 5 km. V rámci akce je i dětský den. Zajímavé bude sledovat „měření“ dovedností mezi týmy ZŠ z Víru, Rovečného, Dalečína a Štěpánova. Pro příchozí je připravena velká výzva v podobě sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru.

PROGRAM DNE:

9:00     začátek prezence závodníků 28 km

10:00    konec prezence závodníků 28 km

10:15    start dětského dne soutěže týmů I. stupňů ZŠ

10:30    start Běhu kolem Vírské přehrady 28 km (individuál i štafeta)

10:45    konec prezence závodníků na 5 km

11:00    start Běhu přes přehradu 5 km

11:15    start sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru pro příchozí

12:00    doběh 1. závodníka Běhu kolem Vírské přehrady 28 km do cíle

13:00    vyhlášení výsledků soutěže týmů I. stupňů ZŠ

13:45    vyhlášení výsledků bězeckých závodů

14:15    finále sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru pro příchozí

       

DOPROVODNÝ ZÁBAVNÝ PROGRAM A OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO.

VYPSANÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY:

  • Běh kolem Vírské přehrady 28 km (16. ročník)
  • Běh kolem Vírské přehrady – štafeta 2 x 14 km (1. ročník)
  • Běh přes přehradu 5 km (16. ročník)

ONLINE REGISTRACE NA https://jiskravir.cz/vrchy-2022/

Těšíme se na viděnou.

tým Jiskra Vír

Jiskra Vír podpoří sportovní a kulturní život v obci 3 akcemi

V letošním roce se plánujeme vrátit na klasický kalendář akcí před pandemií. Těšíme se, byť to nebude vůbec jednoduché. Nároky a očekávání běžců se zvyšují, konkurence nespí a pro nás to znamená velkou výzvu. O to složitější s přihlédnutím k tomu, co se kolem nás všech děje.

Pro letošní rok se musíme vypořádat především s postojem a finanční situací Kraje Vysočina, který nám přes všechny snahy a komunikaci neposkytl dotaci na realizaci našeho projektu v rámci nově zaměřeného programu Bavíme se na Vysočině 2022. Vzhledem ke změně pravidel a nedostatečné alokaci finančních prostředků se v letošním roce z podpory těší více akce s kulturním zaměřením.

Bereme to jako výzvu a věříme, že naše akce svoji podporu získají u organizací, firem a především návštěvníků, pro které tyto akce pořádáme.

Tým Jiskra Vír

MSM 2021 ve znamení změn

V sobotu 21. srpna 2021 uspořádala Jiskra Vír již 68. ročník Malého svrateckého maratonu (dále MSM). Po změnách ve výboru spolku a loňském pokusu o politické zneužití jména závodu, došlo letos k mnohým změnám v rámci celé organizace akce. Novinkou bylo zařazení štafet, týmové soutěže čtyřčlenných družstev, do hlavního závodu. Změn doznal systém registrace, občerstvení a ocenění účastníků, vyhlašování výsledků, ale i doprovodných akcí, například oblíbené tomboly. Poměrně značné obměny doznal i kolektiv pořadatelů, kam se začlenilo mnoho nových, mladých členů. Všechny tyto změny neměly zásadní vliv na průběh celého sportovního dne. Spíše naopak se ukázalo, že se pro budoucnost závodu rýsuje kolektiv schopný přinést nové nápady a myšlenky, které pozvednou úroveň závodů a zajistí pokračování tradice MSM.

Celodenní sportovní akci zahájil 43. ročník Běhu Vírem mládeže. Tradičně velmi oblíbené závody mládeže všech věkových kategorií nás opět potěšily velkým zájmem běžeckých nadějí. Letos běželo celkem 153 dětí (79 dívek a 74 chlapců). Na všechny čekaly diplomy, tašky plné překvapení a na nejlepší pak medaile. 

V poměrně přívětivém a teplotně stabilním počasí se na start 68. ročníku MSM postavilo celkem 51 závodníků individuálního běhu (12 žen a 39 mužů) a 5 čtyřčlenných týmů štafet, kde pomyslný kolík si předávali členové týmu po odběhnutí 8 kilometrů. Stejně jako loni určoval tempo závodu Martin Kučera z Brna, jenž si vytvořil poměrně velký náskok, který sice jeho pronásledovatelé v závěru snižovali, ale jeho vítězství neohrozili. Vyhrál tedy způsobem start – cíl. Na druhém místě pak skončil Ladislav Suk a třetí místo z loňska obhájil Jakub Exner (vítěz 66.ročníku). Těmto třem nejlepším se podařilo dosáhnout času pod 2 hodiny. V ženské kategorii obhájila svoje loňské vítězství Hana Vičarová z Brna před druhou Eliškou Vlachovou a třetí Zdeňkou Komárkovou.

Na start závodu se postavili i běžci z Víru – Ester Trefilová, Karel Řehoř a Vojta Klusák. Všichni se objevili v cíli závodu a mohli se stejně jako ostatní radovat z krásné a originální účastnické medaile, která byla další novinkou a stane se tradicí MSM.

Zařazení závodu štafet bylo a bude přínosem. Přivedlo na start mnoho nových běžců, kteří přivítali možnost běžet v rámci kolektivu kratší osmikilometrový úsek. 1. ročník týmových štafet (4 x 8 km) dokončilo 5 týmů. Nejlépe si vedl tým s přiléhavým názvem „Bratři jak se patří!“ tvořený bratry Rejdovými a Říhovými před domácím týmem Jiskry Vír a ženským týmem SK TRI CykloChlubna ze Žďáru n. S.

Po startovním výstřelu hlavního závodu byl v 15 hodin odstartován 55. ročník Běhu Vírem dorostu v délce 3 kilometrů za účasti 4 chlapců a 5 dívek.

Z důvodu složitých protiepidemických pravidel den zakončila netradiční diskotéka pod širým nebem.

Letošní ročník MSM se konal opět za podpory Kraje Vysočina – Fond Vysočiny, obce Vír a také v rámci akce “Tipsport Sportuj s námi 2021” ČUS. Velké dík patří také sponzorům, kteří podporují činnosti celého spolku, partnerům MSM a doprovodné tomboly.

Poděkovat chceme také všem, i panu Petru Vejrostovi a jeho týmu z KČT Nedvědice, kteří se na přípravě a organizaci letošního MSM podíleli a přispěli k úspěšnému zvládnutí celé akce.

Tým Jiskra Vír

Foto: Miroslav Nosek / Marek Havel

VÝSLEDKOVÉ LISTINY NALEZNETE NA WWW.JISKRAVIR.CZ