MSM 2023 – Sportovní den pro malé i velké

Jiskra Vír zve všechny příznivce zábavy a sportu do Víru. 19.8.2023 se koná výroční 70. Malý svratecký maraton. I letos můžete přihlásit své ratolesti online, půjde o jedinou možnou variantu přihlášení.

Využijte této možnosti, je to opravdu jednoduché. Areál bude až do 8:30 plně uzavřený, přihlaste své děti online a příchod do areálu před KD odložte až po 8:30.

Pro příchozí je připravena opět velká tombola a výzva v podobě sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru.

Další novinky objevíte až na místě, rádi vás i děti překvapíme.

Sledujte nás FB, kde se dozvíte více detailů k celému dni.

 

Těšíme se, tým Jiskra Vír.

MSM 2022 je již minulostí

Tradičně v sobotu, tentokrát 20. srpna 2022, Jiskra Vír uspořádala běžecký den pro malé i velké. Malý svratecký maraton, běh z Víru do Nedvědice a zpět se startem ve 14:30 se konal již po 69. Samozřejmostí byly i tradiční běhy pro mládež a dorost.

Článek se souhrnem dne a výsledky závodů naleznete na https://jiskravir.cz/msm-2022-uspesny-test-pred-jubilejnim-70-rocnikem/

Tým Jiskra Vír

MSM 2022 – Sportovní den pro malé i velké

Jiskra Vír zve všechny příznivce zábavy a sportu do Víru. 20.8.2022 se koná tradiční Malý svratecký maraton do kterého letos poprvé v historii můžete přihlásit své ratolesti online.

Využijte této možnosti, je to opravdu jednoduché. Věříme, že celý proces odstraní ranní čekání a zbytečně brzký příchod do areálu před KD ve Víru.

Pro příchozí je připravena velká výzva v podobě sprintu na 500 m na veslovacím trenažéru.

Další drobné novinky objevíte až na místě, rádi vás i děti překvapíme.

Těšíme se, tým Jiskra Vír.

MSM 2021 ve znamení změn

V sobotu 21. srpna 2021 uspořádala Jiskra Vír již 68. ročník Malého svrateckého maratonu (dále MSM). Po změnách ve výboru spolku a loňském pokusu o politické zneužití jména závodu, došlo letos k mnohým změnám v rámci celé organizace akce. Novinkou bylo zařazení štafet, týmové soutěže čtyřčlenných družstev, do hlavního závodu. Změn doznal systém registrace, občerstvení a ocenění účastníků, vyhlašování výsledků, ale i doprovodných akcí, například oblíbené tomboly. Poměrně značné obměny doznal i kolektiv pořadatelů, kam se začlenilo mnoho nových, mladých členů. Všechny tyto změny neměly zásadní vliv na průběh celého sportovního dne. Spíše naopak se ukázalo, že se pro budoucnost závodu rýsuje kolektiv schopný přinést nové nápady a myšlenky, které pozvednou úroveň závodů a zajistí pokračování tradice MSM.

Celodenní sportovní akci zahájil 43. ročník Běhu Vírem mládeže. Tradičně velmi oblíbené závody mládeže všech věkových kategorií nás opět potěšily velkým zájmem běžeckých nadějí. Letos běželo celkem 153 dětí (79 dívek a 74 chlapců). Na všechny čekaly diplomy, tašky plné překvapení a na nejlepší pak medaile. 

V poměrně přívětivém a teplotně stabilním počasí se na start 68. ročníku MSM postavilo celkem 51 závodníků individuálního běhu (12 žen a 39 mužů) a 5 čtyřčlenných týmů štafet, kde pomyslný kolík si předávali členové týmu po odběhnutí 8 kilometrů. Stejně jako loni určoval tempo závodu Martin Kučera z Brna, jenž si vytvořil poměrně velký náskok, který sice jeho pronásledovatelé v závěru snižovali, ale jeho vítězství neohrozili. Vyhrál tedy způsobem start – cíl. Na druhém místě pak skončil Ladislav Suk a třetí místo z loňska obhájil Jakub Exner (vítěz 66.ročníku). Těmto třem nejlepším se podařilo dosáhnout času pod 2 hodiny. V ženské kategorii obhájila svoje loňské vítězství Hana Vičarová z Brna před druhou Eliškou Vlachovou a třetí Zdeňkou Komárkovou.

Na start závodu se postavili i běžci z Víru – Ester Trefilová, Karel Řehoř a Vojta Klusák. Všichni se objevili v cíli závodu a mohli se stejně jako ostatní radovat z krásné a originální účastnické medaile, která byla další novinkou a stane se tradicí MSM.

Zařazení závodu štafet bylo a bude přínosem. Přivedlo na start mnoho nových běžců, kteří přivítali možnost běžet v rámci kolektivu kratší osmikilometrový úsek. 1. ročník týmových štafet (4 x 8 km) dokončilo 5 týmů. Nejlépe si vedl tým s přiléhavým názvem „Bratři jak se patří!“ tvořený bratry Rejdovými a Říhovými před domácím týmem Jiskry Vír a ženským týmem SK TRI CykloChlubna ze Žďáru n. S.

Po startovním výstřelu hlavního závodu byl v 15 hodin odstartován 55. ročník Běhu Vírem dorostu v délce 3 kilometrů za účasti 4 chlapců a 5 dívek.

Z důvodu složitých protiepidemických pravidel den zakončila netradiční diskotéka pod širým nebem.

Letošní ročník MSM se konal opět za podpory Kraje Vysočina – Fond Vysočiny, obce Vír a také v rámci akce “Tipsport Sportuj s námi 2021” ČUS. Velké dík patří také sponzorům, kteří podporují činnosti celého spolku, partnerům MSM a doprovodné tomboly.

Poděkovat chceme také všem, i panu Petru Vejrostovi a jeho týmu z KČT Nedvědice, kteří se na přípravě a organizaci letošního MSM podíleli a přispěli k úspěšnému zvládnutí celé akce.

Tým Jiskra Vír

Foto: Miroslav Nosek / Marek Havel

VÝSLEDKOVÉ LISTINY NALEZNETE NA WWW.JISKRAVIR.CZ

Malý svratecký maraton 2021

Jiskra Vír, z.s., v rámci akce „Malý svratecký maraton 2021“, uspořádá v sobotu 21. 8. 2021:

  • 43. ročník Běhu Vírem mládeže
  • 55. ročník Běhu Vírem dorostu na 3 km
  • 68. ročník Malého svrateckého maratonu
  • 1. ročník týmových štafet Malého svrateckého maratonu

Více informací a registrace na webu www.jiskravir.cz

Pozor registrace dětí je možná pouze na místě v den závodu.

Všechny zve tým Jiskry Vír

 

68. ročník Malého svrateckého maratonu

Jiskra Vír, z.s., v rámci akce „Malý svratecký maraton 2021“, uspořádá v sobotu 21. 8. 2021 již 68. ročník Malého svrateckého maratonu.

Jedná se o závod v silničním běhu na 32 km dlouhé trati z Víru do Nedvědice a zpět v rámci akce „Tipsport Sportuj s námi 2021“ ČUS a za podpory Fondu Vysočiny „Jednorázové akce 2020“.

Více informací a registrace na webu www.jiskravir.cz

Malý svratecký maraton 2020

Již 67. ročník Malého svrateckého maratonu (dále MSM), na trati Vír – Nedvědice – Vír, se uskutečnil v sobotu 22. srpna 2020 ve Víru. Jeho konání ohrožovala epidemie koronaviru a opravy komunikace v obci Koroužné. Obojí se však podařilo vyřešit a tak se v horkém počasí na start hlavního závodu mohlo postavit celkem 69 závodníků (15 žen a 54 mužů).

V mužské kategorii se od startu rozhodovalo mezi trojicí závodníků. Na obrátce v Nedvědici byl v čele ještě Martin Kučera z Brna, ale pak se začal prosazovat trojnásobný vítěz MSM Jan Kohut z Blanska, a zvítězil s téměř pětiminutovým náskokem před druhým Martinem Kučerou. Vítěz se jako jediný dostal pod hranici dvou hodin a doběhl v čase 1:58:00. Třetí v cíli pak byl loňský vítěz Jakub Exner z Jihlavy. Mezi ženami kralovala od začátku závodu Hana Vičarová z Brna s výsledným časem 2:28:58 a před druhou v cíli Lenkou Horákovou z Brna měla k dobru více jak 20 minut. Třetí pak doběhla Zdenka Komárková z Bolešína. Mezi závodníky na startu měla zastoupení i pořádající Jiskra Vír, kterou reprezentovala Ester Trefilová a Karel Řehoř, oba se objevili i v cíli závodu.

Vedro na startu závodu vystřídal v závěru někde až poměrně silný déšť a výrazné ochlazení. Závod nedokončili 2 startující.

V dopoledních hodinách proběhly již tradičně oblíbené závody mládeže všech věkových kategorií, kterých se zúčastnilo celkem 149 dětí (79 chlapců a 70 dívek). Po startu hlavního závodu pak byl odstartován již 54. Běh Vírem dorostu v délce tří kilometrů za účasti 7 chlapců a 4 dívek.

V rámci programu dne také proběhla soutěž v pojídání ostrých pokrmů – Vírský Chilli Drak, večer pak tradičně ukončila Maratonská zábava.

Letošní ročník MSM se konal opět za podpory Kraje Vysočina – Fond Vysočiny a celé řady sponzorů, kterým patří velké díky a těšíme se na budoucí spolupráci nejen na MSM.

Velké díky patří také všem, kteří se na přípravě a organizaci letošního MSM podíleli a přispěli k úspěšnému zvládnutí celé akce i v době covidové.

Tým Jiskra Vír.

Foto: Miroslav Nosek / Ester Trefilová

Výsledková listina ke stažení (PDF)

 

Příběhy Vysočiny – Malý svratecký maraton

„Ve třetím díle cyklu PŘÍBĚHY VYSOČINY jsme vyrazili za sportem. Navštívili jsme pana Zdenka Šudomu, který v obci Vír s nadšenci pořádá dlouhé roky Malý svratecký maraton. Tuto sobotu 22. srpna se koná již 67.ročník. Nechte se na tuto tradiční akci pozvat třeba prostřednictvím našeho dnešního příběhu. “ (FB Jan Tesař)