Výsledky 53. ročníku Malého svrateckého maratonu

Další ročník Malého svrateckého maratonu je za námi a vedle spousty (snad) krásných vzpomínek nám také zůstanou fotografie a výsledková listina. Tu zde zveřejňuji v dynamickém a interaktivním tvaru. Co si pod tím představit? Klikáním na popisky sloupců v záhlaví totiž dosáhnete seřazení tabulky podle zvoleného sloupce. Není to naprosto bezchybné řešení, může se tedy stát, že budete některým řazením překvapeni (tabulka se správně setřídí sestupně, ale až ke spodnímu okraji). Jde také o náročnou početní operaci, která může Váš počítač na chvilku plně vytížit, nikam tedy nespěchejte a chvilku počkejte, přestane-li Váš prohlížeč reagovat.

Výsledky MSM 2006. Po kliknutí se stáhne (otevře) Microsoft Excel dokument, ve kterém jsou výsledky jednotlivých kategorií na samostatných listech. Pro jen rychlé zkouknutí výsledků vám lépe poslouží tabulka v druhé části článku.

(Pokračování textu…)

Malý svratecký maraton po dvaapadesáté – výsledky

maraton Za již tradičně teplého počasí byl v sobotu 27.8.2005 odstartován 52. ročník Malého svrateckého maratonu. Na 32 km dlouhou trať se vydalo 96 běžců, mezi kterými byli čtyři závodníci ze Slovenska, tři z Polska a po jednom z Kanady a Bulharska.

Závod se hned od začátku vyvíjel velmi zajímavě a to nejen proto, že šlo o vítězství v samotném závodě, ale také o vítězství v poháru Běháme Vysočinou. Od počátku byl na čele Wallenfels před dvojicí Kostrzewski a Žák. Ještě na obrátce vedl o 51 sekund před polským závodníkem a 1 minutu a 3 sekundy před Žákem. Ten si však lépe rozvrhnul síly, za obrátkou zaútočil a dostal se na první pozici. Na 25 km měl již téměř minutový náskok, který do cíle zvýšil na 2 minuty 23 sekund na druhého Wallenfelse. Velmi dobře si vedl první z veteránů Ožana, který se postupně zlepšoval až na celkově páté místo. Spolu s Žákem také vyhráli soutěž dvojčlenných družstev před Sokolem Kr.Vinohrady a Barnexem Sport Brno. V soutěži žen (7 zúčastněných) zvítězila Milada Barešová z Bambasu Skalice n. Svitavou. Nejstarším účastníkem byl Alexander Fretzer, který ve svých 82 letech a po domluvě s pořadateli absolvoval 20 km dlouhou trať za 3:01:37 hod.

Zásluhou sponzorů všichni závodníci, kteří dokončili závod a počkali na vyhlášení výsledků, obdrželi věcné ceny a diplomy, všichni také výsledkovou listinu. Zvláštní cenu dostal i nejstarší běžec a ten, kdo přijel z nejvzdálenějšího místa.

V doprovodných závodech mládeže startovalo 144 závodníků v dětských kategoriích a 5 v kategorii dorostu. Do soutěžení se zapojili i diváci, kteří se dobře bavili při lezení na svislé stěně a soutěži v lukostřelbě. Celý sportovní den zakončila tradiční veselice.

Pořadatelé se těší na setkání se všemi při 53. ročníku Malého svrateckého maratonu, který se uskuteční v sobotu 26.srpna 2006. Poznačte si to do svého kalendáře!

(Pokračování textu…)