Přijďte na maraton a proleťte se nad Vírem

Pořadatelé získali překrásnou cenu do tomboly sobotního Malého Svrateckého Maratonu. Pan Karel Peřan věnoval poukaz na hodinový let trojmístným letadlem a tak, kdo bude mít šťastnou ruku, může si vytáhnout los právě s touto cenou.

p5100052

Malý svratecký maraton – již v sobotu!

Již v pátek 26. 8. se budou do Víru sjíždět první závodníci, přihlášení na 58. ročník Malého svrateckého maratonu. O kvalitě závodu svědčí to, že mezi ně patří držitel traťováho rekordu časem 1:45:45 hod. Mulugeta Serbessa, náš nejlepší ultramaratonec Dan Orálek spolu se svým reprezentačním kolegou Miroslavem Kadlecem, vítěz 7. ročníku běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady Jirka Wallenfels a Jirka Žák, který nás bude reprezentovat v Albánii v běhu do vrchu. V ženách to bude Ivana Martincová, držitelka druhého nejlepšího času v v ženách, vítězka jarního běhu Anna Krátká i bolešínská Zdeňka Komárková.

Přijďte se podívat i s dětmi, pro které je připraveno 13 kategorií na tratích od 75m do 1200m (seznam všech tratí ke stažení), pro dorost pak tradiční závod na 3 km. Zdarma pak bude skákací hrad, trampolína, lukostřelba a lezení na svislé stěně.

Pořadatelé pro vás také připravili tradiční tombolu s hlavní cenou nadíváným šunkovým selátkem a po celý den občerstvení. Celý den bude zakončen Maratonskou taneční veselicí se skupinou Yxilon z Pikárce.

Poděkování patří všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem již pomáháte a budete pomáhat při celé akci.

Zdeněk Šudoma

Fotogalerie z Martinských hodů a maratonu

Pan Karel Popelka nám zaslal fotografie z Malého svrateckého maratonu konaného v létě 2010, ale především spoustu fotografií z podzimních Martinských hodů, které k nám přijela natáčet i televize. Protože je to spousta obrázků, tak jsem z nich vytvořil dvě fotogalerie:

Malý maraton s velkým srdcem

Česká republika má více běhů, které vykazují historii starší 50 let než Německo, Francie a Itálie dohromady. Svědčí to o neuvěřitelné houževnatosti našich organizátorů, kteří si předávají pořadatelskou štafetu mnohdy generace po generaci.

maraton

Malý svratecký maraton Vír – Nedvědice – Vír (32 km) vznikl z iniciativy budovatelů Vírské přehradní nádrže na řece Svratce v roce 1954. Dnes jde o nejstarší sportovní podnik na Vysočině s nepřetržitou tradicí. A protože se za těch téměř 60 let nezměnila trať (pouze jednou vyhověli organizátoři maratonským fundamentalistům a prodloužili závod na klasickou délku, podruhé už jim to závodníci většinově rozmluvili), mohou se porovnávat dosažené časy téměř excelentně. V ročence, vydané k 50. ročníku (2003) najdeme celkem 1016 individuálních výkonů. Od té doby jich opět několik desítek přibylo.

(Pokračování textu…)

Malý Svratecký Maraton po padesáté sedmé

Za krásného počasí se 21. srpna konal již 57. ročník Malého Svrateckého Maratonu. Vítězem se stal Daniel Orálek. Vítězů ale bylo mnohem více. V mnoha dětských a dorosteneckých kategoriích vítězili všichni, kteří se do této tradiční a výborně zorganizované akce přihlásili. Nechyběly ani různé dětské atrakce a chutné občerstvení. Pořadatelům patří velký dík.

Výsledky všech závodů jsou ke stažení na konci článku (za fotografiemi).

Výsledky 57. ročníku Malého Svrateckého Maratonu

Stáhněte si výsledkové listinu jako přehledné dokumenty Microsoft Excel:

MSM 2010 –
výsledková listina hlavního závodu

MSM 2010 –
výsledková listina chlapců

MSM 2010 –
výsledková listina dívek a dorostu

57. ročník Malého svrateckého maratonu

maraton Pokud si plánujete, co budete dělat o víkendech, poznačte si do kalendáře sobotu 21. srpna. V tuto sobotu se poběží již 57. ročník Malého svrateckého maratonu spolu s 32. ročníkem Běhu Vírem mládeže a 44. ročníkem Běhu Vírem dorostu.

Prezentace na závody od 8 hod., start prvního závodu je v 9,30 hod., kdy poběží ti nejmenší s rodiči. Start hlavního závodu ve 14, 30 hod., dorost pak odstartuje v 15,00 hod. Vyhlášení výsledků hlavního závodu předpokládáme cca 30 min. po doběhu posledního závodníka. Během celého dne bude pro všechny zájemce horolezecká stěna a také lukostřelba, pro děti pak od 10,00 hod. zdarma skákací hrad a trampolína. Od 11,00 hod. začne prodej lístků již tradiční tomboly.

Na vaši účast se těší pořadatelé AO Jiskra Vír, kteří pro vás připravili po celý den bohaté občerstvení. Kdo vydrží celý den, může se těšít na Maratonskou veselicí tentokrát s hudbou ABC Boskovice.

Pozvánka a další
informace ke stažení

Proměnlivý 56. ročník Malého svrateckého maratonu

Srpnová sobota, 22. 8. 2009, patřila ve Víru opět Malému svrateckému maratonu, a to jeho 56. ročníku. Pořadatele strašila předpověď počasí, která načasovala na sobotu přechod studené deštivé fronty. V pátek navečer se také obloha zatáhla mraky, ale spadlo jen trochu kapek. Sobotní ráno bylo podmračené, bez deště,chvílemi vysvitlo i sluníčko, ale odpoledne se obloha zatáhla šedivými mraky a od 13. hodiny vytrvale drobně pršelo až do večera. Pořadatele však potěšilo, že dopolední závody mládeže proběhly i s vyhlášením výsledků bez deště. Zajímavý celodenní program mohli návštěvníci využít plně jen dopoledne, odpoledne trávili čas buď venku v rozlehlém stánku nebo v sálu rekonstruovaného kulturního domu.

p1150946
Vítěz 56. ročníku Malého Svrateckého Maratonu Mulugeta Serbessa.
srpnove-rano-na-hrde-vsi
beh-virem

Dvě fotografie od pana Jaroslava Sadílka.

Další fotografie od pana Zdenka Krcháka na serveru Běhej.com.

(Pokračování textu…)

Běh Bystřickem a Malý svratecký maraton 2008

V roce 2008 bude oddíl atletiky TJ Jiskra Vír pořádat opět dva běžecké závody, 31. května 4. ročník Běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady a 23. srpna jubilejní 55. ročník Malého svrateckého maratonu včetně závodů pro příchozí, děti a mládež.

Pro úspěšné zajištění těchto akcí si dovolujeme oslovit naše spoluobčany, hlavně z řad podnikatelů, na spolupráci. Můžeme Vám nabídnout reklamu Vaši, případně Vašich firem v rámci těchto závodů (plakáty, propozice, prostor start a cíle, trička a pod.). Pokud byste měli o spolupráci zájem, kontaktujte nás na adrese předsedy oddílu, uvedené na pozvánce k jednotlivým závodům (Běh Bystřickem a MSM).

Podrobnosti k jednotlivým závodům se dozvíte v předstihu v Novinkách.

Výsledky 54. ročníku Malého svrateckého maratonu

Výsledky 54. ročníku Malého svrateckého maratonu.

Fotografie jednoho z návštěvníků maratonu: dao.rajce.idnes.cz.

Zhodnocení letošního ročníku maratonu naleznete v tomto PDF dokumentu.

Zjednodušená tabulka celkových výsledků maratonu následuje v další části stránky.

(Pokračování textu…)