26. srpna „Ve Víru běháme všichni 2017“

V rámci akce „Sportuj s námi“ ČUS  uspořádá Jiskra Vír v sobotu 26. srpna celodenní běžeckou akci „Ve Víru běháme všichni 2017“, v rámci které obdrží titul „Nositel tradic Bystřicka 2017“.

V  9,30 hod. bude odstartován 39. roč. Běh Vírem mládeže první, tou nejmladší, ze 13 kategorií, jejichž výsledky budou vyhlášeny od 11,45 hod. Všichni, kdo ukončí svůj závod budou odměněni párkem v rohlíku a limonádou . Pro ty nejlepší budou připraveny věcné ceny. Hlavní běžecký závod, 64. roč. Malého svrateckého maratonu, bude odstartován ve 14,30 hod. V 15,00 hod. se na svůj závod, 51. roč. Běhu Vírem vydá dorost, dívky a chlapci, kteří absolvují trať dlouhou 3km.  V cca 16,15 hod. můžeme očekávat vítěze hlavního závodu. Vyhlášení výsledků se předpokládá v 18,30 hod. Pozvánku na celou akci najdete v průběhu měsíce srpna na www.virvudolisvratky.cz.

Od 11,30 hod. začne prezentace na soutěž „Vírský chilli drak“, která bude zahájena ve 12,00 hod. Současně bude možno ochutnat, případně zakoupit přípravky, obsahující chilli papričky.

Od 9,30 hod. se mohou děti těšit zdarma na skákací hrad. V 11,00 hod. bude zahájen prodej tomboly, kde můžete vyhrát jeden z poukazů HERBSTAERO Brno na vyhlídkový let a další pěkné ceny. Na závěr celého sportovního dne je pro všechny připravena tradiční Maratonská veselice, na které k tanci i poslechu zahraje  KAREL GOTT revival Morava s Josefem Boudou a Radkem Vernerem. Po celý den je pro vás připraveno občerstvení.

Pořadatelé prosí o pomoc všechny, kdo mohou podpořit pořádání celé akce. Zároveň nabízejí možnost umístění reklamy v rámci  akce, která dobře reprezentuje nejen obec, ale i celou Vysočinu.

Propozice:

Sportovní sobota ve Víru

Již v sobotu 27. 5. se uskuteční první z plánovaných akcí Jiskry Vír. Celý sportovní den začne v 9,30 hod., kdy za spolupráce se sdružením „přátel obce Vír“ a členy horolezeckého oddílu proběhne sportovně laděný „Dětský den“. Děti mohou soutěžit v různých disciplínách a za odměnu pak dostanou párek v rohlíku s limonádou a další odměny. Zdarma bude pro nejmenší připraven skákací hrad.

Hlavní závod, 13. ročník horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ bude odstartován ve 14,30 hod., kdy se na 28 km dlouhou trať vydají závodníci z celé ČR. I letos je závod součástí běžeckého poháru „Běháme Vysočinou“ spolu s 64. roč. Malého svrateckého maratonu (letos se poběží 25. srpna). V loňském roce zvétězil Jan Janů z Hvězdy Pardubice, v ženách pak Ivana Martincová z Moravské Slávie Brno.

Ve 14,45 na 4 km dlouhou trať vyběhnou závodníci – příchozí v rámci 13. ročník běhu „Přes přehradu“. Závodu se mohou zúčastnit všichni, kteří chtějí změřit svoje běžecké síly. Vyhlášení výsledků bude provedeno hned po doběhu posledního závodníka.

Asi v 16,05 hod. bude přivítán první závodník hlavního závodu, vyhlášení celkových výsledků pak v cca 18,00 hod.

Přijďte povzbudit závodníky a vezměte s sebou své přátele a hlavně děti. Pořadatelé se na vás těší a jistě se vám bude u nás líbit.

Pořadatelé chtějí poděkovat všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli zajistit celou akci.

 

Akce „Ve Víru běháme všichni 2016“ je úspěšně za námi

Za účasti 134 závodníků v 38. roč. „Běh Vírem mládeže“, 13 dorostu (4 dívky a 9 chlapců) v jubilejním 50. roč. „Běh Vírem“ a 78 běžců v již 63. roč. „Malého svrateckého maratonu“ úspěšně proběhla akce  „Ve Víru běháme všichni 2016“. Podrobnost k akci a fotografie můžete očekávat v dalším příspěvku.

Výsledky:

Pořadatelé děkují sponzorům a všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na úspěšném zvládnutí celé akce.

Seznam sponzorů při akci Ve Víru běháme všichni 2016

Obec Vír, ČUS Sportuj s námi, ACARE Brno, KRAB R.Masařík, ADREX.com, KOLPRINT Nedvědice.VZP ČR, HERBST AERO Brno, MEDIC PEEL, s.r.o., Lesní společenství obcí Karasín, OKNA Bystřice, Wera Werk Bystřice n. Pern., SDH Vír, Elektro,ochranné systémy M.Havel, TS města Bystřice n.Pern., D. Košíková Vír, J. Sehnalová Vír, Řeznictví Šutera Olešnice, KČT Nedvědice, Městys Nedvědice, Lékárna ARNICA, Osvěžení „U tety Áji“, Hotel Vír, FONOREX Bystřice n.Pern., Nekupto.cz, kemping „Na Kopci“, Řeznictví Štěpánek Trpín, Ivana Navrátilová Trpín, Ledová stěna Vír, Kadeřnictví M. Dvořáková, ubytování „U pramene Vírského vánku“

Pořadatelé děkují všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na přípravách a pořádání dnešní akce a omlouvají se těm, na které čistě náhodou opomněli.

Sobota 20.8.2016 – akce „Ve Víru běháme všichni 2016“

Jiskra Vír připravuje na sobotu 20.8.2016 akci „Ve Víru běháme všichni 2016“, sestávající z 38.ročníku „Běh Vírem mládeže“, 50. ročníku „Běh Vírem“ a již 63. ročníku „Malého svrateckého maratonu“, na kterou zveme všechny příznivce sportu. Celá akce proběhne podle přiložených „Pozvánek“ a plakátu na tuto akci. Celý sportovní den bude zakončen trdiční „Maratonskou taneční zábavou“, na které zahraje hudební uskupení MiraBand z Bučovic.

Propozice:

Propozice 63. ročníku Malého svrateckého maratónu

Propozice 38. ročníku Běhu Vírem mládeže a 50. ročníku Běhu Vírem dorostu

Ve Víru běháme všichni 2015 je za námi

Za krásného, pro běžce přízniveho počasí, se ve Víru uskutečnila akce Ve Víru běháme všichni 2015, která proběhla za finanční podpory Fondu Vysočiny a v rámci akce „Sportuj s námi “ ČUS. V rámci 37. roč. „Běh Vírem mládeže“ se ve 13 kategoriích sešlo na startu rekordních 170 závodníků ( 83 chlapců a 87 dívek), které pořadatelé odměnili medailemi, diplomy, párkem v rohlíu a limonádou. Jako překvapení byly pro všechny závodníky připraveny čokolády v speciálních obalech „Ve Víru běháme všichni“, které se všem moc líbily.

Přesto, že v Brně a Novém Městě na Mor. proběhly významné závody, na start 62. roč. Malého svrateckého maratonu nastoupilo 94 závodníků, kteří se vydali na 32 km dlouhou trasu do Nedvědice a zpět. Od počátku mezi muži triumfoval Dan Orálek (kat. nad 40let), který se usadil od začátku na čele závodu a nakonec i zvítězil časem 1:54:34 hod. s náskokem bezmála 7 min. před mladým Janem Fouskem, vítězem kateg. do 39let. Své kvality ukázali i vítězové dalších kategorií, Alfons Vytisk i 74letý Josef Holý. V ženách na start nastoupila poprvé Šárka Dýrová Macháčková, letšní mistryně ČR v maratonu. Ta si také velmi dobře rozložila síly a nakonec zvítězila v čase 2:13:29 hod. před druhou v pořadí Mirkou Pešákovou a vítězkou kategorie nad 45let Annou Krátkou. Kategorii do 44let ovládla Zdeňka Komárková. Soutěž dvojčlenných družstev vyhrála Mor. Slavia Brno (D.Orálek a M. Glier).

V 49. roč. „Běh Vírem“ dorostu mezi 10 chlapci zvítězil Jiří Šupka z Jiskry Vír a v dívkách pak Kateřina Křenková z Přeštic.
Celé akce se nakonec zúčastnilo celkem 277 závodníků, pro které pořadatele připravili i za pomoci sponzorů velmi dobré podmínky.

Celý den zakončila Maratonská veselice, k jejímuž úspěchu přispělo duo Josef Bouda a Radek Verner z KAREL GOTT revival Morava.

Pořadatelé by chtěli poděkovat všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na této úspěšné akci.

Výsledková listina: Výsledky Malého svrateckého maratonu 2015 (Ve Víru běháme Všichni 2015 – chlapci / dívky)

Zdeněk Šudoma

Ve Víru běháme všichni 2015

Na sobotu 22. srpna připravuje  Jiskra, za podpory Fondu Vysočiny a v rámci akce „Sportuj s námi“ ČUS, celodenní sportovní akci „Ve Víru běháme všichni 2015“, která velmi dobře prezentuje naši obec, ale i celou Vysočinu.

Již od 8,00 hod. začne prezentace na závody dětí, 37. roč. „Běh Vírem mládeže“, kde je celkem 13 kategorií od dětí do 2 let s rodiči až po 14ti leté chlapce a dívky. Start těch nejmenší je  v 9,30 hod., ukončení s vyhlášením výsledků se předpokládá v 11,30 hod.  Všichni, kdo závod ukončí, budou odměněni párkem v rohlíku a limonádou a překvapením pořadatelů. Start hlavního závodu, 62. roč. „Malého svrateckého maratonu“ je stanoven na 14,30 hod., kdy se maratonci vydají na 32 km dlouhou trať z Víru do Nedvědice a zpět. V 15,00 hod. odstartuje 49. roč. „Běhu Vírem“, závod na 3km (3×1 km okruh) dorostu. Vítězové, chlapci i dívky, budou odměněny poháry, pro všechny , kteří závod ukončí pořadatelé připravili překvapení a diplom. V 16,15 hod. můžeme očekávat vítěze hlavního závodu v cíli, v 18,30 hod. se předpokládá vyhlášení výsledků Malého svrateckého maratonu a běžeckého poháru Běháme Vysočinou. Propozice závodů najdete na www.virvudolisvratky.cz.

Od 9,00 hod. budou pro děti  z d a r m a  atrakce, pracovnice VZP budou připraveny vám zdarma změřit tělesný tlak a podkožní tuk a od 11,00 hod. bude zahájen prodej lístků tradiční tomboly, kdy budete mít možnost vyhrát některou z pěkných cen. Po celý den je pro vás připraveno tradiční občerstvení. Na závěr celé sportovní soboty je připravena tradiční „Maratonská veselice“. Tentokrát vám k tanci, ale i poslechu zahraje populární „KAREL GOTT REVIVAL MORAVA“, hudební těleso Josefa Boudy a Radka Vernera, které známe z loňského festivalu „Vírské vanutí“.

Pořadatelé by chtěli již dnes poděkovat těm, kteří se jakýmkoliv způsobem podílejí  na úspěšném pořádání celé akce a zároveň požádat o pomoc všechny, kteří mohou a chtějí pomoci. 

61. ročník Malého svrateckého maratonu za námi

V rámci akce „Ve Víru běháme všichni“ finančně podpořené Fondem Vysočiny a zařazené do akcí „Sportuj s námi“ ČUS, patřila sobota 23.srpna 2014 ve Víru 61.ročníku Malého svrateckého maratonu a doprovodným běžeckým závodům.

I letos měli pořadatelé obavy z počasí, které jim však nakonec přálo a v sobotu bylo příjemně, i když nechyběla i dešťová přeháňka.

Dopoledne patřilo tradičně běžeckým závodům mládeže všech věkových kategorií. 36. ročníku „Běhu Vírem mládeže“ se tentokrát zúčastnilo 162 dětí a pro všechny měli pořadatelé připraven párek v rohlíku s limonádou a zajímavé ceny i odměny za účast.

Odpoledne, ve 14,30 hod. byl pak odstartován 61. ročník MSM, na jehož start se postavilo celkem 99 maratonců, mezi nimi 16 žen. Závod dokončilo 97 startujících.

Na startu se objevilo hodně nových tváří, z nichž zaujal zejména loňský mistr republiky v maratonu, teprve 24 letý Jiří Homoláč svým suverénním výkonem. Závod absolvoval způsobem start-cíl a s přehledem překonal deset let starý traťový rekord o 43 sekund a na druhého v cíli Jana Kohuta získal 6:25 min.! Ten se na druhou pozici propracoval po desátém kilometru, kdy předběhl vítěze květnového horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ Jana Janů. Tuto trojici v čele závodu zpočátku doplňoval Daniel Orálek, ale postupně na ni ztrácel. Čtvrté místo však bezpečně kontroloval až do cíle. Na jeho výkon, jak v cíli řekl, měla vliv prodělaná viróza.

Mezi ženami se zpočátku zdálo, že za svým dalším vítězstvím běží desetinásobná vítězka Ivana Martincová. To jí však nedopřála Tereza Ďurdiaková, která ji cca 2 km před cílem předběhla a proměnila  svůj první start ve Víru ve vítězství, s náskokem 33 sekund před druhou Martincovou. Třetí místo patřilo Lindě Beniačové, která byla ve Víru také poprvé.

Soutěž družstev se stala kořistí dvojice Adidas Running TEAMu Jiří Homoláč-Aleš Borek před družstvem Moravská Slávia Brno „A“ Michal Glier –Daniel Orálek.Třetí skončil tým Moravské Slávie „B“ Petr Svoboda-Jiří Rerych.

Po startu MSM byl tradičně startován také „Běh Vírem“ na 3 km dorostu,a to jeho 48.ročník.Potěšitelná byla poměrně velká účast:6 dívek a 11 chlapců. Nejlepší mezi dívkami byla Adéla Lorenčíková z Chrudimi, z chlapců pak Matyáš Ammer ze Žďáru nad Sázavou.

V 19,00 hod.pak proběhlo vyhlášení výsledků MSM a také poháru „Běháme Vysočinou“,ve kterém byl nejlepší mezi muži Jan Kohut před Janem Janů a Danielem Orálkem, mezi ženami byla nejlepší Ivana Martincová před Terezou Procházkovou a Zdeňkou Komárkovou.

Po celý den měli pořadatelé pro návštěvníky zajištěno bohaté občerstvení, zájemci mohli vyhrát zajímavé ceny v tombole, mezi nimi i dva vyhlídkové lety nad Vírem a okolím.

Pořadatelé i touto cestou děkují všem, kteří jim pomáhají zajišťovat tuto tradiční akci!!! O tom, že ve Víru opravdu „běhají všichni“ svědčí to, že z celkových 278 závodníků byly nejmladšímu necelé 2 roky a nejstarší byl ve věku 76 let.  

Výsledky ke stažení: Výsledky 61. ročníku Malého svrateckého maratonu

Fotografie od návštěvnice Terezy ve fotogalerii Rajče.cz.

Ve Víru běháme všichni #2

Tato akce, podpořená Fondem Vysočiny a zařazená do kalendáře Sportuj s námi – ČUS se blíží. Počet přihlášených na hlavní závod se každým dnem zvyšuje, na startu by neměl chybět Dan Orálek ani Ivana Martincová, v jednání jsou běžci z Maroka. V tradiční tombole můžete vyhrát vyhlídkový let s Herbst Aero Brno a mnoho dalších pěkných cen. Pro děti bude kromě běhů připraven „zdarma“ skákací hrad, pro všechny pak bohaté občerstvení.

Pro ty, kteří zůstanou až do vyhlášení výsledků a případně si prodlouží pobyt u nás ve Víru, bude při tradiční maratonské zábavě hrát k tanci i poslechu skupina TONIC Bédy Knödla. Přijďte si zaběhat a pobavit se, již se na vás těšíme.

Ve Víru běháme všichni

V sobotu 23. srpna uspořádá o.s. Jiskra Vír akci „Ve Víru běháme všichni“ za finanční podpory Fondu Vysočiny a projektu ČUS Sportuj s námi již 61. ročník Malého svrateckého maratonu spolu s 36. roč. Běhu Vírem mládeže a 48. roč. Běhu Vírem. Start první dětské kategorie je v 9,30 hod., hlavního závodu ve 14,30 a dorostu v 15 hod. Podrobnosti najdete v propozicích.

Po celý den pro vás pořadatelé připravili občerstvení, ti šťastní mohou vyhrát některou z cen v tradiční tombole a děti mohou využít zdarma skákací atrakci. Na závěr celého dne je připravena tradiční Maratonská zábava od 21 hod.

podporili