Proběhla již třetí mikulášská besídka

Každy rok se snažíme dělat akci aspoň o něco lepší a myslím, že se nám to daří. Obrovské díky patří naší obci a dobrovolníkům i sponzorům, bez kterých by to nešlo. U obecního úřadu přibyla i krásná zvonička, kterou vyrobil pan Jaroslav Dědek – moc děkujeme a doufáme, že každé zazvonění přinese každému aspoň trochu toho štěstíčka.

Chtěli bychom se s vámi podělit o pár fotografií z akce a z 5. prosince, kdy jsme zahájili každoroční průvod čertů po Víru.

Všem ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na další Mikulášskou besídku.

Za O.S.Přátelé Víru
Petr Štyndl

Zasněžený Vír

Obrázek Víru pod sněhovou pokrývkou je čím dál vzácnější, a tak proč si nepřipomenout zimy minulé – letecké fotografie zasněženého Víru z 18. listopadu 2007 nám zaslal pan Jiří Nesrovnal, jeden ze skupiny montérů sestavujících za pomoci velkého vrtulníku mobilní vysílač Vodafone.

Pan Nesrovnal narazil na naše video z onoho dne a je přesvědčený, že existovalo ještě jedno video zachycující závěrečný příjezd montérů od vysílače na „základnu“ pod rybníkem, přeložení materiálu do helikoptéry a její odlet pryč. Pokud někdo ze čtenářů o takovém videu něco ví, pak je prosíme o více informací do komentářů.

Jako bonus můžete také zkusit uhádnout, které končiny jsou zachyceny na prvních snímcích, než helikoptéra přilétla nad přehradní jezero 🙂

Fotografie ze závodu Bystřickem kolem Vírské přehrady 2014

Díky fototoaparátům návštěvníků víkendových závodů Bystřickem kolem Vírské přehrady se můžete na záběry ze závodů podívat i vy. Zasilatelům děkujeme!

Jan a Lenka Fiedlerovi – 2014_05_31_Bystřickem kolem Vírské přehrady (vč. fotografie níže)

Tereza Procházková – Horský běh Bystřickem kolem Vírské přehrady 2014