Co se děje…

Škola dostává do nového školního roku nový a podle mého názoru velmi povedený kabátek. Spolu s ním se upravuje i školní zahrada, jejíž fotografie se tu určitě také brzy objeví.

prochazka_skola

(Pokračování textu…)

Letní krupobití

V neděli 7. července 2005 se přes Vír přehnala bouře s krupobitím. Z krásně modré letní oblohy se během chvilky rozpršelo, pak se po dlažbě rozskákaly bílé kuličky ledových krup a během pěti minut bylo všude opět ticho a k modrobílé obloze stoupaly proužky páry. Dávám sem několik fotek z akce a rád zveřejním i zaslané fotografie.

krupobiti_trava

(Pokračování textu…)

Kobylí skála jak ji asi neznáte

pict4333-nahled Dp fotogalerie jsem dnes přidal nové fotografie z Kobylí skály. Vyhlídku nad hladinou přehrady zná asi každý, ale málokdo už ví, že další nádherná vyhlídka je ještě výše na skále a hlouběji v lesích. Nalákat vás na toto (trošku nebezpečnější) místo chci právě několika amatérskými fotografiemi. Více toho píši v úvodním textu této galerie, můžete si to přečíst tam.

Google Earth – létejte nad planetou!

planeta Americký internetový vyhledávač Google je pozoruhodná firma. A proč to? Občas za své astronomické zisky koupí nějakou společnost a pak její produkty zdarma nabízí komukoli, kdo o to stojí. Příkladem budiž prohlížeč fotografií Picasa. Posledním podobným projektem byla koupě společnosti KeyHole, která se soustředila na shromažďování satelitních fotografií povrchu naší planety. Google ji koupil a nyní nabízí volně ke stažení (v případě základní verze) prorgam Google Earth, s jehož pomocí je možné Zemi detailně prozkoumat.

A protože mě tento program opravdu nadchl, napíšu o něm několik slov, aby jeho kouzlu propadl i někdo jiný 🙂

(Pokračování textu…)

Nové fotky – výstava vody a pohlednic

Již dříve avizovaná výstava probíhá v prostorách Zdravotního střediska a vy se na ni můžete podívat skrze několik snímků. Dalším lákadlem je určitě trojrozměrný model Vírské přehrady a expozice starých pohlednic Víru a okolí ze sbírky paní Věry Matuškové.

Spouštíme fotogalerii

obrazek V rámci tohoto webu jsem spustil jednoduchou fotogalerii. Odkaz na ni se objevil mezi ostatními v levém menu, ale můžete do ní vstoupit přes fotku hradu Pernštejna. Jeho opravě po požáru se totiž věnuje první vložená galerie. Fotogalerie nemá sjednocený vzhled se zbytkem webu, pokusím se to v klidnějších dnech dohnat.

Tímto také vyzývám každého, kdo si myslí, že má (digitální) fotografii, která by se ve fotogalerii Víru krásně vyjímala, ať mě přes odkaz Napište nám kontaktuje.

Otevřená cukrárna

zmrzlina V prostorách hotelu Siesta byla po zimní přestávce opět otevřena cukrárna s širokou nabídkou zákusků a italské zmrzliny. Zatím je její provoz omezen pouze na pátek a víkendové dny (viz otevírací doba platná pro měsíc květen), v letních dnech ji ovšem budeme určitě moci navštívit kdykoli.

Den Otevírací doba

Po-Čt

zavřeno

14:00 – 18:00

So

10:00 – 18:00

Ne

10:00 – 18:00

Nový plot u školy

Zásluhou rodičů a přátel školy vznikl u školy nový plot…

Nejprve jsme nastříhali vrbové proutí a uložili je v chladu…

snimek083

Pak jsme odstranili starý plot a vysázeli vrby…

PICT0012

Mezi tím jsme si i sedli a povídali…

PICT0040

Plot u školy 2

Na dalších schůzkách začal vznikat plot. Teď budeme čekat až se zazelená.

PICT0012