Turnaj v nevšední kopané

V sobotu proběhl další ročník turnaje v nevšední kopané za účasti od těch nejmladších až po ty nejstarší hráče.

Český pohár v raftingu čtveřic

Dnes proběhl na vodácké trati pod přehradou ČP v raftingu čtveřic. Škoda, že účast byla spíše slabší a to ze strany sportovců i diváků.

8. ročník běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady je za námi

Za podpory fondu VYSOČINY uspořádal oddíl atletiky TJ Jiskra Vír již 8. ročník horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ včetně doprovodných akcí.

Za krásného, pro závodníky příznivého počasí (na startu 21st.C), se na start postavilo rekordních 53 závodníků. K favoritům v mužských kategoriích patřil loňský vítěz Jiří Wallenfels ze Sokola Vinohrady, reprezentant v bězích do vrchu Jiří Žák z Techniky Brno Extréme a Tomáš Ondráček z Triexpert Adidas Teamu Brno. V ženách to pak byla loňská vítězka Anna Krátká z Hvězda SKP Pardubice a nestárnoucí Ivana Martincová z AC Moravská Slávia Brno.

Předpoklady se splnily, když po výběhu na hráz přehrady se na čele usadila dvojice Wallenfels, Ondráček, která pak na 5. km (18:06 min.) vedla před třetím Žákem o 1:23 min. Na dalších místech se pak držela čtveřice Pavel Kratochvíl, Michal Glier, Jan Chlubna a Václav Ožana o dalších 33 sec. zpět. Na 10. km v Dalečíně (34:58 min.) měla první dvojice náskok před třetím Žákem již 3:18 min. Další čtveřice (ztráta 28 sec.) se rozpadla, když z ní odpadl Ožana, který ztrácel již 30 sec. V ženách vedla Martincová (41:26 min.) před Krátkou o 36 sec.

(Pokračování textu…)