(Pozor, tento článek byl publikován před 12 lety)

Již v pátek 26. 8. se budou do Víru sjíždět první závodníci, přihlášení na 58. ročník Malého svrateckého maratonu. O kvalitě závodu svědčí to, že mezi ně patří držitel traťováho rekordu časem 1:45:45 hod. Mulugeta Serbessa, náš nejlepší ultramaratonec Dan Orálek spolu se svým reprezentačním kolegou Miroslavem Kadlecem, vítěz 7. ročníku běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady Jirka Wallenfels a Jirka Žák, který nás bude reprezentovat v Albánii v běhu do vrchu. V ženách to bude Ivana Martincová, držitelka druhého nejlepšího času v v ženách, vítězka jarního běhu Anna Krátká i bolešínská Zdeňka Komárková.

Přijďte se podívat i s dětmi, pro které je připraveno 13 kategorií na tratích od 75m do 1200m (seznam všech tratí ke stažení), pro dorost pak tradiční závod na 3 km. Zdarma pak bude skákací hrad, trampolína, lukostřelba a lezení na svislé stěně.

Pořadatelé pro vás také připravili tradiční tombolu s hlavní cenou nadíváným šunkovým selátkem a po celý den občerstvení. Celý den bude zakončen Maratonskou taneční veselicí se skupinou Yxilon z Pikárce.

Poděkování patří všem, kteří nám jakýmkoliv způsobem již pomáháte a budete pomáhat při celé akci.

Zdeněk Šudoma