Vypouštění přehrady, Vírský vánek a zářijové Novinky

O víkendu se z důvodu opravy stavby odtoku vody do elektrárny vypustila dolní vyrovnávací nádrž a současně proběhl odchyt ryb pod hrází. Tuto událost si můžete prohlédnout na fotografiích ve fotogalerii.

Další novinky na našich stránkách:

  • Článek o Vírském vánku jako PDF dokument s několika novými
    fotografiemi ke stažení.
  • Zářijová dvoustránka z časopisu Novinky (včetně zhodnocení
    maratonu) jako PDF dokument ke
    stažení
    .

Ohlédnutí za Vírským vánkem

obrazek01 Obec Vír a O.S. Miret za podpory Fondu Vysočiny pořádaly nultý ročník divadelního festivalu Vírský vánek.

Stáhněte si tento článek jako PDF dokument.

V překrásné přírodě údolí řeky Svratky proběhl v době od 27. srpna do 2. září 2007 divadelní a hudební festival Vírský vánek. Tento festival vznikl díky Vírským ochotníkům, kteří už devadesát devět let baví diváky na Vysočině i jinde, díky paní Idě Kelarové a panu Peterovi Serge Butkovi, kteří říkali, že sny se mají plnit, díky divadelním a hudebním umělcům, kteří neodmítli vystoupit v naší malé vesničce a díky mnoha vírským občanům, kteří se nechali přemluvit, aby si připli placku s nápisem POŘADATEL a pak byli ochotni tři dny zajišťovat chod festivalu.

obrazek02 Název dostal festival podle slavného likéru, který v dobách první republiky vyráběl pan Šťastný a o kterém byli všichni přesvědčeni, že je už jen vzpomínkou. Když se nám pak v průběhu příprav na festival povedlo čirou náhodou objevit návod na výrobu Vírského vánku, hned jsme věděli, že slavný likér musí být součástí festivalové tabule.

Program festivalu zahájili v pátek večer vírští ochotníci. Ti samozřejmě nemohli chybět a tak vystoupili s představením hry J. Voskovce a J. Wericha Nebe na zemi.

obrazek03 Po nich zahrála všem účastníkům k poslechu i k tanci Bystřická kapela, s kterou zpíval Vojtěch Dinga (úspěšný účastník soutěže Česko hledá superstar) se svou sestrou Ivou Sysovou.

V sobotu ráno si děti mohly vyzkoušet výrobu masek s výtvarníkem a hercem Adamem Novákem, který se proslavil především rolí Petra Bajzy v seriálu Bylo nás pět.

Po poledni už byli nachystáni Števo Capko a Jiří Bilbo Reidinger s velkolepou klauniádou nazvanou nenápadně Talíře.

Loutkovou pohádku o hrochu Oranžochovi sehrálo spřátelené divadlo Zkladanka z Nového Města na Moravě.

(Pokračování textu…)

Vírský vánek 2007

Obec Vír a o.s. MIRET pořádají VÍRSKÝ VÁNEK

mont-1

Uvolněný festival otevřeného divadla

Festivalový program od 31.8. 2007 do 2.9. 2007

Festival je koncipovaný jako setkání ochotnických a profesionálních divadelníků, ve venkovském regionu, konkrétně v obci Vír a v přilehlém okolí. Představení se budou uvádět nejenom v kulturním domě, ale také v nejrůznějších prostorech obce a okolí (například obecní park…).

(Pokračování textu…)