Zahájení školního roku 2014/2015 v MŠ a ZŠ ve Štěpánově n. S.

Vedení ZŠ a MŠ Štěpánov nad Svratkou oznamuje, že slavnostní zahájení školního roku 2014/2015 se pro žáky základní školy koná v pondělí 1. září 2014 v 7,30 hod. před budovou školy (v případě nepříznivého počasí v tělocvičně). Žáci si s sebou přinesou psací potřeby, poznámkový sešit, malou tašku na pomůcky a přezůvky.

V tento den končí vyučování v 8,15 hod. Vaření obědů pro žáky základní školy bude zahájeno 2. září.

Mateřská škola zahájí svůj provoz 1. září 2014 od 6,15 hod.

Obědy pro veřejnost a stravování pro MŠ je zahájeno 1. září 2014 .

Kaštanová alej

Naši předkové ke škole vysadili před více než 90 lety jírovcovou alej. Stala se součástí života obce i školy. Jírovce žijí celý rok se školou. Děti sbírají listy na výzdobu, starají se o spadané listy, z kaštanů staví zvířátka a suší je do krmelců.

Mohli jste si v poslední době všimnout, že na některých stromech se podepsali škůdci, vysoký věk a neduhy z něj plynoucí. Naštěstí jsou lidé, kteří stromy dobře znají a chtějí jim citlivě pomáhat a ošetřovat. Byl vypsán projekt na diagnostiku a odborné vyšetření stromu, do kterého jsme se přihlásili a uspěli jsme.

Ošetření stromu umožnila Nadace Partnerství, Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o. s. a Mendelova univerzita v Brně. Provede jej odborník s mezinárodním certifikátem European Tree Worker.

Snad se tak podaří oddálit zánik krásných stromů, přišli bychom o ně opravdu neradi. Chceme, aby si pod nimi naše děti ještě dlouho hrály, ale aby si mohly hrát bezpečně.

Odborné ošetření našeho „kaštanu“ proběhne v pondělí 16. 6. 2014 od 8.00 a všichni jste srdečně zváni.

alej