(Pozor, tento článek byl publikován před 17 lety)

Motokrosový pohár Vysočina MX CUP vstoupil v roce 2006 pod tímto názvem do svého druhého ročníku, i když jeho historie je ve skutečnosti delší, neboť navazuje na závody, které se v předcházejících letech konaly pod jinými názvy. Na úplném začátku byla snaha několika nadšenců, kteří měli rádi motokros a doslova v polních podmínkách uspořádali první závody s účastí hrstky závodníků. Byl to ale velice důležitý okamžik v historii poháru.

Od té doby se mnohé změnilo. Pohár Vysočina MX CUP se stal v motokrosových kruzích známým pojmem, mnohonásobně vzrostl počet jeho účastníků a s tím také pochopitelně vzrostla organizační náročnost celé akce. Byly vyřešeny administrativní náležitosti, našli se partneři pro zastřešení poháru a rovněž byl vyřešen způsob registrace licencí jezdců. Vše postupně dostávalo svůj pevný řád.

vysocina-mx-cup-2006

Velký otazník ale vyvstal nad dalším osudem poháru na začátku roku 2006, kdy došlo vlivem různých okolností k ukončení činnosti sdružení Motocross Racing Team Vír, jenž organizačně závody v předchozích letech zajišťoval. Po mnoha bouřlivých i konstruktivních debatách padlo rozhodnutí, že by byla nesmírná škoda zastavit dobře rozjetý vlak a příznivcům motokrosu škrknout v kalendáři jeden ze slibně se rozvíjejících sportovních podniků. Z toho důvodu byl na začátku roku 2006 založen nový subjekt, firma Motocross Sport, která převzala organizační štafetu v pořádání poháru Vysočina MX CUP.

Ročník 2006 lze tedy hodnotit velmi dobře. V průběhu poháru nedošlo k žádné tragické události ani žádnému těžkému úrazu. Nejlepším výsledkem, který hovoří za vše, je číslo 401, které znamená celkový počet závodníků, jenž do poháru v roce 2006 zasáhli. Podařilo se bez větších problémů uskutečnit všech deset závodů, organizačně i finančně je zajistit a vytvořit tím dobré startovní podmínky pro pohár Vysočina MX CUP 2007.

Zajímá Vás kalendář závodů na rok 2007?

Nepřehlédněte…

Můžete si také stáhnout ročenku závodů a prohlédnout fotogalerii.

Text, ročenku i fotografie zaslal pan Zdeněk Havlík, www.mx-vir.cz.