(Pozor, tento článek byl publikován před 14 lety)

Obec Vír spolu s oddílem atletiky za finanční podpory Fondu Vysočiny uspořádá 22. srpna 2009 sportovní sobotu pro všechny zájemce o aktivní prožití víkendu.

Od 8,00 hod. začne prezentace pro 31. ročník Běhu Vírem mládeže, které se mohou účastnit všechny kategorie od těch nejmenších s rodiči, až po čtrnáctileté. První závod bude odstartován v 9,30 hod., zakončení pak proběhne v 11,45 hod., kdy budou vyhlášeny výsledky všech kategorií.

maraton-plakat

Hlavní závod se startem ve 14,30 hod. bude již 56. ročník Malého svrateckého maratonu, na který jsou již dnes přihlášeni závodníci naší domáci špičky v maratonu (Serbessa, Orálek, Wallenfels a další), a kteří se utkají na trati z Víru do Nedvědice a zpět.

Další běžecký program vyplní již 43. ročník Běhu Vírem, závod dorostu (dívky i chlapci) v běhu na 3 km a se startem v 15,00 hod.

Prvního závodníka v cíli hlavního závodu budeme očekávat asi v 16,15 hod., výsledky pak budou vyhlášeny cca 20 min. po doběhu posledního závodníka tj. asi v 18,45 hod.

Kromě běžeckých soutěží pro vás pořadatelé připravili lezení na svislé stěně, lukostřelbu, slack line a pro děti zdarma skákací hrad !! Od 10,30 hod. je pro vás připravena bohatá tombola s překvapením, po celý den pak tradiční občerstvení.

Během dne bude slavnostně otevřena nová skalní vyhlídka, která vznikla zásluhou členů ADREXu Vír, kterou budete moci v rámci sportovní soboty navštívit, a ze které bude odpálen slavnostní ohňostroj . Na závěr celého dne je připravena tradiční Maratonská veselice v KD pro všechny generace.

Pořadatelé zvou všechny občany na tuto společensko-sportovní akci. Přijďte podpořit závodníky a sami si zasportovat!!!

Pořadatelé zároveň žádají všechny, kteří mohou tuto akci podpořit, aby se přihlásili u pořadatelů. Předem děkujeme.