(Pozor, tento článek byl publikován před 14 lety)

Soutěž pořádá obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina, o. p. s. v Havlíčkově Brodě společně s duchovním otcem soutěže Michalem Kandrem a je určena pro žáky základních a středních škol z kraje Vysočina, kteří se věnují tvorbě internetových stránek a aplikací.

Cílem je podpořit mladé webdesignéry a programátory v jejich úsilí a ukázat jejich vrstevníkům, že s počítačem lze dělat zajímavější a smysluplnější věci, než je hraní her.

Organizátoři soutěže na podnět kraje Vysočina vytvořili novou kategorii Elektronická pohlednice Vysočiny, jejímž hlavním partnerem je agentura Vysočina Tourism. Hodnocení této kategorie provede vedle odborné poroty navíc ještě zástupce agentury. Snahou kategorie je vtáhnout do soutěže více obce a města, případně další spolky, v nichž mladí lidé pracují. Věková hranice pro novou kategorii je stejná jako v případě celé soutěže (tzn. soutěžící musí navštěvovat základní nebo střední školu v kraji Vysočina).

Jak se soutěže zúčastnit? Zájemci se mohou do soutěže přihlásit na stránkách Mladého webu www.mlady-web.cz – pro kategorii „Elektronická pohlednice z Vysočiny“ byl prodloužen termín uzavření přihlášek do neděle 28. 2. 2010.

Zdeněk Ryšavý
radní kraje Vysočina za oblast informačních technologií