(Pozor, tento článek byl publikován před 13 lety)

virsky-sumec
Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA by ráda všechny pozvala na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem. Tato akce proběhne v sále bývalého kina ve Víru  v sobotu 11. prosince 2010 .
Vše začne v 15.30 hod. „9. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru – např. Ozvěna, Chrpa, Lístek, Tempo di vlak, Marien, T.T. Prim, Epy de Mye, ad…Letos se nám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:

  • Láďa Zítka – Bystřice nad Pernštejnem
  • Hluboké nedorozumění – Praha
  • Pocity – Brno
  • Přístav – Brno

Po skončení „Vírského sumce“ začne zhruba v 19.30 hod. „16. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“. Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty také kapely z „Vírského sumce“.
Tento trampský bál se vyznačuje tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže. Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 2.30 hod, tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.
…a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 70 kč. Návštěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly mají vstup zdarma. Vstup zdarma budou mít i návštěvníci, kteří na bál přijdou převlečení za netopýra.
V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí. Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat hlavně „Falešňákovici“, „národní“ nápoj kluků z Falešné karty.