(Pozor, tento článek byl publikován před 12 lety)

virsky-sumec

Pozvánka na Vírského sumce

Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA by ráda všechny pozvala na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem. Tato akce proběhne v sále bývalého kina ve Víru v sobotu 10. prosince 2011.

Vše začne v 15.30 hod. „10. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru – např. Ozvěna, Chrpa, Lístek, Tempo di vlak, Marien, F.T. Prim, Přístav, Epy de Mye, ad… Letos se nám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:

Lucka Dobrovodská-Faltýnková – Prštice

Orion – Brno

Bob a Bobci – Křižanov u Hrobu

Sekvoj – Praha

Po skončení „Vírského sumce“ začne zhruba v 19.30 hod. „17. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“. Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty také kapely z „Vírského sumce“.

Tento trampský bál se vyznačuje tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže. Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 3.00 hod, tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.  

… a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 80 Kč. Návtěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly mají vstup zdarma. Vstup zdarma budou mít i návštěvníci, kteří na bál přijdou převlečení za chobotnici.

V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí. Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat hlavně „Falešňákovici“, „národní“ nápoj kluků z Falešné karty.

Milda Dvořák, www.fkarta.cz