(Pozor, tento článek byl publikován před 11 lety)

Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA by ráda všechny pozvala na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem T.O. Falešná karta. Tato akce proběhne v kulturním domě ve Víru  v sobotu 8. prosince 2012.

Vše začne v 15.30 hod. „11. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru – např. Ozvěna, Chrpa, Lístek, Tempo di vlak, Marien, F.T. Prim, Přístav, Epy de Mye, ad… Letos se nám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:

Pavel Tabásek – Prštice

ROLNIČKY – Bratislava

Pepa Barnet & SEŠUP – Znojmo

ALIBABA – Olomouc

Po skončení „Vírského sumce“ začne zhruba v 19.30 hod. „18. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“. Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty také muzikanti z „Vírského sumce“. Tento trampský bál se vyznačuje tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže. Pravidelně se hraní zvrtává ve velký sejšn na pódiu z přítomných muzikantů.  

Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 3.00 hod, tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.  

…a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 85 Kč. Návtěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly mají vstup zdarma. Vstup zdarma budou mít i návštěvníci, kteří na bál přijdou převlečení za šmoulu.

V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí. Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat hlavně „Falešňákovici“, „národní“ nápoj kluků z Falešné karty.

www.fkarta.cz