(Pozor, tento článek byl publikován před 10 lety)

Již v sobotu 25.5 se uskuteční první z plánovaných akcí Jiskry Vír. Celý sportovní den začne v 10 hod., kdy za spolupráce se sdružením „přátel obce Vír“ a členy horolezeckého oddílu proběhne sportovně laděný „Dětský den“. Děti mohou soutěžit v lukostřelbě, lezení na nové svislé stěně v KD, závodit v pytlích, vyzkoušet si dovednost ve slalomu, soutěžit ve sprintu v různých polohách, vyzkoušet si sílu v přetahování lanem a dalších disciplínách. Zdarma pro ně bude připraven skákací hrad a určitě  získají nějaké odměny.

Stáhněte si: Plakát běhu Bystřickem kolem Vírské přehrady 2013

Hlavní závod, 9.ročník horského běhu „Bystřickem kolem Vírské přehrady“ bude odstartován ve 14,30 hod., kdy se na 28 km dlouhou trať vydají závodníci z celé ČR. Na startu nebude chybět 3. závodník z mistrovství ČR v maratonu Serbessa Mulugeta a další známí maratónci.Závod je zařazen do VC vých. Čech v bězích a běžeckého poháru „Běháme Vysočinou“ spolu s 60.roč. Malého svrateckého maratonu (letos se poběží jako mistrovství ČR veteránů v malém maratonu). Podrobnosti získáte v propozicích na stránkách obce Vír (www.virvudolisvratky.cz).

Ve 14,45  na 4 km dlouhou trať vyběhnou závodníci – příchozí v rámci 9.ročník běhu „Přes přehradu“. Závodu se mohou zúčastnit všichni, kteří chtějí změřit svoje běžecké síly. Vyhlášení výsledků bude provedeno hned po doběhu posledního závodníka.

Asi v 16,05 hod. bude přivítán první závodník hlavního závodu, vyhlášení celkových výsledků pak v cca 18,00 hod.

Pořadatele pro vás po celý den připraví tradiční občerstvení, oblíbenou tombolu s pěknými cenami, pro pojištěnce VZP pak informace o nabídkách ohledně zdravotního pojištění a zdarma měření krevního tlaku a tělesného tuku.

Přijďte povzbudit závodníky a vezměte s sebou své přátele a hlavně děti. Pořadatelé se na vás těší a jistě se vám bude u nás líbit.