(Pozor, tento článek byl publikován před 8 lety)

Ve dnech 31.7. a 1.8.2015 se uskuteční další ročník hudebně divadelního festivalu „Vírské vanutí“. Již 9. rok se k nám do Víru sjedou hudební a divadelní soubory a jednotlivci, aby předvedli své umění v prostorách v okolí Kulturního domu (v případě nepříznivého počasí v něm).     

Festival bude zahájen v pátek ve 14,30 hod., kdy hlavně pro dětské diváky vystoupí oblíbený loutkoherec Jan Hrubec s pohádkou „O kouzelném zvonu“. Následovat bude v 15,30 hod. „Vichr z hor“, divadelní ochotníci z Lomnice u Tišnova , kteří sehrají představení „Dva na kanapi“.  V 17,00 se představí ve hře se zpěvy „Princové jsou na draka“ soubor „Divadlo beze jména“ režisérky pí. Olivové, který měl velký úspěch při loňském vystoupení. Po nich pak v 18,00 hod. vystoupí ochotníci z Humpolce s představením „Muži v ofsajdu“.

mg-8936 Na závěr prvního dne festivalu uvidíme a uslyšíme mladou velmi úspěšnou skladatelku, textařku a zpěvačku Elis (Elišku Mrázovou) s doprovodnou kapelou. Tato, za pár dnů, jednadvacetiletá dívka byla na Zlatém slavíku vyhlášena Objevem roku 2014. Je známa nejen svým zpěvem, ale i hrou na hudební nástroje, zvláště pak na ukulele. 

Sobotní část začne ve 14,00 hod., kdy se představí členové souboru „Kvelb“ z Českých Budějovic, jejichž vystoupení je dosud trochu utajené. Pak se můžeme těšit v 15,00 hod. na vystoupení žen z obce Studnice – „Studnický šesttet“. Po nich v 15,30 hod. trocha hudby v podání mladých hudebníků ze ZUŠ Bystřice nad Pern. A od 16.00 hod. bluesman a písničkář Ladislav Zítka. V 17,30 hod. se můžete těšit na vírské ochotníky divadelního souboru „Vířina“, kteří uvedou pohádku pro děti i dospělé „S čerty nejsou žerty“.

test1 Celý festival zakončí opět dvě hudební vystoupení, opravdu mladých seskupení. V 19.30 hod. vystoupí AMa Ter, duo 17ti leté Martiny Hájkové a 18ti leté Terezy Syslové ze Žďáru nad Sáz., které se umístily na 3. místě v soutěži Vysočina hledá talent 2015. Dívky si svoje písničky skládají, píší k nim texty a také s nimi vystupují. Po nich se představí se svou hudební tvorbou skupina the MORIBUNDUS z Bystřice nad Pern. ve složení Pavel Jančík, Jiří Pavlačka, David Pečínka a Matouš Vrbík.  Uslyšíte jejich skladby, které vydali již na dvou albech. A úplný závěr – „Ohňová show“.

Po celou dobu festivalu bude pro děti k dispozici   z d a r m a  skákací hrad a skluzavka, mohou si vyzkoušet malování na trička a jiné. Pro všechny je připraveno občerstvení.

Pokud se chcete zúčastnit festivalu, tak permanentní vstupenka pro dospělé na oba dny je za 200,–Kč, za jednotlivý den 120,–Kč, na jednotlivá představení (kromě Elis) 60,–Kč a na Elis 80,–Kč. Co se týče dětí, je vstupné poloviční, děti do 1 metrů výšky mají vstup zdarma.

Na Vaši účast se těší pořadatelé, kteří Vám přejí krásné zážitky i počasí.

AMa Ter vystoupí v sobotu v 19,30 hod, tentokrát s doprovodem basy

Elis vystoupí na závěr pátečního večera od 20,39 hod.