(Pozor, tento článek byl publikován před 8 lety)

Ve dnech 29.7. a 30.7.2016 se uskuteční jubilejní 10. ročník hudebně divadelního festivalu „Vírské vanutí“. Po desáté se k nám do Víru sjedou hudební a divadelní soubory a jednotlivci, aby předvedli své umění v prostorách u Kulturního domu (v případě nepříznivého počasí v něm).     

Festival bude zahájen v pátek ve 14,00 hod., kdy hlavně pro dětské diváky vystoupí oblíbený loutkoherec Jan Hrubec s pohádkou „O mudrci Bitpajovi“. Také ve 14,45 hod. potěšíme dětské publikum. Divadlo Paravánek uvede své Loutkohraní, kdy je důležitou součástí představení živá hudba a bezprostřední kontakt účinkujících Marcely Renátové a Kateřiny Rakovčíkové s dětmi.

Od 15,30 hod. vystoupí Komedianti na káře se svým žonglováním všeho druhu. Po nich od 16,15 hod. Divadlo beze jména při ZUŠ Bystřice nad Pern.,které nikdy nezklame,  uvede hudební pohádku „Princezna ze mlejna“.

V 17,30 hod. vystoupí horkokrevná kapela z Brna a okolí Kumbalu, která chce své posluchače nejen pobavit, ale i roztančit. Zpívá své texty česky a hraje ve složení : saxofón ovládá Honza Havránek, housle, rytmickou kytaru a africké djemba Jura Mičkal , Eulál za bicí soupravou a basu Ondra Novák. Jejich poslední deska má název „Když je zima na Balkáně“. Od 18,30 hod. zahraje  Ochotnické divadlo z Boskovic komedii Francise Vebera „Blbec k večeři“

Celý páteční program od 21,00 hod. zakončí K.R. Banda – banda koloušků kolem zpěvačky, hráčky na příčnou flétnu, Kateřiny Rakovčíkové, která se orientuje na českou tvorbu, inspirovanou blues.

Sobotní část začne ve14,00 hod., kdy se znovu představí Komedianti na káře, tentokrát s „Rytířským povídáním o princi Bajajovi“. Ve 14,45 hod. přijde se svým vystoupením mima klauna Jiří Bilbo Reidinger v pásmu Someliér.

vanuti2016-img-2832 V 15,30 Ochotníci z Novoměstska předvedou, jak se vypořádali se všemi triky a záludnostmi v divadelní hře „Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách“, které známe z filmového zpracování. V 17,00 vás svými písničkami z vlastní tvorby potěší duo AMaTer , slečny  Tereza Syslová Martina Hájková ze Žďáru nad Sázavou, tentokrát možná i s Jakubem Mičkou a Jiřím Pavlačkou.

V 18,00 hod. se můžete těšit na vírské ochotníky divadelního souboru „Vířina“, kteří uvedou  černou detektivní komedii „Jezinky bezinky aneb Utrejch a staromódní krajky“

vanuti2016-karel-gott-revival-morava-10let Celý festival zakončí  opět hudební vystoupení., kdy vám nejprve k poslechu a později i k tanci zahraje uskupení Karel Gott revival Morava Josefem Boudou Radkem Vernerem.

Po celou dobu festivalu bude pro děti k dispozici   z d a r m a  skákací hrad a skluzavka, mohou si vyzkoušet malování na trička a jiné. Pro všechny je připraveno občerstvení.

Pokud se chcete zúčastnit festivalu, tak permanentní vstupenka pro dospělé na oba dny je za 200,–Kč, za jednotlivý den 120,–Kč, na jednotlivá představení  60,–Kč. Co se týče dětí, je vstupné poloviční, děti do 1 metrů výšky mají vstup zdarma. Vstupné na taneční zábavu je 50,– Kč.

Na Vaši účast se těší pořadatelé, kteří Vám přejí krásné zážitky i počasí.