(Pozor, tento článek byl publikován před 7 lety)

zvadlo_vir-2016

Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA zve srdečně všechny na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem T.O. Falešná karta. Tato akce proběhne v kulturním domě ve Víru  v sobotu 10. prosince 2016.

Vše začne v 15:30 hod. „14. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru – např. Ozvěna, Chrpa, Tempo di vlak, Marien, F.T. Prim, Přístav, Epy de Mye, ad…Letos se vám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:

Pružiny – Boskovice
Bounty – Brno
Lístek – Praha
Stráníci a Míra Ošanec – Český Jiořetín

Po skončení „Vírského sumce“ začne zhruba v 19:30 hod. „21. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“.

Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty, také muzikanti z „Vírského sumce“. Tento trampský bál se vyznačuje tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže. Pravidelně se hraní zvrtává ve velký sejšn na pódiu z přítomných muzikantů.

Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 3.00 hod, tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.

…a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 110 Kč (tzn. že ten kdo přijde až na bál se ochudí o festival, i když si ho zaplatil).

Návtěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly a ovci mají vstup zdarma.

V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí.
Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat hlavně „Falešňákovici“, „národní“ nápoj Falešné karty.

Další informace naleznete na www.fkarta.cz