(Pozor, tento článek byl publikován před 6 lety)

Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA zve srdečně všechny na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem T.O. Falešná karta. Tato akce proběhne v kulturním domě ve Víru v sobotu 9. prosince 2017.

Vše začne v 15:30 hod. „16. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru – např. Ozvěna, Chrpa, Tempo di vlak, Marien, F.T. Prim, Přístav, Epy de Mye, ad…Letos se vám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:

Terrakota – Praha
Bodlo – Chodov
Choroši – Středočesko
E. Band – Brno

Po skončení „Vírského sumce“ začne zhruba v 19:30 hod. „23. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“.

Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty, také někteří muzikanti z „Vírského sumce“ a další. Tento trampský bál se vyznačuje tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže, jejichž vítězové budou odměněni krásnými plackami. Pravidelně se hraní zvrtává ve velký sejšn na pódiu z přítomných muzikantů.

Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 3.00 hod. Tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.

…a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 120 Kč (tzn. že ten kdo přijde až na bál se ochudí o festival, i když si ho zaplatil).

Návtěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly a strašidlo mají vstup zdarma.

V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí. Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat hlavně „Falešňákovici“, „národní“ nápoj Falešné karty.

Pokud v některých z Vás dřímá básnické střevo, nezapomeňte stvořit báseň opěvující Falešnou kartu obsahující povinná slova: deflorační mánie, paradigma, včelka Mája, multirezistentní stafilokok, výstelka rakve, pionýrský šátek a rozkošné hovínko.

Tato soutěž bude vyhlášena v průběhu večerního trampského bálu a vítěz obdrží placku.

Další informace naleznete na www.fkarta.cz