(Pozor, tento článek byl publikován před 4 lety)

Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA zve srdečně všechny na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem T.O. Falešná karta. Tato akce proběhne v kulturním domě ve Víru v sobotu 7. prosince 2019.

Vše začne v 15:30 hod. „18. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v naprosté špičce FTC žánru – např. Ozvěna, Lístek, Stráníci, F.T. Prim, Přístav, Epy de Mye, Chrpa ad…Letos se vám, kromě krátkého úvodního bloku Falešné karty, představí:

  • Monopól – kapela okolo Pavla „Jima“ Macháčka (bývalého basisty Falešné karty) hrající vlastní akustickou muziku
  • B.P.T. – kapela zpívající spirituály i vlastní tvorbu na pomezí folku a trampské písně
  • Karabina – legendární trampská kapela ověnčená několika Portami
  • Marien – jedna z nejprogresivnějších a nejúspěšnějších současných folkových kapel v čele s Víťou Troníčkem

Po skončení „Vírského sumce“ začne zhruba v 19:30 hod. „25. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“.

Protože je tentokrát jubilejní, pětadvacátý, bude maškarní. Masky nejsou povinné, ale velmi velmi vítané.

Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty, také někteří muzikanti z „Vírského sumce“ a další. Tento trampský bál je neobyčejný tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže, jejichž vítězové budou odměněni krásnými plackami. Pravidelně se hraní „zvrtává“ ve velký sejšn na pódiu z přítomných muzikantů.

Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 3.00 hod. Tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.

…a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 140 Kč (tzn. že ten kdo přijde až na bál se ochudí o festival, i když si ho zaplatil).

Návštěvníci v maskách a návštěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly mají vstup za polovic.

V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí.
Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat zejména „Falešňákovici“ – „národní“ nápoj Falešné karty, který nikde jinde neochutnáte.

Pokud v některých z Vás dřímá básnické střevo, nezapomeňte stvořit báseň opěvující 25. let Falešňáckých Mikulášských bálů obsahující povinná slova: dinitrotoluen, varle, tur krátkorohý, skřont, dechovka, samopal, prostata, anorexie, plíseň, porno a průjem   

Tato soutěž bude vyhlášena v průběhu večerního trampského bálu a vítěz obdrží krásnou placku.

Další informace naleznete na www.fkarta.cz