Trampská osada a kapela FALEŠNÁ KARTA zve všechny srdečně na svoji tradiční akci – trampský hudební festiválek „Vírský sumec“ spojený s Mikulášským trampským bálem T.O. Falešná karta. Tato akce proběhne v kulturním domě ve Víru v sobotu 10. prosince 2022.

Vše začne v 15:30 hod. „21. Vírským sumcem“. Na tomto trampském festiválku se v minulosti objevilo mnoho kapel pohybujících se v širší špičce FTC žánru – např. Marien, F.T. Prim, Přístav, Ozvěna, Lístek, Stráníci,  ad…Tentokrát se návštěvníkům představí:

  • Větrno – tramp-folková kapela z Jizerských hor
  • Potokap – kapela hrající folk ovlivněný dalšími styly – country, swingem, blues ad.
  • Hřích – kapela hrající folk a folkrock ověnčena diváckou Portou 2022
  • Epydemye – jedna z nejprogresivnějších a nejúspěšnějších současných folkových kapel, držitel Anděla

Po skončení Vírského sumce proběhne, kvůli covidu rok odkládaný, křest zánovního CD „Zatracení blázní“ pořádající kapely Falešná karta.

Zhruba v 20:00 hod. začne „28. Mikulášský bál T.O. Falešná karta“.

Hrát a zpívat budou, kromě pořádající Falešné karty, také část kapel z „Vírského sumce“ a další muzikanti. Tento trampský bál je neobyčejný tím, že se hraje a zpívá téměř nepřetržitě, pouze s několika  krátkými přestávkami pro „vypečené“ soutěže, jejichž vítězové budou odměněni. Pravidelně se hraní „zvrtává“ ve velký sejšn přítomných muzikantů na pódiu.

Hrát a zpívat na pódiu se obvykle končívá kolem 3.00 hod. Tím ale rozhodně nic nekončí, protože pak následuje „sejšn“ pod pódiem, na kterém si, společně s muzikanty, kteří hráli na pódiu, můžou zahrát a zazpívat i všichni „přeživší“ návštěvníci. Tento sejšn končívá až v neděli dopoledne.

…a ještě poslední důležité informace – společná vstupenka na „Vírského sumce“ i na „Mikulášský trampský bál“ stojí 160 Kč (tzn. že ten kdo přijde až na bál se ochudí o festival, i když si ho zaplatil).

Návštěvníci namaskovaní za mikuláše, čerty a anděly a také za cédéčko mají vstup zdarma.

V baru na Vás budou čekat výborné řízečky, gulášek a další znamenité pochutiny a také alko i nealko nápojů, co hrdlo ráčí.
Z alkoholických nápojů doporučujeme ochutnat zejména „Falešňákovici“ – „národní“ nápoj Falešné karty, který nikde jinde neochutnáte.

Pokud v některých z Vás dřímá básnické střevo, nezapomeňte stvořit báseň opěvující Falešnou kartu obsahující povinná slova: hovno, kolonoskopie, kadibudka, záchod, hajzlpapír, žumpa, průjem a hovnocuc

Tato soutěž bude vyhlášena v průběhu večerního trampského bálu a vítěz obdrží hodnotnou cenu.

Nenároční nocležníci mohou přespat na sále ve vlastním spacáku.

Další informace naleznete na www.fkarta.cz